«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user SolomiaBobrovska
народна депутатка України, фракція ГОЛОС, рівнянка

Чому досі в Крим можуть заходити торгові судна і військові кораблі?

З цим питанням ще до карантину звернулась до Глави Уряду. Нарешті прийшла відповідь.

Причиною мого інтересу послугувало те, що ДОСІ на рівні державних розпоряджень, рішень і т.д., Україна офіційно не заборонила плавання у межах свого територіального моря навколо Кримського півострова, яке окуповане росією.

І на жодних міжнародних морських мапах, відповідно, це не позначено. А це означає, що Україна досі несе відповідальність за життя екіпажу та пасажирів, а також майно будь-якого судна, яке може зайти у води біля Криму.

Нагадаю, внаслідок окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя й інших численних протиправних дій РФ Україна не контролює переважної частини свого територіального моря та виключної (морської) економічної зони – близько 100 тис. км2 у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці з 137 тис. км2 загальної площі морських просторів, на які поширюється суверенітет України або її суверенні права.

Так от, до прикладу, Грузія закрила для плавання своє територіальне море навпроти берега тимчасово окупованої Абхазії. Чому Україна досі не зробила цього на своїй ділянці – загадка.

Але Мінінфраструктури боїться взяти на себе відповідальність. Відсилають до РНБО та Міноборони, з огляду на «можливі економічні та геополітичні наслідки». Даю переклад: нам ці зайві проблеми не потрібні, хай хтось інший вирішує.

Впевнена, що в Міноборони переадресують ще куди-небудь і скажуть, що це не їхні повноваження. Нікому ж не потрібна ця відповідальність...

Сумно, що такі важливі речі залишаються поза фокусом, а посадовці, які фактично відповідають за зовнішню політику, то знімають роліки зі зверненнями, то купують мерседеси і розгрібають свої зашквари із плівками.

П.С. Але ми тут так просто не здамось.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)