З березня 2020-го до Росії – тільки за закордонними паспортами

Ті, хто виїхав до березня, зможуть повернутися і за внутрішнім паспортом громадянина України, – запевняє прем'єр
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Олексій Гончарук – Прем'єр-міністр України

З 1 березня 2020 року українці не зможуть їздити до Росії із внутрішнім паспортом громадянина України. Уряд вирішив, що для цього потрібен закордонний паспорт.

Про це на своїй офіційній сторінці у фейсбуку повідомив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук

– Ця процедура діятиме тільки для громадян України, що виїжджають з України на територію РФ. При в’їзді громадян України з території РФ на територію України Державна прикордонна служба України здійснюватиме безперешкодний пропуск українців і за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження, – йдеться у дописі прем'єра. 

Олексій Гончарук вважає, що таке рішення зменшить час проходження українцями митного контролю, адже закордонний паспорт містить інформацію про особу, яка зчитується спеціальними приладами швидше.

Таке рішення прийняли на засіданні уряду 18-го грудня. В'їзд до Росії за закордонним паспортом призупиняє дії положень угод з Російською Федерацією, укладених ще до початку збройної агресії.

Раніше дозволяли перетинати кордон на підставі внутрішнього паспорта або свідоцтва про народження для осіб до 16-ти років, йдеться на сайті Кабінету Міністрів України.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко у коментарі для прес-служби Кабміну, каже, що на відміну від українців, росіяни до України в'їжджали по закордонному паспорту раніше. А через те, що українці перетинали кордон за внутрішніми паспортами та свідоцтвом про народження були проблеми.

– Найбільша проблема була із дітьми, яких впускали до Росії за наявності свідоцтва про народження. Ми не знали, куди дітей вивезли, що з ними, бо цей документ не передбачає чіткої ідентифікації, – каже міністр.

Вадим Пристайко запевняє, що повернутися до України з Росії зможуть усі українці, які виїхали раніше березня 2020-го року. Якщо українець загубив документи, або термін дії паспорту збіг, то він завжди може звернутися до консульства, де йому допоможуть.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)