Дві тони наркотиків і 32 затриманих: поліція викрила злочинну групу, яка виготовляла наркотики, зокрема, на Рівненщині

Джерело
Національна поліція України

Поліція затримала групу, яка поширювала наркотики у 13-ти областях України, зокрема і на Рівненщині. У них вилучили понад 2 тони наркотичних речовин і прекурсорів.
 
За попередніми підрахунками щомісячний обіг кримінального товару складав 10 мільйонів гривень.

 Як затримували окремих членів угрупування у відео

Причетними до кримінального бізнесу виявились понад 80 осіб, в переважній більшості – уродженці Одещини, Миколаївщини та Чернігівщини.

Натомість нині затримали 32 учасника злочинної організації, серед яких – лідер та головні фігуранти.

Учасники організації розповсюджували наркотовар на території Сумської, Одеської, Київської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Харківської та Чернігівської областей України.

Організатор наркоугруповання – 27-річний раніше судимий за незаконні операції з наркотиками уродженець Одеської області, мешканець Києва. «Права рука» лідера – його 23-річний земляк, нині теж мешкає у столиці, до «бізнесу» залучив всю свою родину.

Правоохоронці провели близько 170-ти обшуків.

У столиці, Київській, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Чернігівській та Харківській областях за адресами мешкання фігурантів, розташування нарколабораторій, теплиць та зберігання наркотовару.

Звідти вилучили 1,8 тонни прекурсорів (речовини, що використовуються для виготовлення наркотиків), майже тисячу пігулок Екстазі, 57 кілограмів марихуани, 41 кілограм амфетаміну, 3,2 кілограми метадону, майже 100 грамів кокаїну та кущі конопель.

Також вилучено банківські картки, мобільні телефони та оргтехніку, зброю, набої, бойову гранату, готівку у різній валюті, еквівалентом у 3,5 мільйони гривень. 

Вилучені кошти під час обшуків

Попередньо поліція встановила, що бізнес приносив наркодилерам щомісячно 10 мільйонів гривень доходу.
 
Фінансовий контроль, легалізація доходів та роль операторів інтернет-магазинів головні фігуранти наркоугруповання довірили своїм співмешканкам – 23-ох та 24-ох річним жителькам Києва.

В ході обшуку також вилучили і зброю та боєприпаси

Натомість вирощуванням конопель, виготовленням наркотичних засобів та психотропних речовин здійснювали у теплицях та нарколабораторіях на території Одеської, Кіровоградської, Миколаївської та Рівненської областей. 
 
Товар, сировину для його виготовлення та обладнання для лабораторій зловмисники пересилали поштовими переказами, кур’єрськими службами та залізничними потягами.


 
Збували наркопродукцію за допомогою чат-бота в одному з месенджерів, де клієнти обирали тип наркотика, кількість, місце отримання та реквізити для оплати.
 
«Закладчики», яких нині вдалося встановити правоохоронцям – молоді люди, віком від 17-ти до 25-ти років, серед них і хлопці, і дівчата.

Крім того, за інформацією поліції, батьки цих осіб, в переважній більшості, знали про кримінальний заробіток своїх дітей та навіть сприяли їм, зберігаючи вдома товар.

Окрім того правоохоронцям достеменно відомо про випадок, коли після вживання придбаної у викритої групи наркотичної продукції, померла особа. 

Зловмисникам вже оголошено підозри у вчиненні злочинів, передбачених:

  • ч.1 ст. 255 (Створення злочинної організації),
  • ч.4 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією)
  • ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.


 
Працівники Департаменту внутрішньої безпеки НПУ проводять перевірку на предмет  можливої причетності до викритої кримінальної групи співробітників правоохоронних органів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)