«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user likar
лікар-анестезіолог

Як би могло бути без нинішнього карантину

Натрапив на інформацію про ідею, яку називають «британською» (Британія вводить значно менше обмежень для боротьби з коронавірусом, ніж багато інших європейських країн: тут досі не закривали шкіл, не скосовували масові заходи і не забороняли виїздити з країни. Станом на 16 березня там зафіксовано 1391 хворих на коронавірус, 35 із них померло – ред.). Поділюся тут.

Якщо група ризику по коронавірусу починається від 60 років, то максимально ізолювати потрібно саме цю групу. Інші ж мають жити без обмежень. При цьому контактувати; якщо і хворіти, то в легкій формі і отримати при цьому масовий колективний імунітет.

У випадку ж ускладнень, вірогідність яких дуже низька, система охорони здоров‘я з ними цілком може впоратись. А вже після того, як колективний імунітет буде вироблений, ризик заразитися у літніх людей мінімізується.

При цьому діти і студенти могли б навчатися далі, економіка – працювати. І взагалі, не лякати нікого кримінальною відповідальністю через карантин. Фокус на проблемній групі міг би бути більш керованим і в перспективі дав би кращі результати.

У випадку ж загального карантину, при найкращих розкладах людство пройде пандемію коронавірусу і буде ще менш готовим до нових викликів через відсутність колективного імунітету.

По вертикалі: кількість померлих від коронавірусу COVID-19 в Італії. По горизонталі: вікові групи

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте