Гроші і майно рівненських міських суддів: Денисюк, Панас, Наумов, Тимощук (частина 1)

Зліва на право: Петро Денисюк, Оксана Панас, Сергій Наумов, Олександр Тимощук
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі власних архівних фото

«Четверта влада» дослідила, як у 2020 році змінилися доходи та статки суддів Рівненського міського суду, в порівнянні з 2019-м, на основі їхніх декларацій та витягів з реєстрів. Найперша помітна зміна – у всіх суддів на половину зросли зарплати. Але в окремих деклараціях стабільність: авто записані на інших людей, нерухомість – на родичів, гроші невідомого походження, або занижений дохід. Ну і квартира у Рівному за 26 тисяч гривень.

У Рівненському міському суді працює 21 суддя. Це перша частина матеріалу, попереду ще чотири публікації з оглядами доходів і статків суддів.

У цій частині розповідаємо про майно, статки та зв'язки суддів Петра Денисюка, Оксани Панас, Олександра Тимощука та Сергія Наумова.

Ймовірно прихований бізнес

Петро Денисюк служить Феміді із 80-х. Попри протести громадськості, у 2016-му втретє очолив Рівненський міський суд. Незадовго до призначення, київські журналісти програми «Люстратор» розкрили, як він розглядав відмову від позову, яку подав мрець.

Працюючи понад 30 років суддею, Петро Денисюк кілька разів потрапляв у скандали. Архівне фото

Окрім цього, журналісти дізналися про фірми із розведення свиней «Племзавод» та «Полісся-агро». Формально ці фірми належать сестрі Петра Денисюка Вірі Богданець та її зятю Віктору Кушніру. Однак вони, за словами журналістів, виписали на Денисюка довіреності із правом керувати товариствами.

Поєднувати суддівство із бізнесом в Україні забороняє стаття 54 Закону «Про судоустрій і статус суддів». Тому дехто записує свої фірми на інших людей.

Причетність до фірми «Племзавод» у Денисюка залишається у його деклараціях досі. Із 2016-го він користується автомобілем Мерседес-Бенц Е200 2011 року. Власником авто вказаний Іван Федорович Бородавко. Чоловік у 2017 був засновником «Племзаводу». Це авто та цей чоловік залишились у декларації Денисюка за 2020-й. Наразі ціна на таке авто на сайті auto.ria сягає 16 тисяч доларів.

Є у декларації судді будинок у Рівному площею 128,4 квадратних метрів та 10 соток землі. У 2019-му цей будинок обстріляли, а на подвір'я кинули гранату. Примітно, що до 2018-го суддя декларував іншу площу будинку – 258 квадратів. Але сума за нього у деклараціях однакова – 1,1 мільйони гривень.

Будинок Петра Денисюка, який у 2019-му обстріляли із автомата. Фото з архіву 2019 року

Ще у декларації за 2020-й у судді є ділянка площею 11 соток. Її він орендує разом із Тетяною Федорівною Поліщук. За даними реєстру Youcontrol, жінка на ім’я Тетяна Поліщук є рівненською підприємицею, торгує фруктами та овочами.

У 2019-му Денисюк загалом отримав понад 800 тисяч гривень від судової адміністрації та Національного університету водного господарства, де викладає. У 2020-му його заробітки зросли до 1,5 мільйона.

Також удвічі зросли заощадження Петра Денисюка. У 2019 їх було трохи більше 428 тисяч гривень, а в 2020-му – 1 мільйон 54 тисячі 515 гривень, з них 990 тисяч гривень зберігає готівкою, а іншу суму у банках.

Ні дружини, ні дітей Денисюк не декларує. Матір його дітей Олена Денисюк і раніше вони жили разом. Як вказував суддя у декларації родинних зв'язків, його діти – прокурори у столиці. Донька Ірина Денисюк працює у Київській міській прокуратурі, а син Максим Денисюк – у Київській місцевій прокуратурі № 3.

Окрім цього, у блозі «Просуд» вказано, що та ж сестра Петра Денисюка Віра Богданець власниця кількох квартир у Києві, хоча сама живе у невеликому будинку в селищі Рокитне.

Ми намагалися зв'язатися телефоном із Петром Денисюком, щоб запитати у нього про зв'язки із бізнесом, зменшену в декларації площу будинку та незадекларовану дружину. Він сказав, що ніколи одруженим із Оленою Денисюк не був, та попросив передзвонити пізніше.

Ми телефонували до нього ще, але він був зайнятий, сказав, що зателефонує сам та скаже, коли можна буде зустрітися. Ми залишили запитання йому у вайбері. На момент публікації не отримали відповіді чи дзвінка.

«Ой, дєвачькі, пака»

У декларації судді Оксани Панас із членів родини вказаний лише чоловік Володимир. Він адвокат, як відомо з декларації її родинних зв'язків.

Суддя декларує квартиру в Рівному площею 74 квадратні метри. Квартира належить судді, а також її чоловіку та доньці Богдані Ліскевич. Цю квартиру Оксана Панас, за її ж словами, отримала від держави безкоштовно і зареєструвала на себе.

За декларацією, чоловік судді Володимир Панас має дві ділянки (4 та 6 соток) та будинок 145 квадратів у Рівному. Його він отримав як спадок, зазначено в реєстрі нерухомості.

Їздить чоловік на авто Тойота Версо 2013 року, його вартість у декларації майже 221 тисяч 600 гривень.

Суддя Оксана Панас. Фото із архіву 2018-го

За 2020-й суддя заробила 1 мільйон 264 тисячі гривень зарплати, а її чоловік у Акціонерному банку «Укргазбанк» – 336 тисяч 272 гривні зарплати й 5 тисяч гривень гонорару чи іншої виплати від того ж «Укргазбанку».

Крім того, від первинної спілки працівників «Укргазбанку» він отримав 17 тисяч 156 гривень доходів, які включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, 500 гривень відшкодувань і 1000 гривень подарунку. Також від ПАТ «Страхова компанія Аско-Донбас Північний» одержав 2 тисячі 300 гривень страхових виплат.

Судячи з декларації, індивідуальної адвокатської діяльності Володимир Панас не веде.

В Оксани Панас є 8 тисяч доларів готівкою, а в чоловіка – 6 тисяч доларів. На банківських рахунках у судді в загальному – понад 5 тисяч гривень.

На завершення закінчення розмови із суддею:

– А вам яке діло до наших декларацій, якщо нас перевіряли ще ого-го, за царя Гороха?

– Ну, ми вирішили також перевірити, – журналістка.

– Ну, то треба спочатку дзвонити в НАЗК, мабуть, питать, чи вони находили, якісь... де це гроші взялися. Ой, дєвачькі, пака.

Той самий «безкарний»

Суддя Олександр Тимощук. Фото з архіву 2016 року

Суддя Олександр Тимощук скандально відомий у ЗМІ ще з 2000-х. Зокрема у нашому розслідуванні для «Слідства.Інфо» у 2016-му році ми розповідали, що суддю та його брата, який був помічником прокурора, обвинувачували у побитті чоловіка.

Самого суддю підозрювали в тому, що він насмерть збив людину. Тимощук казав, що в день аварії, ще до того, як вона сталася, його авто вкрали. Справу розслідували 9 років, а після обрання Тимощука суддею безстроково, закрили.

Нардепи від Рівненщини з різних політсил критикували суддю в парламенті і, як наслідок, Верховна рада 6 років не продовжувала суддівських повноважень Тимощука на безстроковий термін.

Про ці та інші викриття діяльності судді дивіться у розслідуванні «Безкарний».

У своїх деклараціях суддя вказує дружину Олену. Вона – приватна нотаріуска.

У 2007-му в матері судді з'явилось дві квартири у Рівному. Одна із них у центрі міста біля обласної адміністрації на вулиці Кавказькій. Цю квартиру Ользі Тимощук подарували. А суддя із дружиною там жили. Ця квартира є у декларації судді, площа її – 64 квадратних метри.

У 2016-му Тимощук зареєстрував 3% на будівництво у котеджному масиві на Макарова-Пржевальського у Рівному. У 2020-му отримав ділянку, на якій будується. Про це ми дізналися з майнового реєстру. Недобудова та ділянка у 8 соток також є у декларації. Поряд із будинком судді має будинок і його брат Андрій.

У декларації також вказано офіс дружини на 57 квадратів за 152 тисячі гривень. Отримали його за рішенням суду у 2008-му. Дружина – також власниця 15 соток землі під будівництво у селі Ремель Рівненського району. Отримала землю безкоштовно, за рішенням Новоукраїнської сільської ради.

Суддя користується автомобілем Рено Сценік 2012 року, на auto.ria така машина коштує від 160 тисяч гривень. Власником машини в декларації вказаний Василь Кур'ята. Цей чоловік у 2015 балотувався до Рівненської обласної і міської рад від «Укропу», але не пройшов. У системі youcontrol він вказаний як співзасновник Мисливського господарства «Діброва», що спеціалізується на прісноводному рибальстві.

При цьому, в електронному кабінеті водія на Василеві Кур'яті немає жодного авта.

За 2020-й суддя отримав більше мільйона гривень зарплати. Дружина – майже 60 тисяч гривень від нотаріальної діяльності. Для розуміння, 60 тисяч в рік – це менше ніж середній річний дохід прибиральниці у Рівному.

У грудні 2020-го Олена Тимощук підписала договір із «Рівнеобленерго» на рік співпраці. Сума договору у Прозоро всього 880 гривень. Чи справді на таку суму він підписаний, у системі не видно, бо його не виклали.

За декларацією, Олександр Тимощук на рахунках у банках зберігає майже 70 тисяч гривень, а дружина в «Укрексімбанку» — 1 тисячу 240 євро. 900 тисяч гривень подружжя спільно зберігає готівкою.

Ми намагалися запитати в судді, через його помічницю Катерину Грібінчак, про доволі низький задекларований дохід дружини, про його нерухомість і автівку, яка зареєстрована на іншого. Помічниця попередньо погодилась показати питання судді. Але в результаті відповіла, що всі питання через адміністрацію суду і попросила до неї не телефонувати.

Суддя Тимощук ще у 2016-му відповідав нам на кілька запитань письмово – за цим посиланням повна його відповідь.

Квартира за 26 тисяч гривень

В декларації судді Сергія Наумова – дружина Наталія, діти Ольга та Олександр. Вчотирьох вони проживають у будинку площею 130,3 квадратів у Рівному із 2018-го року. Цим будинком володіє дружина. 2 сотки землі під будинком Наталії Наумовій подарували у 2011-му році, як видно з майнового реєстру.

Кожен із членів сім'ї судді Наумова має по квартирі. Фото з архіву 2019 року

Крім того, дружині належить частина квартири її матері у Рівному площею 59 квадратних метрів. Наталі Наумовій також належить квартира у майже 43 квадрати, яку вона придбала у 2005 році. Право користування на цю квартиру мають діти.

Самі діти теж мають по квартирі.

Донька Ольга – власниця квартири у Рівному із 2017-го року. Площа цієї квартири – майже 52 квадрати, а коштує, за декларацією, усього 26 тисяч гривень. Справжня вартість таких параметрів квартири у Рівному в десятки разів вища. Отримала квартиру дівчина напередодні свого 18-го дня народження.

Син Наумових ще неповнолітній, але теж уже має власне житло. Квартиру у новобудові на вулиці Транспортній у майже 47 квадратів на нього реєстрували у 2020-му році. Її ціна у декларації – 303 тисячі 600 гривень. На вторинному ринку тут за квартири хочуть мінімум 45 тисяч доларів.

Нерухомість дружини та дітей Наумова у Рівному розташована в одному районі, у кількох хвилинах ходьби від квартири до квартири, поблизу клубу «Магнат».

Сам суддя теж має нерухомість. Він декларує 11 соток землі у Городищі, право користування 27 сотками у Світанку Корецького району, там же має будинок у 86,3 квадрати. Як видно із майнового реєстру, дім суддя отримав за договором дарування.

Ще у власності Наумова квартира, яку він отримав у спадок, та гараж у Рівному.

У судді також була квартира у Новому Корці. Її він продав у 2019-му за 100 тисяч гривень (як декларував) секретареві засідань Корецького райсуду Миколі Туровичу.

У користуванні Сергія Наумова авто Тойота Ленд Крузер Прадо 2005 року, вартість на auto.ria такої машини стартує від 360 тисяч гривень. Автомобіль належить пенсіонеру Андрію Козловецю. Він зазначений як чоловік у декларації працівниці Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області Тетяни Козловець.

За суддівство у 2020-му Сергій Наумов отримав близько 1 мільйона 225 тисяч гривень. Його дружина-нотаріус заробила більше 60 тисяч гривень. Готівкою суддя зберігає 8 тисяч доларів та 50 тисяч гривень.

Ми додзвонилися до Сергія Наумова і поговорили з ним особисто.

Він розповів, що подарована ділянка дружини – це швидше за все таке оформлення від забудовника (один із способів ухилення від сплати податків, – ред.). А будинок, точніше котедж на цій ділянці, вони з дружиною купили.

У 2010-му за словами Наумова, йому виділили трикімнатну квартиру «без газу та ремонту» у Новому Корці. У 2017-му він її обміняв на однокімнатну – ту, яку згодом продав Туровичу. Бо, каже, ні одна, ні інша не була йому потрібна.

Андрій Козловець – чоловік, чиєю автівкою користується Наумов – товариш судді.

– А може, це ви купили цю машину, а записали на іншу людину? – журналістка.

– Він зараз вже на ній їздить знову, можете йому подзвонити і він до вас приїде покаже, – суддя Наумов.

– А зараз на роботу на чому їздите?

– Сьогодні пішки прийшов. Візьму в ще одних знайомих автомобіль і домовлюсь, що на наступний рік я його куплю. А поки буду показувати, що ним користуюся в цьому році.

Згодом ми зателефонували до судді ще раз, аби уточнити про занижену вартість нерухомості його дітей. Про це він говорити не захотів. Сказав, що те, що нам вдалось дізнатися раніше – це заслуга його хорошого настрою. А надалі він бажає спілкуватися особисто. На запитання журналістки, коли у такому разі можна прийти для розмови, сказав, що не знає, бо постійно зайнятий.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте