Граната і кулі для голови Рівненського міського суду: що трапилося вночі на понеділок

Кулі влучили у кілька вікон на першому та другому поверхах
Джерело
«Четверта влада»

Голові Рівненського міського суду Петру Денисюку обстріляли з автомата будинок та кинули у подвір’я гранату. Правоохоронці опрацьовують кілька версій, але озвучують основну – робота у судді. 

Петро Денисюк під час обстрілів фізично не постраждав

Близько другої ночі на подвір’ї голови Рівненського міського суду Петра Денисюка вибухнула граната РГД-5 (протипіхотна уламкова ручна граната дистанційної дії, наступального типу). Окрім того його дім обстріляли із автомата Калашникова.

– Попередньо було здійснено 12 пострілів, але ніхто не постраждав. Важко сказати, яка ціль була, стріляли по стіні і по вікнах, – каже начальник відділу комунікації обласної поліції Антон Крук.

 – Господар каже, що на момент пострілів його не було в тих кімнатах куди влучили кулі. Каже, що перебував в будинку сам. Особу, яка вчинила злочин встановлюють.

Антон Крук припускає, що це злочин на замовлення.

Будинок Петра Денисюка, в двір якого закинули гранату, а вікна обстріляли

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 379 Кримінального кодексу України – Посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя.

Це особливо тяжкий злочин, який карається позбавленням волі від восьми до п'ятнадцяти років або довічним ув'язненням.

– В управлінні створена спеціальна слідчо-оперативна група з числа досвідчених оперативників для того щоб розслідувати цю справу, – пояснює начальник відділу комунікації обласної поліції. 

За словами начальника відділу комунікації обласної поліції, з місця події вилучили гільзи діаметром 7,62 мм.

На ранок після інциденту до будинку судді з’їхалися як правоохоронці, так і журналісти.

Сам суддя особисто із журналістами спілкуватися не став. Йому телефонували у домофон, який під’єднаний до будинку, але ніхто не підійшов.

У телефонній розмові із журналістами сказав наступне:

– Нічого вам не розкажу, із слідством зв'язуйтесь, я не знаю що можна говорити, а що ні, – відповів він та поклав слухавку. 

«Четверта влада» намагалася поспілкуватися із суддею ще раз, але в подальшому на дзвінки він не відповідає.

Наслідки вибуху гранати

Петро Денисюк працює у Рівненському міському суді із 1988 року (тридцять один рік). До 1993 року працював на посаді судді. В подальшому його призначили головою Рівненського міського суду. До 2003 року він працював головою суду. 

В березні 2004-го, Петра Денисюка знову призначають головою Рівненського міського суду. Однак у 2009 році через пікети громадськості Петро Денисюк залишив посаду голови суду.

Натомість у жовтні 2016-го, Петро Денисюк знову очолив Рівненський міський суд.

Згідно із декларацією за 2017 рік, він має дві земельні ділянки у Рівному – 11 соток та 20 соток і будинок на 258 кв.м. Також безкоштовно користується незавершеною господарською будівлею.

В жовтні 2016-го ВГО «Автомайдан» показав як виглядає нерухомість судді.

В районі Золотіїва помешкання судді помітно виділяється баштою і кількома господарськими будівлями, окрім самого будинку. Гранату закинули з одного боку будинку, а по вікнах стріляли з іншого. Ймовірно діяло кілька виконавців

Їздить голова суду на Мерседес-бенз Е200, 2011-го року випуску. За рік роботи у суді  отримав 410 тисяч 851 гривня (34 тисячі 237 гривень щомісяця).

Він також є доцентом у Національному університету водного господарства та природокористування. За це отримав ще 20 тисяч 401 гривню. Окрім того у судді задекларовано 200 тисяч гривень готівкою.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте