Депутати Рівнеради вирішили не перевіряти будівництва, повязані з кумом голови ОДА

Спроби навести порядок біля Басів кута

Концепція забудови, розроблена архітектором Дмитром Котляровим, передбачає забудову висотками частини рекреаційної зони поруч Басового кута. Наразі ще не визначено хто саме розроблятиме ДПТ за бюджетний кошт
Джерело
MOST

18 жовтня Рівнерада прийняла рішення розробити детальний план території правого берега Басового кута. Адже це може захистити берег від хаотичної забудови. Водночас депутати відмовилися перевіряти законність будівництв, які вже ведуться в рекреаційній зоні.

Про це на своїй фейсбук-сторінці розповідає депутат Рівнеради Микола Бляшин.

Питання про затвердження детального плану території поруч Басового кута не було в оприлюдненому наперед порядку денному. Його внесли як додаткове.

Як уже повідомляла «Четверта влада», зараз у рекреаційній зоні поруч водосховища Басів кут, всупереч призначенню цієї території, будують висотки. За низкою будівництв стоять забудовники-брати Юшчишини, один з яких – кум голови Рівненської ОДА і депутата Рівнеради Олексія Муляренка.

Детальний план території (ДПТ) – це містобудівна документація, що допомагає спланувати та розвивати територію. 

– Це уточнення, деталізація кожного квадратного метра, – пояснював ще раніше депутат Рівнеради Олександр Довжаниця. – Де буде вказано: тут має бути дитсадок, тут має бути одноповерхова будівля, двоповерхова будівля. І уже за ці межі ніхто не має права виходити.

Однак не все так однозначно як може здатися на перший погляд. Депутати, які найбільше нарікали на хаотичну забудову поруч Басового кута, відмовилися підтримати такий варіант рішення.

– Цим детальним планом буде легалізована нецільове використання земельних ділянок зі славнозвісними будиночками рибака та скоректовано детальний план, який там існує (наразі є ДПТ на частину цієї території – авт.) і забудова не відповідає цьому ДПТ, – вважає Олександр Довжаниця.

Щоб не сталося такого узаконення, депутати пропонували цим же рішенням доручити управлінню містобудування та архітектури, земельних відносин та міському ДАБІ перевірити всі видані містобудівні умови в цьому районі та відповідність цільового використання всієї землі тут.

– На бюджетній комісії колеги підтримали це зауваження, а на сесії голосів не вистачило, – нарікає Микола Бляшин. – За проект рішення, який передбачав це доповнення, проголосували всього 17 депутатів

Ось список депутатів, які підтримали необхідність перевірки і які відмовилися це робити, проголосувавши за ДПТ без цього пункту:

ПІБ, фракціяПро надання дозволу на розроблення детального плану території (правка про необхідність перевірки існуючих будівництв)Про надання дозволу на розроблення детального плану території (без пункту про необхідність перевірки існуючих будівництв)
БПП  
Васильчук Сергій МиколайовичТакТак
Гапяк Богдан ВолодимировичНе голосувавТак
Кузьмич Андрій ВікторовичНе голосувавТак
Муляренко Олексій ВіталійовичНе голосувавТак
Тимощук Тамара УльянівнаНе голосувалаТак
Туровська Людмила ВалентинівнаНе голосувалаТак
Чубай Олександр СтепановичНе голосувавТак
Чугуєвець Анатолій ОлександровичТакТак
Свобода  
Дзецько Олег ВікторовичНе голосувавТак
Загоровський Назарій БогдановичТакТак
Іванова Анна ГригорівнаУтрималасяТак
Карпяк Олег ВіталійовичУтримавсяТак
Крюков Олександр Володимирович  
Осіпчук Юрій ЮрійовичУтримавсяТак
Петролюк Роман ВасильовичУтримавсяТак
Стельмащук Святослав ВолодимировичУтримавсяТак
Чубай Тетяна ВасилівнаТакТак
Самопоміч  
Бляшин Микола СтепановичТакУтримався
Года Маріян АдамовичТакТак
Ковалець Ігор КостянтиновичТакТак
Пилипчук Ірина СтахівнаТакНе голосувала
Поліщук Назарій МиколайовичТакНе голосував
Чирак Людмила ВікторівнаТакТак
УКРОП  
Довжаниця Олександр КостянтиновичТакВийшов із зали
Криж Ольга ВасилівнаУтрималасяТак
Сухий Юрій ВолодимировичНе голосувавТак
Громадський контроль  
Євтушенко Святослав Ігоревич  
Романюк Любов ВолодимирівнаТакУтрималася
Яворський Роман СтепановичТакУтримався
Батьківщина  
Бабат Олександр Володимирович  
Кульчинська Галина ГригорівнаТакНе голосувала
Курсик Олександр Васильович  
Мітін Юрій Олексійович  
Нестерук Олександр Петрович  
Павелків Віталій Романович  
Пожарський Петро ВолодимировичТакНе голосував
Попик Володимир Володимирович  
РПЛ  
Кудрін Володимир В’ячеславовичТакНе голосував
Лащук Анатолій Петрович  
Немеш Василь Михайлович  
Стасюк Роман Павлович  
Керівництво  
Хомко Володимир ЄвгеновичНе голосувавТак
Паладійчук Сергій БогдановичТакТак

Також були пропозиції розширити зону де буде розроблятися ДПТ, включивши в неї дві сторони вулиці Чорновола. Більшість не підтримала це рішення.

Тож тепер на правий берег Басового кута розроблятимуть ДПТ. Микола Бляшин не втрачає надії, що ще є шанс що ця робота відповідатиме інтересам не лише забудовників та інвесторів, а й жителів міста.

– Щонайменше потрібно стежити за техзавданням на ДПТ і обов'язково активно готуватися і взяти участь в громадських слуханнях щодо розгляду ДПТ і засіданні містобудівної ради, – вважає депутат.

Попередню концепцію розвитку правого берега Басового кута розробив рівненський архітектор Дмитро Котляров.

Цю концепцію створювали, враховуючи інтереси і забудовників, і громади, яка прагне чистого озера і відпочинкової зони. Концепція, зокрема, передбачає переведення частини рекреаційної зони під житлову.

На думку авторки цієї публікації, яка давно вивчає питання забудови довкола Басового кута, у цій концепції недостатньо представлені інтереси широкого кола рівнян. Зокрема, варто було би розширити впорядкування прибережної смуги на всю територію водосховища.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте