Четверо рівненських нардепів підтримали вимогу звільнення Авакова: постанову досі не розглянули

Нардепи які підтримали і які не підтримали вимогу звільнення міністра внутрішніх справ через злочини поліцейських та провал реформи поліції
Джерело
Колаж Четвертої влади, Влад Мартинчук

«Аваков – чорт», «Аваков – геть», «Авакова у відставку!»: попри мітинги Арсен Аваков залишається на посаді.

55 депутатів підписали проєкт постанови про звільнення Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Перелік авторів постанови про звільнення Авакова опублікував у фейсбуку Ярослав Юрчишин.

Чотири нардепи з Рівненщини підписалися під цією постановою:

  • депутатка «Голосу» Соломія Бобровська,
  • депутатка від «Європейської солідарності» Яна Зінкевич,
  • депутати від «Слуги народу» Олександр Аліксійчук і Олександр Салійчук.

Більше про те, як рівненські народні депутати реагують на вимогу звільнення Авакова, у матеріалі за посиланням.

«55 адекватних депутатів на всю Верховну Раду. Саме стільки нардепів підписали постанову про відставку Авакова. Решту 369 все влаштовує. Вони повною мірою розділяють відповідальність за кожний злочин поліції», – коментує ситуацію Центр протидії корупції у Твітері.  

В містах України пройшли акції проти поліцейського свавілля. Акції за відставку міністра внутрішніх справ відбулися у Рівному, Луцьку, Івано-Франківську, Львові, Дніпрі, Одесі, Кривому Розі, Харкові, Києві та інших містах.

Найбільше протестувальників зібралося у столиці. Коли міністр внутрішніх справ виступав у Раді, протестувальники під стінами Верховної Ради перевернули автомобіль та запалили фаєри. Про це повідомляють журналісти «Громадського радіо».

Згодом на перекинутому УАЗі демонстранти почали малювати, залишаючи послання Арсену Авакову.

Як повідомляє «Українська правда», правоохоронний комітет Верховної ради не зміг розглянути постанову про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, бо за 6 днів вона так і не потрапила до комітету. Обіцяють розглянути наступного тижня.

Усі фото з протестів 5 червня під Верховною Радою. Усі фото Ярослави Жуковської, «Громадське радіо».

На акції протесту також був голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.  

– Ні ви, ні я Авакова не можемо звільнити. Це можуть зробити народні депутати або президент, у якого монобільшість. Це їхня персональна відповідальність. Якщо президент і депутати не здатні знайти кращого міністра, ніж той, шість років реформ якого закінчуються ґвалтуваннями і вбивствами, нам треба терміново шукати іншого президента і депутатів, – говорить Віталій Шабунін у відео Центру протидії корупції.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наголосив, що події в Кагарлику (які й стали приводом для протестів і вимоги звільнення – ред) відрізняються від Врадіївки, тому що цей випадок реформована поліція не намагається приховати, на відміну від злочину у Врадіївці у 2013 році.

Аваков заявив, що поліція є відображенням суспільства з усіма його особливостями: «Але ми системно боремося за якість особового складу поліції, у тому числі жорсткими методами діяльності внутрішньої безпеки».

Позицію міністра Авакова також можна почути у репортажі BBC Україна:

Протести під Верховною Радою і виступ міністра Авакова показали також журналісти «Радіо Свобода»:


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте