Як керівництво райвідділку на Рівненщині «кришує» бурштиновидобуток: свідчення поліцейського

Начальник Сарненської поліції Ігор Харитонов, за словами його підлеглих, здійснював тиск на них, аби вони не фіксували бурштиновидобуток
Джерело
Фото: «Рівне вечірнє»

У понеділок начальника Сарненського районного відділку поліції Ігоря Харитонова та його заступника Куліша викрили на «кришуванні» незаконного видобутку бурштину.

Сьогодні, під час брифінгу, управління СБУ показало відео, на якому поліцейський – свідок подій, розповідає про те, що бачив і як йому давали злочинні накази. 

Як розповів начальник УСБУ В Рівненській області Василь Бедрій, Харитонова не вдалося затримати, а у субуту він ще був на лікарняному. Каже, що не бачить причин чому його не вдалося затримати.

– У цьому випадку робиться усе, щоб все лишилося в таємниці. Зрозіміло чому... Бо хочуть домовитися. І співробітникам поліції, які погодилися давати свідчення, я не виключаю, що їм може загрожувати небезпека, – розповів головний СБУшник Рівненщини.

Відео УСБУ в Рівненській області

Поліцейський каже, що начальник поліції, який приїхав «кришувати» бурштинщиків, погрожував йому фізичною розправою, якщо він викличе підмогу. Замість покинути місце поді, правоохоронець заховався неподалік канави, де видобували бурштин, і спостерігав за тим, що відбувалось:

– До бродка з іншої сторони під`їхав камуфльований джип. Схоже, «Land Cruiser». З нього вийшла людина і підійшла до керівного складу, до наших працівників поліції, з якими я розмовляв. Вони поговорили і джип поїхав далі.

Через деякий час керівник райвідділу залишив місце злочину. Я лишився і побачив, що почали виходити люди з того боку, звідки джип прихав. Через хвилин 20-30 завелася перша мотопомпа. Інші помпи завелися через 15-20 хвилин. Я переміщався з місце на місце, бо постйно підходили люди. До 6:16 -6:30 ранку мотопомпи працювали, – каже поліцейський.

Журналістка Інна Білецька у своєму Фейсбуці поширила фрагмент розмови з паном Харитоновим. Йдеться  про цей випадок. Журналіска каже, що має запис розмови.

Нагадаємо, що наряд поліції виявив в одному з урочищ групу старателів, які трьома мотопомпами видобували бурштин.

«5 мінут, бл**ь»: майстер-клас спілкування з підлеглими від поліцейського-кришувальника

Правоохоронці викликали підкріплення, але їм зателефонували заступник та начальник райвідділу і наказали залишити місце видобутку. Поліцейські відмовилися виконувати цей заказ, наполягаючи на необхідності приїзду слідчо-оперативної групи.

Через деякий час група на чолі з керівником одного з підрозділів Головного управління поліції у Рівненській області та очільниками райвідділу прибула на місце подій. Використовуючи тиск, вони «переконали» підлеглих не заважати протиправному видобутку бурштину та покинути урочище.

Нагадуємо, вчора працівники прокуратури Рівненської області спільно з «Альфою» затримали підполковника СБУ та керівника одного із районних відділів ДПС на Рівненщині, які налагодили систематичне одержання неправомірної вигоди від жителів північних районів Рівненщини за неперешкоджання у видобутку бурштину. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте