«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user bliashyn
депутат Рівнеради, адвокат

15 фактів, які треба знати кожному рівнянину про наміри забудови берега Басівкутського озера

Що саме планують для будівництва на правому березі озера? Як це може вплинути на тих, хто живе і житиме в цій частині міста?

Що за три літери – ДПТ?

Детальний план території (скорочено –  ДПТ) – це вид містобудівної документації, який визначає планувальну організацію та розвиток території, зонування, розташування червоних ліній, зон, у яких встановлюються планувальні обмеження.

Тобто це документ, який влада від імені громади, для громади і в співпраці з громадою створює для того, щоб розуміти, яким Рівне буде через 3-5-10 років і чи буде людям у ньому комфортно жити.

Я «ЗА» детальний план території правого берега Басівкутського озера (в районі міського пляжу і вздовж вулиці Чорновола), але не за будь-який, а за продуманий, перспективний, такий, що враховує думку мешканців такої території і інтереси громади міста, а не кількох людей.

Головна перевага ДПТ– процес його розробки та прийняття обов'язково має бути публічним. В усьому світі це є гарантією того, що кожен може надати свої пропозиції і що дискусії відбудуться ДО того, як бульдозер почне копати котловани, а активісти будуть протестувати під будівельними парканами. 

07.11.2019 я був співорганізатором круглого столу щодо стану озера і питання ДПТ, а 11.11.2019 прийшов на громадські слухання по вказаному ДПТ, в тому числі підтримати мешканців правого берега Басового Кута, які мають право висловити свої заперечення та побажання до такого ДПТ.

Розповім Вам свої враження від громадських слухань. Громадські слухання мають на меті почути думки різних людей та їх реакцію на зміни, щоб дати відповіді на питання цих людей, задовільнити їх прохання, роз’яснити те, чого люди не розуміють чи не знають.

Чи не вперше в місті Рівне ми обговорювали план, за яким може бути здійснена забудова понад 50 гектарів! Особливістю саме цього ДПТ є те, що територія, на яку він планується, розташована поруч із єдиним і найбільшим у місті озером та пляжем.

Розроблення ДПТ є єдиним нормальним способом для організації комплексної забудови і розвитку міста.

АЛЕ, як виявилося, ті, хто організовували громадські слухання, скоріш за все мали на меті просто презентувати в загальних рисах ДПТ та не мали наміру чути тих, хто мав раціональні та обґрунтовані запитання і пропозиції до проєкту ДПТ.

Тобто організатори чомусь вирішили, що вони є істиною останньої інстанції, а думка мешканців вже нікому не цікава.

З публічністю та відкритістю наразі є питання, бо хоч і чиновники, і розробники кажуть, що все максимально публічно, але є не одне «але»:

  • рішення про розроблення ДПТ Рівнерада прийняла в жовтні 2018-го року, реагуючи на петицію про введення мораторію на будівництво нових та реконструкцію існуючих будівель і споруд навколо озера Басів Кут.

  • строк подачі пропозицій від громадськості, як було повідомлено на слуханнях, закінчився в неділю – 10.11.2019 року, тобто за один день ДО громадських слухань.

Виникає питання – чому б не провести громадські слухання за тиждень чи два до завершення строку подання зауважень чи пропозицій? Тоді кожен житель цього району чи власник землі мав би час для подачі своїх пропозицій?!

Чи не тому, що ніяка інша думка комусь не важлива чи, можливо, й шкідлива?

Чи повідомив замовник усіх власників і жителів території про розроблення ДПТ?

Чи врахував замовник, що інтерес у ДПТ правого берега Басівкутського озера (в районі міського пляжу і вздовж вулиці Чорновола) є у всіх жителів міста, адже пляж і набережна такого пляжу – це загальнодоступне місце і кожен мешканець має право сказати своє слово про це!

Чи усвідомлює замовник ДПТ, що всі мешканці міста мають право знати, що саме буде будуватися на правому березі Басівкутського озера?

Ви спитаєте, а хто ж замовник? Офіційно – це міська влада (Управління містобудування і архітектури), яка заплатила чи має заплатити розробнику наші з вами кошти чи заплатити з інших джерел.

15 фактів, які варто знати про запропонований проєкт ДПТ

Як у кожній книжці, за гарними малюнками завжди іде сухий текст, який не всі люблять читати, тому наведу Вам коротку інформацію про проєкт ДПТ.

1. В 2010-2012 роках на частину житлової зони цієї території вже було розроблено ДПТ з вулицями, а отже, саме за ним і мало б здійснюватися будівництво. ДПТ передбачав переважно індивідуальну забудову між вулицею Чорновола й озером.

2. Загальна кількість житлової площі, що планується розмістити, складає  91,193 тис. м.кв. /арк. 36 ПЗ/ чи 114,324  тис. м.кв.  /арк. 51 ПЗ/. 

3. Загальна кількість жителів, яка планується в цьому районі – 3 622 людини. Кількість сімей – орієнтовно 1200 сімей.

4. Забудова по проєкту ДПТ передбачає /арк. 15 ПЗ/ розміщення:

  • 37 індивідуальних садиб,

  • 30 блокованих малоповерхових, 4 з яких існуючі, після реконструкції

  • 40 багатоквартирних середньо та багатоповерхових11 з яких існуючі, після реконструкції.

5. Будинки плануються поверховістю 3-6, 5-6, 8-12 поверхів ! /арк. 15 ПЗ/.

6. Збільшення кількості машин, зокрема вказуються різні дані: 455 машино-місць, для блокованої і багатоквартирної передбачається їх розміщення на відкритих стоянках вздовж вулиці Чорновола (за межами червоних ліній) /арк. 39 ПЗ/. На арк. 52 вказується вже про плани розміщення 879 гаражів з яких 250 підземний паркінг і 629 на відкритих стоянках.

7. Територія умовно поділяється на зони від Ж-1 /садибна забудова/ до зони Ж-4 /багатоквартирні житлові будинки від 8-12 поверхів/ та зони Р-3 /рекреаційна зона озеленених територій загального користування/, С-4 /зона озеленення спеціального призначення, де дозволено розміщення ставків-відстійників /  /арк.16-24 ПЗ/.

8. Передбачено реконструкцію існуючої громадської забудови /спортивно-відпочинкові комплекси/ 9706 м.кв. площ мають бути реконструйовані в житлову /арк. 10,11,52  ПЗ/.

9. Будівництво двох каналізаційно-насосних станцій із подальшим випуском очищених та знезаражених поверхневих стічних вод у водойму на півночі – біоплато.  /арк. 42,45 ПЗ/.

10. Джерел забруднення поверхневих стоків нафтопродуктами та іншими забруднюючими речовинами на території проектування, на думку розробників, немає! /арк. 42 ПЗ/ 

11. Розділ водовідведення не містить точки підключення побутової каналізації. /арк. 42 ПЗ/.

12. Рекреаційна зона, зокрема та, що лишається у вигляді зелених насаджень за існуючим пляжем,  допускає розміщення будівель до 4 надземних поверхів висотою до 12 м. /арк. 19, 33 ПЗ/.

13. Підземний тунель на вулицю Басівкутську від 5 багатоповерхових будинків /8-12 поверхів/ /арк. 39 ПЗ/.

14. Розробники стверджують, що «Рівень ґрунтових вод на території проектування знаходиться на глибині більше 3 метрів, що дозволяє влаштовувати при будівництві допоміжні приміщення: підвали, цокольний поверх або погріб».

15. Передбачено, що частина будівель садибного типу, які зараз є в цьому районі, підлягає демонтажу, встановлюються додаткові обмеження на вже існуючі ділянки.

Запропонований проєкт – це наразі лише проєкт і  результат роботи архітекторів за які має бути заплачено чи з бюджету чи з інших джерел.

Можливий проєкт забудови
Так виглядала можлива візуалізація концепції забудови від розробника на початку

Комфортне місто

Чому я це пишу? Можливо, хтось і звик сприймати міську владу як щось на зразок «директора», рішення якого не обговорюються.

Але насправді саме ми – громадяни міста, які кожен день їдуть на роботу, ведуть своїх дітей у школи та садочки, ходять за покупками в магазини та на базари та живуть у цьому місті, і є тими, хто творить і створив міську владу з однією єдиною метою – організація КОМФОРТНОГО ЖИТТЯ у місті Рівне та прийняття якісних рішень для цього за наш рахунок.

Саме зараз вирішується питання, чи буде наше місто /його частина/ комфортним, чи буде у ньому добре всім мешканцям міста чи лише деяким за рахунок інших.

В світі є інші підходи до проєктування рекреаційних зон.

Так виглядає набережна в Німеччині

Відчуйте себе повноцінним громадянином нашого міста, зверніть увагу на останні події щодо розроблення детального плану території правого берега Басівкутського озера, проаналізуйте та сформуйте своє власне ставлення і не дайте ввести себе в оману!

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте