18 мільйонів гривень штрафу призначили чотирьом будівельним фірмам Рівненщини
Цей результат був би неможливий без громадських активістів та журналістів
18,5 мільйонів гривень. Таку загальну суму штрафу мають сплатити чотири рівненські підприємства: фірма «Фіалка», товариства «Укрбудреммонтаж інжиніринг», «Стиль декор» та «Елікон».
Інформацію про результат дворічного розслідування Антимонопольний комітет України оприлюднив на своєму сайті 22 липня, повідомляє UA:Рівне.
В основу справи лягли торги у тендерних закупівлях по двох об'єктах: очисні споруди в місті Березне та реконструкція будівлі у Рівному на Драгоманова.
За порушення законодавства про захист економічної конкуренції на фірми наклали такі штрафи:
- ПВКФ «Фіалка» – 6 мільйонів 900 тисяч гривень.
- ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» – 6 мільйонів 900 тисяч гривень.
- ТОВ «ЕЛІКОН» – 1 мільйон 116 тисяч гривень.
- ТОВ «Стиль-Декор» – 3 мільйони 623 тисяч гривень.
Серед доказів антиконкурентних дій, які вдалося зібрати, у Антимонопольному називають:
- Перебування фізичних осіб у трудових відносинах з відповідачами,
- спільне використання засобів зв'язку,
- наявність сталих господарських відносин між відповідачами, в тому числі надання оборотної допомоги,
- подання пропозиції з однієї ІР-адреси,
- залучення однієї особи для отримання довідки,
- синхронність дії відповідачів у часі,
- схожість у оформленні документів відповідачів, пов'язанних з підготовкою та отриманням документів та спільна підготовка кошторисної документації.
– Тобто у сукупності доказів вистачило для кваліфікації і накладання штрафів, – розповідає голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький. – Вся сукупність доказів говорить про те, що ці компанії діяли разом, тобто вони змовились для того, щоб перемогти в цих торгах за саму велику суму.
Окрім штрафу – заборона брати участь у тендерних торгах на три роки.
Скаргу про порушення у цих закупівлях ще в 2017-му році підготували активісти громадської ініціативи «За чесний тендер».
Координатор громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук розповідає, що ще в 2016-му році учасники «За чесний тендер», разом з журналістами «Четвертої влади», дослідили зв'язки учасників тендеру на добудову будівлі для управління соціального захисту на Драгоманова,7.
– Вони («Четверта влада» – авт.) підготували журналістське розслідування, ми підготували скаргу в Антимонопольлний комітет, народний депутат туди її відправив і власне тягнулось це довго, ми кілька разів нагадували, підштовхували.
– В листопаді 2017 року було відкрито, було видано два розпорядження місцевим антимонопольним комітетом про початок розгляду справ, – каже координатор громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук.
Чи вистачить доказів, аби притягнути фігурантів до відповідальності? Чи не розваляться справи у суді? Журналісти «UA:Рівне» питають про це в голови Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України:
– Я певен повністю, що цих доказів, і практика розгляду в суді подібних справ з такими же доказами мені говорять про те, що я певен на 100 відсотків, що в суді ці рішення устоять. Я не бачу ніяких проблем, тому що це один і той же ІР-адрес, тобто готовила документи одна і та ж людина, подавалась ця документація з одного комп'ютера. Доказів – з головою, – каже Олексій Хмельницький.
Директор «Фіалки» Юрій Фалко каже, що рішення будуть оскаржувати:
– Я не бачив ще цього рішення, тому, що вони не запросили нас на засідання. Категорично з ним не погоджуюсь. І буду оскаржувати його по судах згідно процедури оскарження, – говорить Юрій Фалко.
У іншій фірмі про рішення не чули.
– Я від вас тільки що перший раз почув. Ніхто нікого не запрошував. Цікаво було б самому почитать, – говорить керівник ТОВ «Елікон» Сергій Приварський.
Додзвонитися до керівництва «Стиль-Декор» та «Укрбудреммонтажінжиніринг» за вказаними в реєстрі телефонами нам не вдалося – ніхто не взяв слухавку.
Тепер у фірм-фігурантів справи є два місяці, аби сплатити штраф або оскаржити рішення.
– Якщо протягом двох місяців не оскаржує до суду і не сплачує штрафу, то Антимонопольний комітет подає до суду і в примусовому порядку таке рішення суду стягує цю суму з цих компаній, – додає Олексій Хмельницький.
Нагадуємо, в розслідуванні «Четвертої влади» йшлося про те, що в торгах на добудову приміщення на Драгоманова, 7 у Рівному беруть участь знайомі рівненські фірми з родинними та бізнесовими зв'язками, а перемогу здобуває фірма брата тодішнього заступника голови ОДА з найвищою ціною.
«Четверта влада» відшукала бізнесові та родинні зв'язки між п'ятьма фірмами із семи, котрі брали участь у цьому тендері. Вони часто розігрують між собою будівельні тендери на Рівненщині.
Якщо те, що ми робимо, вам подобається, і ви вважаєте це важливим, ви можете підтримати «Четверту владу». Щоб ми мали можливість працювати ще краще і охоплювати більшу кількість тем. Зробити це можна ТАКИМ ЧИНОМ.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти