Чим багатий керівник податкової Рівненщини, якого звільнили через затримання підлеглого з хабарем

За час роботи у податковій Віталій Чуй збудував будинок на кілька сотень квадратів, а в декларації оцінив його у менше ніж півмільйона гривень
Джерело
Фейсбук-сторінка Державної податкової служби у Рівненській області

Виконувачка обов'язків голови Державної податкової служби Тетяна Кірієнко 13 січня вирішила звільнити очільника Головного управління податкової у Рівненській області Віталія Чуя.

Рішення про звільнення пов’язане з тим, що напередодні працівника рівненської податкової спіймали з 25 тисячами гривень хабаря. Персональну відповідальність за це повинен понести і керівник, йдеться у повідомленні Тетяни Кірієнко.

Ми намагалися зв'язатися із Віталієм Чуєм, щоб почути його думку про звільнення. Крім того, дізналися, що він нажив за роки служби у податковій.

4-го січня у Рівному під час отримання 25 тисяч гривень хабаря затримали заступника начальника відділу податкової служби, повідомляло «Суспільне».

На сайті Нацполіції області інформація із подробицями з'явилась 10 січня. Там заявляли, що податківець налагодив схему перевірок підприємців. Як розповідала речниця Департаменту стратегічних розслідувань «Суспільному», за хабар посадовець мав не зважати на порушення підприємців і не штрафувати їх.

За нашою інформацією, затриманий податківець – заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Віктор Анатолійович Шлапак. 

За кілька днів після оприлюднення інформації про хабар на сайті Державної податкової служби з'явилась заява голови Тетяни Кірієнко про те, що за підлеглого повинен понести відповідальність його керівник – Віталій Чуй. Тому його вирішили звільнити.

Віталій Чуй родом із Радивилова. Із 1993 року працює в рівненській податковій інспекції, був заступником начальника з 2004-го. У 2013 році працював начальником відділу у Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Києва. Із 14 листопада 2014 року – начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області.

Виконувачем обов’язків начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталія Чуя призначили 19 серпня 2021 року. Так було вказано на сайті податкової Рівненської області. Але 14 січня такої інформації там вже немає, проте вона збереглася у кеші

Тепер обов'язки начальника податкової області виконує В'ячеслав Грабовий.

За 2020-й рік у податковій Рівненської області Чуй заробив понад 520 тисяч зарплати. Ще задекларував понад 25 тисяч доларів, понад 300 тисяч тисяч гривень та 550 євро на рахунках у банках чи готівкою.

На початку електронного декларування, у 2016-му, статки Віталія Чуя аналізувало «Громадське.Волинь». Тоді податківець із зарплатою у 9 тисяч гривень накопичив 40 тисяч доларів на рахунку у банку та 100 тисяч готівки, що привернуло увагу видання.

Окрім цього, його дружина Світлана, теж попри невисоку зарплату, тримала на банківському рахунку 27 тисяч доларів, 10 тисяч євро та 150 тисяч гривень зберігала готівкою. Син Чуїв Олександр теж мав 100 тисяч гривень готівки.

У короткому відео нижче «Громадське» також розповіло про Мерседес, записаний на батька Чуя, та про будинок на 350 квадратів у Рівному. Наразі будинок належить колишній тещі посадовця – Валентині Клименко.

Будинок колишньої тещі Чуй досі вказує в декларації, тільки площа його вже майже 500 квадратних метрів. А вартість – всього 463 тисячі гривень.

Для порівняння, будинки в районі Нового двору, де знаходиться будинок, тільки з меншою площею, продають за 2,9 мільйони гривень, а вартість подекуди може сягати і 9 мільйонів. Тож очевидно це номінальна вартість на момент будівництва або придбання.

За кадастровою картою, ділянка, на якій стоїть будинок, має площу 20 соток. Ось так будинок за вказаною у реєстрі адресою на провулку Корнинському виглядає на зйомці з ґуґл-карт у 2015 році: 

Фото біля схожого будинку публікує тепер уже колишня дружина Чуя Світлана Клименко. Тож швидше за все нерухомість залишилась їй. Щоправда, ми не знайшли у судовому реєстрі інформації щодо офіційного розлучення Чуїв. Наразі реєстр не працює.

Світлана Чуй (Клименко) у фейсбуку у 2020-му позначена на цій світлині. Схоже на те, що це фото із заднього двору будинку, що офіційно зареєстрований на її матір. На ґуґл-карті на зображенні будинку зверху видно ще один невеликий будинок, який видніється на цьому фото праворуч. 

Нині у Чуя інша дружина, з якою він проживає у цивільному шлюбі і має двох синів, – Людмила Ярмольчук.

Жінка є власницею квартири у понад 200 квадратних метрів на вулиці Степана Дем'янчука, яку купила у 2014 році. Вочевидь, там і мешкає подружжя. Вартість в декларації цієї нерухомості лише 895 тисяч гривень.

У жінки є ще дві квартири у Рівному, судячи з декларацій та майнового реєстру. Одна з них площею 46,5 квадратів у центрі міста. Її вартість вказана всього 280 тисяч гривень.

Ще частку права власності вона має на нерухомість батьків – квартиру у 69 квадратів (за реєстром це квартира, але судячи з ґуґл-карти, це частина одноповерхового будинку) та ділянку у 5 соток.

Їздить Людмила на авто Toyota Auris 2011 року за 190 тисяч гривень, згідно з декларацією. Віталій Чуй користується Mercedes R350 2012 року. Оформлене воно на Миколу Кручка.

Старший син податківця Олександр із 2019 має у власності два авта: Peugeot 5008 2013 року та Mercedes B180 2014-го року. Разом ці два авта на сайті auto.ria. коштують понад пів мільйона гривень.

Мерседес Олександр Чуй у 2019-му постив у себе на фейсбуку. За даними Youcontrol, у 2020 хлопця оштрафували поліцейські за порушення правил дорожнього руху.

Зареєстрованого майна на Віталія Чуя ми не знайшли. Як видно, все або на дружинах, або батьках, або дітях.

Ми намагалися поспілкуватися із Віталієм Чуєм щодо його звільнення та статків, але його номер спочатку був недоступний, а коли з'явився в мережі, чоловік збив дзвінок. Ми залишили повідомлення із проханням вийти на зв'язок йому у вайбері. Поки що з нами не зв'язувалися.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте