Студентка-журналістка відреагувала на вибачення ректора Острозької академії

У соцмережах була палка дискусія: одні ректора засуджували, інші – виправдовували тим, що він багато зробив для становлення академії
Джерело
Фото Олександра Харвата

5-го листопада студентка-журналістка Острозької академії, яка раніше подала інформаційний запит про вартість скульптур на університетському кампусі й обурила цим ректора Ігоря Пасічника, прокоментувала його офіційне звернення із вибаченням. 

Ім'я студентки не вказуємо із міркувань безпеки. 

–  Я не сподівалася, що він напише звернення та скаже, що не мав рації. Все одно думаю, що він не до кінця усвідомлює свої слова та лише зробив те, що від нього очікували. В будь-якому разі, я ніколи не відчувала до нього образи. Маю надію, що студенти-журналісти та ректор віднині будуть розумітися, – сказала студентка в коментарі «Четвертій владі».

Раніше цього ж дня – через шість днів після того, як ситуація набула розголосу, – ректор Острозької академії Ігор Пасічник на своїй фейсбук-сторінці оприлюднив звернення щодо своєї реакції на інформаційний запит студентки. 

У цьому зверненні він назвав свою реакцію на запит студентки «невиправданою» та «надмірно емоційною». А також вибачився за те, що його висловлювання «могли отримати й отримали дуже буквальне трактування, яке образило гідність присутніх на зустрічі студентів», і подякував студентам «за критичну позицію», яку «обов’язково врахує в подальшому спілкуванні».

Ігор Пасічник закликав усіх, хто долучилися до обговорення цього випадку у соцмережах, «припинити хвилю ненависті та взаємних образ через різні цінності».

Крім того, ректор сказав, що у «низці ЗМІ» ситуація була представлена з «перекрученнями та викривленнями», а без урахування його «офіційної позиції» — «однобоко та несправедливо». Які саме ЗМІ він мав на увазі – не уточнив.

Завідувачка кафедри журналістики Острозької академії Зоряна Годунок теж відреагувала на звернення:

– Вважаю, що позиція ректора є зваженою і представляє загальну позицію всього університету й кафедри журналістики зокрема.

Раніше «Четверта влада» опублікувала матеріал про зустріч Ігоря Пасічника зі студентами-журналістами. Під час цієї зустрічі він засуджував студентку, яка подала інформаційний запит про вартість установлених на території університету скульптур.

Перед публікацією цього матеріалу ми тричі зверталися до ректора, щоб почути його позицію, але не змогли отримати відповідь.

Ось повний текст звернення Ігоря Пасічника, який він опублікував на своїй фейсбук-сторінці:

«Інформаційний бум у ЗМІ та соціальних мережах, що розгортається останнім часом навколо Острозької академії та моєї зустрічі зі студентами-журналістами, змусив мене переосмислити сутність цієї спеціальності та ролі журналістики у суспільстві.

Я розумію, що ключовими цінностями у роботі професійних журналістів в усьому світі є свобода, рівність та справедливість, без дотримання цих принципів неможлива побудова демократичного суспільства і його розвиток.

І саме ці принципи на моє переконання повинні лежати в основі якісної журналістської освіти в Острозькій академії. 

Зважаючи на політику відкритості, яку я сповідую ще від початку відродження університету для мене була дивною та незрозумілою мотивація подачі офіційного інформаційного запиту (наголошу, що це був перший випадок, коли мої студенти спробували у такий спосіб отримати інформацію про діяльність університету і саме тому це мене так зачепило).

Все ж, з’ясувавши всі обставини, я визнаю, що моя реакція на звичайний інформаційний запит від студентки другого курсу була невиправданою і надмірно емоційною, а деякі мої висловлювання могли і отримали дуже буквальне трактування, яке образило гідність присутніх на зустрічі студентів.

За це я приношу свої вибачення і дякую студентам за критичну позицію, яку обов’язково врахую в подальшому спілкуванні. 

Буду вдячний усім за подальший безпосередній діалог і нагадую, що мої двері завжди були, є і будуть відчиненими для студентів.

На превеликий жаль, ситуацію не вдалося утримати у стінах університету і подальша ескалація цього конфлікту у багатьох медіа призвела до низки перекручень та викривлень, а без розуміння контексту «академічного» дискурсу та представлення розширеної офіційної позиції ректорату й моєї особисто виявилася ще й однобокою та несправедливою, що на мою думку є неприпустимим для видань, які позиціонують себе як якісні медіа.

Я вдячний усім, хто долучився до подальших дискусій у соціальних мережах – як на мою підтримку, так і на захист прав та гідності студентів, але закликаю усіх припинити ту хвилю ненависті та взаємних образ, до яких опустилися учасники з обох сторін, адже дискусії, в яких протиставляються різні цінності, а саме це, на мою думку, відбувається у цьому випадку, можуть призвести лише до поглиблення непорозуміння та взаємної ненависті. 

Ситуація, що склалася, наштовхнула мене на ідею провести на базі Острозької академії диспуту на тему «Баланс корпоративної та журналістської етики в освітньому середовищі».

Деталі про відповідний захід будуть оприлюднені на сайті університету згодом. Запрошую усіх до конструктивної полеміки».

Відповідь Ігоря Пасічника в оригінальному вигляді можна переглянути тут.

А вчора на сайті Острозької академії з'явився дещо коротший і простіший допис, підписаний від ректорату. Його можна побачити тут.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте