«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Porovchuk
священник, голова благодійної місії «Православне діло»

Чому я проти будівництва «Кроноспану»

У неділю був на екологічній акції проти будівництва шкідливого виробництва «Кроноспан» у Городку.

Довіряю експертам з рівненського Екоклубу, фахівцям з НУВГП, зокрема, колегам, з якими довелося працювати і перемагати в екологічних акціях – професорові Дмитру Стефанишину, доценту Василю Корбутяку і громадському активісту, побратиму з Пласту та інженеру екологу Олегу Гетуну.

Всі вони стверджують про велику загрозу для здоров'я і життя людей у Рівному та у приміських селах, про шкоду довкіллю від викидів формальдегіду, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, пилу та аміаку.

Зокрема, формальдегід – це токсична речовина, яка викликає алергію, злоякісні пухлини, лейкемію і мутаційні зміни в організмі людини.

Порушено норми, визначені для будівництва таких об'єктів. Завод будують поблизу житлової зони і школи. Проігноровано теритиріальні альтернативи, тобто можливість вибору іншого місця будівництва.

Має місце непередбачуваність належного поводження з відходами – пропонується токсичні відходи звозити на рівненське сміттєзвалище, яке видно з моїх вікон.

Не враховано природних особливостей рельєфу, поруч знаходяться приміські рекреаційні зони (сам з пластунами там мандрую), поблизу відомий природний заказник «Вишнева гора».

Допомагати активістам акції проти будівництва «Кроноспану» мене спонукало ознайомлення з науковим дослідженням фахівців з НУВГП – доктора наук, професора Дмитра Стефанишина і кандидата наук, доцента Василя Корбутяка «Про оцінку впливу на довкілля планової діяльності, пов'язаної з підприємством деревообробної промисловості у селі Городок Рівненської області».

Їх знаю особисто як фахівців, волонтерів та чесних людей.

На Майдані Незалежності вийшли протестувати громадяни, було українське православне духовенство з Городка і Рівного, капелани, близько 40 машин поїхали в Городок на пікет під ворота будівельного майданчика.

Поки не розпочалося масштабне будівництво, треба розпочати активний масовий протест.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте