«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user likar
лікар-анестезіолог

Нехтуються прості правила: як ефективно лікувати грип та інші вірусні захворювання

Як ефективно лікувати грип та інші вірусні захворювання? На чому можна зекономити, а що повинно бути на першому місці? Які препарати найбільш дієві?

Таких та схожих запитань у цей час маємо більше ніж вдосталь. Незважаючи на ціни та малу ефективність, противірусні препарати, імуномодулятори та деякі інші пігулки продаються зараз дуже добре.

У той самий час нехтуються прості правила і просте лікування. Яке, втім, є дешеве, просте і надзвичайно дієве.

Мова йде про рясне пиття.

Цей пункт лікування вірусних захворювань у багатьох лікарів стоїть на останньому місці. На такому ж місці він по важливості для пацієнтів і їх батьків, якщо йдеться про дитину. Так собі, для галочки.

А насправді, це один з найголовніших і найефективніших методів боротьби з вірусом і його проявами в організмі людини. Що ж дає нам рясне пиття?

1. Кожен вірус виділяє речовини, які є токсичними для нас. І чим більша концентрація цих токсинів, тим більші прояви інтоксикації: погане самопочуття, головний біль, висока температура тощо.

Як зменшити прояви інтоксикації і полегшити стан хворого? Знизити концентрацію токсинів у крові! Це досягається шляхом рясного пиття. Чим більше п’є пацієнт, тим краще буде себе почувати.

2. Хворий організм намагається якомога швидше вивести токсини назовні, нирки продукують більше сечі.

Але він не може цього зробити, якщо достатня кількість рідини не вводиться зовні – через рот чи шляхом крапельного введення у вену. Отож, чим більше п’є пацієнт, тим швидше організм позбавиться вірусів і продуктів його життєдіяльності.

3. Під час хвороби у пацієнта піднімається температура. І, якщо йдеться про дітей, це особливо лякає батьків і змушує їх панікувати і понаднормово годувати своїх чад жарознижувальними.

У цей же час організм чудово контролює свою гарячку і знижує її за рахунок випаровування і потовиділення. А для цього необхідна рідина.

І якщо пацієнт багато п’є, його температура буде керована і знизиться швидше, навіть без жарознижувальних препаратів. Крім того, якщо рідина буде трошки холоднішою температури тіла, це буде додатковим охолоджуючим фактором.

Це не всі, але основні тези, чому важливо і необхідно багато пити під час простих вірусних захворювань.

Лікуватися рясним питтям дешево, ефективно і правильно. Часто, лише цього достатньо для повного і швидкого одужання. Зрозуміло, вкупі зі спокоєм, провітрюванням, домашнім режимом. А тепер кілька практичних порад:

  • рясне пиття під час простих вірусних захворювань – один з найбільш дієвих і простих методів лікування. В кількості рідини для дитини орієнтуйтеся на мінімальний показник 100 мл/кг/добу. Якщо дитина можете пити більше, чудово;
  • не потрібно випивати багато за один раз. Пити слід часто невеликим порціями;
  • не важливо, що саме пацієнт п’є (мова не йде про алкогольні напої), важливо – скільки. Заохочуйте пити те, що буде пити хворий. Перевагу надавайте звичайній чистій воді;
  • рекомендується пити теплу рідину, підігріту до температури тіла. Однак, під час гарячки можна давати рідину кімнатної температури. Це буде додатковим охолоджуючим фактором;
  • не потрібно змушувати хворого їсти. Він чудово може обійтися без їжі кілька днів. Чого не скажеш про рідину. Вона повинна надходити всередину в достатній кількості. І задача батьків - заохотити і вмовити до цього свою дитину.

Перестаньте думати, що людський організм настільки слабкий і беззахисний перед вірусами.

Менше дивіться телевізор і не ведіться на пропаганду, рекламу і статистику. У нас стільки багато механізмів захисту, що часто найбільшою допомогою буде просто не заважати.

Дайте можливість організму самому виконати свою функцію захисту і боротьби. Не заважайте йому надмірним введенням хімічних препаратів.

Дайте лише побільше рідини, побільше спокою і свіжого повітря. Консультуйтеся з грамотними, врівноваженими лікарями, які не є прихованими чи явними представниками фармбізнесу. І все у вас буде добре.

Хвороба мине швидко, без розвитку страшних ускладнень, а організм після цього стане ще сильнішим. І не потрібно буде проводити так звану «стимуляцію» імунітету. Чесно.

Будьте здоровими і не хворійте!

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)