12 симптомів, за якими можна розпізнати рак молочної залози. І що з цим у Рівному

Перевірити чи є ознаки раку молочної залози можна на огляді в лікаря або за допомогою самообстеження
Джерело
Скріншот з відео UA: Рівне

На Рівненщині 202 жінки з початку 2018-го року виявили у себе рак молочної залози. В Україні щотижня понад 100 українок помирають від цієї хвороби.

Повідомляє управління охорони здоров’я Рівненської ОДА.

Рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Сьогодні, 20 жовтня – день боротьби з раком грудей. 

У половині випадків хворобу вдалося відстежити під час профоглядів жінок та звернень до інших спеціалістів. У 70% пацієнток, у котрих вперше діагностували цю хворобу – початкова, І-а або ІІ-а стадії.

На один випадок виявлених злоякісних новоутворень орієнтовно припадає 100-120 випадків доброякісних пухлин у жінок. 

За останніми даними Національного канцер-реєстру, минулого року діагноз «рак молочної залози» в Україна почули понад 13 тисяч жінок. Померло – майже 5 з половиною тисяч.

Тим часом регулярні профілактичні огляди у лікаря суттєво підвищують шанси на ефективне лікування.

Рання діагностика може зберегти життя, адже рак молочної залози виліковний при виявленні на I стадії у 95% жінок, на II стадії – у 80%, на III стадії – у 50% жінок.

BBC News Ukrainian оприлюднили презентацію, в якій у доступній формі звертають увагу на 12 симптомів, за якими можна розпізнати рак молочної залози.

А управління охорони здоров'я Рівненської ОДА радить проконсультуватися зі своїм лікарем щодо до того, як часто потрібно проходити профілактичні огляди. Це залежить від віку та факторів ризику, які можуть вплинути на розвиток раку.

Ось рекомендації як зменшити ризик захворювання:

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)