10 кіл відбору: як ліфтом підніматимуть на посади керівників районів Рівненщини
Команда Зеленського шукає кандидатів для подолання кадрового голоду і «знищення старої системи». Як це відбувається на Рівненщині з пошуком голів райдержадміністрацій вивчала «Четверта влада».
Проект LIFT анонсує намагання «знищити стару систему» (в цьому місці чути сміх голови Офісу президента України Андрія Богдана, який прийшов зі «старої системи» – ред.) і набрати нових талановитих професіоналів. Звертатися з пропозиціями може кожен.
Як це працює з пошуком голів для районних державних адміністрацій Рівненщини. Структур, які мали би зникнути вже в 2020-му році.
Майже місяць триває відбір на посади голів РДА Рівненщини. Для початку кандидати мають заповнити електронну анкету. Це перший крок. Попереду – ще дев’ять. На 16 вакансій наразі претендує 364 кандидати і пошук управлінців триває.
В прес-службі Рівненської облдержадміністрації кажуть, що кінцевої дати для подачі заявок – немає. Анкети прийматимуть доти, доки для всіх райдержадміністрацій не знайдуть керівників.
На посади голів РДА, за інформацією Рівненської ОДА, шукають:
- Сильних управлінців, що мають досвід не менше 5-ти років на керівних посадах.
- Професіоналів своєї справи, яким не байдуже майбутнє України.
- Людей, що горять бажанням змінити хід історії та побудувати сильну державу.
Не багато відкритої інформації за якими правилами відбуватиметься відбір. Через більш ніж два тижні, після погоджень в Києві, «Четверта влада» таки отримала з Рівненської ОДА запитувану інформацію про проходження відбору на посади районних управлінців.
Коло перше – заповнення анкети.
Кандидат може вказати один або декілька районів, у яких хоче чи може працювати. Окрім особистих даних, як от номер мобільного чи дати та місця народження, потрібно вказати досвід роботи та сферу діяльності, обов’язки та особисті досягнення.
Також розповісти про освіту, додаткову освіту, курси підвищення кваліфікації, тренінги.
Вказати свої основні компетенції та особисті якості.
Найбільше кандидатів хочуть працювати у Рівненській, Здолбунівській, Дубнівській, Гощанській, Костопільській, Острозькій та Корецькій РДА.
Найменше бажаючих стати головою Демидівської та Млинівської РДА.
На думку радника голови Рівненської ОДА Олександра Поліщука, на Млинівщину мало кандидатів може бути тому, що майже всі населені пункти об'єдналися в об'єднані територіальні громади і претенденти на посаду не хочуть «керувати «двома хатами».
Друге коло – телефонна розмова з кандидатом.
Її проводить HR-відділ проєкту LIFT. Іншими словами – менеджери з підбору кадрів.
У телефонній бесіді команда LIFT має з’ясувати сильні та слабкі сторони кандидата на посаду голови РДА, його погляди, орієнтування у справах району, головою якого він хоче стати та чи відповідає кандидат критеріям відбору.
Третє коло – перевірка анкети на коректність.
На цьому етапі Researcher-спеціалісти перевіряють правильність заповнення всіх полів заявки та зміст.
У коректній анкеті має мають бути:
- заповнені всі поля;
- CV з фото (резюме);
- інформація в анкеті має бути змістовною та зрозумілою.
Четверте коло – психологічне тестування.
Його проводить команда кваліфікованих психологів, які працюють по віддаленому доступу. За допомогою Інтернет-зв'язку.
П’яте коло – перевірка службою безпеки.
А раптом кандидат якийсь злочинець, корупціонер чи шпигун.
Шосте коло – перевірка на знання законодавства.
Тут мають з’ясувати, чи має кандидат на посаду голови РДА базові знання законодавства України. Закони України: «Про місцеві державні адміністрації», «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про запобігання та протидію корупції».
Витяг із Конституції України, типовий регламент міських державних адміністрацій, Бюджетний кодекс України (місцевий), Указ Президента України №675 (про підготовку пропозицій та попередній розгляд кандидатур для призначення та звільнення з посад керівників місцевих державних адміністрацій), Постанова КМУ №298, яка стосується, зокрема, призначення та звільнення голів адміністрацій.
Сьоме коло – глибинне інтерв’ю.
Рекрутери проекту LIFT перевірять знання і навички кандидата на посаду голови РДА, знову з’ясують знання законодавства та розуміння функціональних завдань посади.
Із 364-х претендентів 345 вже пройшли ці етапи. За їх результатами до фінальної співбесіди з головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем командою проекту LIFT рекомендовано 15 осіб. Ще 19 анкет подали нещодавно, зараз вони знаходиться на опрацюванні.
Восьме коло – співбесіда з головою ОДА.
Віталій Коваль, за підсумками співбесід, рекомендує або не рекомендує Офісу президента України призначити або не призначити кандидата.
Дев'яте і десяте кола – співбесіда в ОПУ і поліграф.
За підсумком усіх десяти етапів приймуть рішення, чи працюватиме кандидат на посаді голови РДА.
Наразі найбільше бажання стати головами РДА Рівненщини у юристів, менеджерів, бухгалтерів та банкірів.
Усі в ліфт і тисніть на всі кнопки, доки не пізно;) Ілюстрація lubertsyriamo.ru
У Рівненському Центрі розвитку місцевого самоврядування кажуть, що за законом у 2020-му році голів РДА вже не має бути.
За концепцією реформи децентралізації, яка затверджена ще у 2014-му році, райони мають укрупнити. Із 16-ти їх стане три, і називатимуться вони округами. У кожному окрузі буде префект – замінник голови РДА, але зі значно вужчими повноваженнями.
– На Рівненщині може бути три округи з центрами у Сарнах, Рівному і Дубні, – розповідає радник з питань децентралізації в Рівненському Центрі розвитку місцевого самоврядування Михайло Шелеп.
– Якщо на сьогодні РДА мають повноваження, делеговані районними радами в сфері освіти, медицини, по виконанню районних програм, то у префектів таких повноважень не буде, – каже Михайло Шелеп.
– Вони будуть наглядати за рішеннями органів місцевого самоврядування і координувати органи центральної виконавчої влади на місцях. Зі створенням об’єднаних територіальних громад, більшість ключових повноважень РДА та районних рад, перейдуть до місцевих рад ОТГ.
Проте механізму впровадження префектури на законодавчому рівні поки що немає.
– Закону ніякого немає. У 2020-му році мають бути чергові місцеві вибори. І до того часу мають прийняти ключові зміни до законодавства, в тому числі – Конституції, які б змінили існуючий адміністративно-територіальний устрій.
Тому у планах Верховної Ради, які озвучували народні депутати профільного комітету, на лютий мають бути перші зміни в Конституції, які мають зафіксувати нову структуру – префектури, – каже Михайло Шелеп.
Тож нинішні посади голів РДА – тимчасові. На думку Михайла Шелепа, голови РДА працюватимуть плюс/мінус пів року.
Ось так можуть виглядати три префектури Рівненської області, які замінять 16 районів (на прикладі госпітальних округів):
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти