Таке не забувається: 5 фактів про зраду

Дослідження

Джерело
Ілюстративне фото з сайту sharilon

Флірт не завжди безпечний. Найчастіше гра з вогнем закінчується зрадою, а та, в свою чергу, тягне за собою дуже неприємні наслідки. Представляємо результати досліджень доктора Рагнара Беера.

Відомий психолог з Геттінгена Рагнар Беер провів дослідження, в ході якого опитали 2600 осіб обох статей, які зраджували коли-небудь своїй половині. Результати вразили – велика кількість «зрадників» і «зрадниць» – а саме, понад 80%, любили своїх партнерів, пише bonic.com.ua

1. Похід наліво триває набагато довше однієї ночі

Завдяки цьому проекту був зруйнований міф про те, що класична зрада – це інтрижка довжиною в одну ніч. Тільки 12% жінок і 15% чоловіків дозволяли собі подібну пригоду. Більшість була вірною у своїй невірності: близько 60% опитаних підтвердили, що їх зв’язок на стороні тривав довше місяця, приблизно половина таких відносин тягнулася довше півроку.

2. Зрада – це історія з продовженням

Ті, хто зраджують, роблять це аж ніяк не один раз. Тільки для 49% невірних чоловіків і 55% невірних дружин остання зрада була першою в поточних відносинах. 17% чоловіків вже обманювали своїх дружин до цього, 12% робили цей фокус двічі, а 22% – неодноразово. Жінки від чоловіків не відстають: 20% обманювали чоловіків вдруге, і 10% – в третій. 15% наставляли рога чоловікам більше трьох разів.

3. Причина зради – замовчування сексуальних бажань

Нудьга і мовчання – ось причини того, що партнер шукає задоволень поза сім’єю. Так лише 31% невірних дружин і 25% чоловіків ділилися з партнерами своїми сексуальними бажаннями. До слова, знаннями про переваги партнера в ліжку володіли лише 27% невірних дружин і 17% чоловіків.

4. Про зраду завжди розкажуть доброзичливі люди

Його величність випадок відіграє не останню роль в тому, що таємне стає явним. 44% ошуканих чоловіків (46% ошуканих жінок) виявили факт зради самостійно.

30% ошуканих чоловіків (24% ошуканих жінок) дізналися про зраду від партнера.

Тільки 3% чоловіків (6% жінок) дізналися про зраду, що називається, з третіх рук.

21% чоловіків (19% жінок) дізналися про зраду випадково.

5. Таке не забувається

Надії на те, що можна пробачити і забути, не підтвердилися.

43% ошуканих чоловіків (61% ошуканих жінок) через півроку після зради все ще не могли пробачити партнера.

11% ошуканих чоловіків (20% жінок) через півроку після зради відчули, що любов перетворилася в ненависть.

Основа успішних стосунків – це сексуальна задоволеність партнерів. Обидва партнери повинні трудитися на сексуальному фронті і говорити про проблеми, бажаннях і про те, чого їм не вистачає. Ніхто не говорить, що це легко. Але якщо ви хочете бути щасливі в шлюбі, то доведеться це зробити.

Інші дослідження показують: 76% чоловіків протягом подружнього життя мають хоч один позашлюбний зв´язок. У жінок такий показник –  21% (у Москві – 26%), пише engteacher.info

Результати ще одного дослідження говорять: 60,7% чоловіків не вірні своїм дружинам, 41% дружин не вірні своїм чоловікам.

І щоб прояснити картину, приведемо бесіду з Анатолієм Зайцевим, кандидатом філософських наук, соціологом, який давно займається проблемами подружньої невірності.

– Анатолій Миколайович, яка ж перша сходинка на шляху до невірності? Адже люди йдуть під вінець зовсім не для того, щоб було кому зраджувати.

– 65% чоловіків і 68% дружин вважають, що внутрішньосімейні фактори є головними причинами подружньої невірності. А от першим кроком до зради, думаю, є фантазії й сновидіння.

Виявилося, що дуже часто – майже щодня – фантазують про порушення шлюбу 15,9% чоловіків і 25,5% жінок, а епізодично – уже 65,4% і 55,9% відповідно. Виходить, що подружжя активно зраджують один одному у фантазіях, під час снів...

– Так чому ж все-таки порушуються узи Гіменея?

– У дослідженнях я обмежився головними, основними мотивами порушення подружньої вірності.

Перший серед них – згасання почуття, витиснення його новим. З цієї причини зраджують 7,2% чоловіків і 19,9% жінок (тут і далі відсотки від загального числа що зраджуюь, а не від всіх сімейних пар). Пояснення переваги убік прекрасної статі, думаю, можна знайти у світі почуттів, емоційних оцінок, які все-таки більше характерні для жінок.

Чоловік може зраджувати механічно. Як правило, шлях жінки до невірності лежить через духовне відторгнення чоловіка, її починає притягувати інша людина.

А от наступний мотив – бажання випробувати щось нове – більш характерний для чоловіків: 34,8%, але й представниць прекрасної статі в цій категорії чимало – 19,1%.

– Хоча ми й говорили, що основна причина зрад – внутрішньосімейні відносини, але все-таки, напевно, поведінка друзів і знайомих теж позначається?

– Ні, дослідження показують, що стиль життя навколишніх, друзів мало впливає на моральність. З цього приводу зраджують 0,6% чоловіків і 1,5% жінок. Але тут є інший важливий фактор: спосіб життя батьків.

Він сильно впливає на взаємини подружжя. Якщо зраджували батьки, то ймовірність, що їхній син або дочка теж не будуть відрізнятися вірністю, доходить до 80%. Якщо невірною була тільки мати, то це теж у значній мірі відбивається на синові й на дочці. Якщо ж зраджував батько, то з більшою ймовірністю на шлях невірності може стати тільки син. Цікаво, що на дочку стереотип батьківського поводження майже не впливає.

Зрадою за зраду можуть мститися 1,1% чоловіків і 10,3% жінок. Різницю можна пояснити тим, що жінка все-таки більше знає про свого чоловіка, а сама більше приховує.

Ми часто зустрічаємося з людською агресією, словесною й фізичною... Агресія, брутальність породжують відчуженість, подвійну мораль, бажання знайти компенсацію. Грубе відношення партнера причиною зради назвали 6% чоловіків і 9% жінок.

У конфліктних ситуаціях вони вживають не тільки слова типу «дурень, кретин, сволота, худоба», але й дуже часто чоловіки покривають матом дружин (16%), а дружини чоловіків (4%). Жахливо, але третина подружжя вживають образливі слова при дітях. Іноді справа одними словами не обмежується...

Статева незадоволеність у шлюбі є мотивом зради для 8,8% чоловіків і 12,5% жінок.

Нудьга – нерідко постійний супутник сексу, якщо мова йде про шлюб, якому більше 5 років. Ці цифри, я думаю, характеризують зміни в моралі, роль сексу.

У минулому жінка була затиснута становими й релігійними установками. Колись у Росії на жінку могли навіть накласти покуту – заборона на якийсь час займатися статевим життям, якщо дізнавалися, що вона активна зі своїм чоловіком у постелі. З тих пір багато що, звичайно, змінилося...

Дружина будить уночі чоловіка: «Мені холодно!» Чоловік встає й приносить другу ковдру. Через якийсь час: «Мені гаряче!» Чоловік встає й відкриває вікно. Ще через якийсь час: «Я хочу чоловіка!» – «Ну, люба! Де ж я тобі о другій годині ночі знайду чоловіка?..»

Тривала відсутність партнера (відрядження, від´їзд на курорт одного з подружжя, хвороба) штовхає на зраду 11,6% чоловіків і 9,6% жінок.

Серед інших мотивів зради, які не потребують особливих коментарів, назву спробу перевірити свої сексуальні можливості, переконатися у власній привабливості (10% чоловіків і 6% жінок). Зрада під впливом «випадкових» обставин: алкоголь, гулянка в компанії – 12% чоловіків, 5% жінок.

– Скажіть, а де майбутні коханці найчастіше знайомляться?

– За місцем роботи. Саме там знаходять собі коханок 28,7% чоловіків, коханців – 31,3% жінок. Але часто й на відпочинку: 20,7% чоловіків і 34% жінок. А у відрядженнях – усього 9,8% чоловіків і 2,6% жінок. Небагато пригод і за місцем проживання: 4% чоловіків мають коханок-сусідок і 10% дружин – коханців-сусідів.

Коханці часто зустрічаються там, де, здавалося б, не можна: у будинку, коли відсутній один з подружжя. Тут відбувається до 50% зимових зустрічей! А влітку, у сприятливих кліматичних умовах 30% воліють зустрічатися «на природі». Більше обережні, а таких близько 20%, – на квартирі у знайомих.

Дослідження показали, що у 55% чоловіків коханками є заміжні жінки. В 71% жінок коханець – одружений чоловік. Лише по 10,3% невірного подружжя зраджують із неодруженими.

До речі, виявилося, що за час життя в законному шлюбі одну коханку мали 18,8% чоловіків і одного коханця 44% дружин. Тобто фактично близько половини жінок зраджували своїм благовірним тільки з однією людиною.

В анонімному секс-опитуванні, результати якого були опубліковані в газеті «Труд» (3.11 і 22.12.95 р.), жінки розповіли про кількість чоловіків, з якими в них були інтимні відносини: більше 96 чоловіків мали 10% жінок, від 16 до 25 - 9%, від 11 до 15 коханців – 11%, від 6 до 10 –  20% і від 0 до 5 – 49%. Якщо вірити цим відповідям, то по числу «рекордсменок сексу» Росія встигла "переплюнути" багато країн.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте