Чому Здолбунівській громаді потрібен новий статут
5 липня відбулась 46 сесія Здолбунівської міської ради. Відверто кажучи, це перше засідання ради, на якому мені довелося побувати. В цей день депутати розглядали чимало питань, та мене найбільше цікавило одне – про розробку нового Статуту Здолбунівської територіальної громади.
Я розумію, що мало хто з більш ніж 31 тисячі населення громади знає, що існує той Статут, а десь може одиниці його переглядали чи читали. Якщо захочете почитати, то він за посиланням.
Чому ж прийняття Статуту в новій редакції так важливо для нашої громади і для мене особисто?
Я живу в селі Ільпінь, неподалік від міста Здолбунів.
Раніше наше село, як і інші 12 сіл, не було частиною Здолбунівської громади. Тож якщо керуватися чинним Статутом, то нам, теперішнім мешканцям громади, не гарантовано участь у прийнятті рішень у громаді.
Так, у статті 16 Статуту вказано, що участь в діяльності органів Здолбунівської міської ради беруть жителі міста Здолбунів, а не жителі Здолбунівської міської територіальної громади. А це прямо суперечить інтересам мешканців 13 сіл, котрі після об’єднання разом з містом Здолбунів стали частиною громади. Разом з тим, у чинному Статуті зовсім не згадуються старостинські округи та старости.
Дані Статуту неактуальні вже із першої статті: «Місто Здолбунів та його статус». У ній вказано, що Здолбунів – місто районного підпорядкування.
У статті 2 вказано, що місто Здолбунів є самостійною адміністративно-територіальною одиницею – міським населеним пунктом у складі Здолбунівського району Рівненської області. Але вже три роки як не існує Здолбунівського району.
І таких невідповідностей в Статуті багато, наприклад використовується формулювання «члени міської громади», проте вони не відповідають дійсності, адже у 2020 році була створена міська територіальна громада.
Та новий статут – це не просто про нові формулювання. Оновлення Статуту дозволить залучити до вирішення місцевих проблем усіх мешканців, в тому числі й тих, які приїхали у громаду з початку повномасштабного вторгнення. Зараз і вони можуть поділитися з нами досвідом управління у своїх громадах і можуть допомогти Статуту нашої громади стати кращим.
Для того, аби створити хороший Статут маємо врахувати кращий досвід інших міст та місцеві особливості.
Якщо маєте думки та ідеї щодо нашого Статуту – долучайтеся до робочої групи, яка формується при міській раді – попрацюємо разом!
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти