Кількість хворих на COVID-19 на Рівненщині зростає, а пацієнтів у лікарнях меншає. Що це значить
Вісім адміністративно-територіальних одиниць через значне поширення на їх території COVID-19 віднесені до категорії регіонів з червоним рівнем епідемічної небезпеки. Серед них і три рівненських: місто Дубно, Костопільський та Рівненський райони Рівненської області.
Обмеження застосують з понеділка 17-го серпня.
Таке рішення прийняла Центральна комісія з питань ТЕБ та НС на засіданні 13-го серпня. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу за підсумками засідання, йдеться на сайті Кабміну.
На основі наявних епідемічних даних станом на 12 серпня до переліку регіонів зі значним поширенням COVID-19 відносяться Київ, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Харківська та Чернівецька області.
– Тобто це ті області, у яких на всій території перевищений показник виявлення нових випадків захворювання – 40 на 100 тисяч населення за 14 днів, – каже міністр.
В Рівненській облдержадміністрації додають:
- до помаранчевого рівня небезпеки увійшли місто Острог, Гощанський та Здолбунівський райони.
- до жовтої зони потрапили: Рівне, Вараш, Березнівський, Володимирецький, Демидівський, Дубенський, Зарічненський, Корецький, Млинівський, Острозький, Радивилівський, Рокитнівський, Сарненський райони.
Ось як виглядає нині розподіл за зонами:
Що значать ці зони і які обмеження діють у кожній з них, можна побачити на інфографіці МОЗу (для кращої якості ображення відкрийте його у новій вкладці):
Тож для міста Дубно, Костопільського та Рівненського районів з понеділка додають таких обмежень:
- заборона роботи громадського транспорту,
- заборона відвідувати заклади освіти,
- заборона діяльності ТРЦ, кафе, спортзалів, кінотеатрів та ресторанів,
- перетин меж районів можливий лише власним транспортом,
- посадка в міжобласний транспорт, висадку дозволено.
Рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки може бути переглянуте НЕ раніше, ніж через 14 днів.
Кількість пацієнтів опорних лікарень зменшилася
Як район або місто може потрапити в різні типи зон, визначили 12-го серпня Постановою Кабміну. На цій інфографіці можна побачити критерії, за якими адміністративні одиниці відносять до тієї чи іншої зони (для кращої якості ображення відкрийте його у новій вкладці):
Як розповів «Четвертій владі» головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов, місто Дубно, Костопільський та Рівненський райони потрапили у «червону» зону, бо мали значну кількість виявлених випадків за останні 14 днів на 100 тисяч населення:
- Коспопільський район – 355,
- Дубно – 366
- Рівненський район – майже 170.
Водночас статистика показує що кількість хворих на COVID-19 пацієнтів рівненських лікарень зменшується. Як йдеться на сайті Рівненської ОДА, станом на 14 серпня заповненість ліжок хворими на COVID-19 – трохи більше 41-го відсотка.
І хоча в процентному співвідношенні це більше ніж було, наприклад, 23-го червня (35,5%), однак загальна кількість пацієнтів лікарень зараз менша (210 пацієнтів станом на сьогодні, 214 було 11-го серпня, 234 – 23-го червня).
Така невідповідність абсолютних і відносних чисел пов'язана з тим, що 23-го червня була суттєво більшою кількість ліжок, перепрофільованих для потреб хворих на COVID-19: 158 ліжок перепрофілювали тоді в центральний міській лікарні Рівного, сьогодні ж таких ліжок лише 60.
Роман Сафонов звертає увагу, що кількість пацієнтів в опорних лікарнях – це лише один з критеріїв, який впливає на те до якої зони віднесуть населений пункт.
Інші два – рівень тестування та кількість виявлених хворих.
Тобто наразі можна зробити висновок що збільшилася кількість легких випадків захворювання, при яких люди не потрапляють у лікарні. При цьому кількість хворих (в тому числі й легкої форми) загалом зростає.
– Можливо, я помиляюся, але я пов'язую легший перебіг хвороби з літнім періодом, – каже Роман Сафонов. – Вплив ультрафіолету знижує інфікуючу дозу, завдяки цьому – більш легка форма.
– А чи не може бути пов'язане зростання виявлених випадків захворювання з тим що кількість тестувань зросла? – журналістка.
– Кількість тестувань навпаки зменшилася. Із 750-ти зменшилася десь до близько 600 на добу. Тобто це об'єктивне збільшення кількості хворих по всій західній Україні та в Європі в тому числі.
– Це можна вважати новою хвилею захворювання?
– Та ні. Мені взагалі не подобається коли це хвилями називають. Немає хвилі. Це постійне поступове зростання. Відпустка, збільшення розслабленості. Вже ніхто не зважає на ці речі повністю. Якщо ще місяць назад був певний відсоток людей, які дотримувалися [карантинних обмежень], то тепер усе.
У Рівному дозволили атракціони у парку
Епідемічна ситуація в Рівному – набагато менш напружена, ніж в районі загалом. За останні 14 днів на 100 тисяч населення зафіксували 81 випадок захворювання. Тому місто – в жовтій зоні і з меншими карантинними обмеженнями, ніж Рівненський район.
Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Рівного сьогодні відреагувала на чергові звернення щодо послаблення карантинних обмежень. Деякі звернення задовільнила, деякі – ні:
- заборонила оздоровлення дітей пільгових категорій на базі КП ДСОК «Електронік-Рівне» у зв’язку із встановленим на території Рівненського району рівня епідемічної небезпеки – «червоний»,
- дозволила роботу атракціонів: електромобілі, веломобілі, пневматичний тир до 1-го вересня 2020 року,
- заборонила роботу караоке клубу ТзОВ «Лагуна-РА з огляду на епідемічну ситуацію та позицію головного санітарного лікаря Рівненської області Сафонова Р. В.,
- дозволила роботу атракціонів: дитячі атракціони «Півник», «Юнга», «Дитяча ланцюжкова», «Дитячі човники» та атракціони підвищеної небезпеки «Колесо огляду», «Вихор» та «Орбіта» до 1-го вересня 2020 року,
- заборонила відновлення роботи боулінг-центру «Турбіна» за адресою: м. Рівне, вул. Макарова, 23 без обмеження часу роботи після 23.00 год,
- заборонила проведення щорічного концерту «Мегаподія» 12 вересня 2020 року з 18:00 до 22:00 на стадіоні «Мототрек»,
- заборонила проведення фестивалю «Мелодія дитинства» для дітей на території НВК №17 16-го серпня 2020 року з 14:00 до 18:00 00,
- дозволила проведення #OlympicLab 12-го серпня 2020 року з 11:00 до 12:00 на літній сцені парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка за умови дотримання організатором всіх карантинних вимог.
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти