Крук Сергій Іванович

Джерело
фейсбук сторінка Сергія Крука

Виконуючий обов'язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій. Генерал-майор служби цивільного захисту.

Біографія

Народився 7 серпня 1977 року у Рівному, вказано на сайті ГУ ДСНС у Рівненській області.

Освіта

Має повну вищу освіту. Закінчив у 1999-му Харківський інститут пожежної безпеки МВС України за спеціальністю пожежна безпека, кваліфікація – спеціаліст з пожежної безпеки.

У 2008-му закінчив Київський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю правознавство, кваліфікація – юрист. 

У 2011-му році отримав ступінь кандидата педагогічних наук.

У 2019-му захистив дисертацію на тему «Інституційний розвиток державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України» у Національному університету цивільного захисту України.

Після цього, у лютому 2020-го здобув вчений ступінь доктора наук з державного управління.

Кар'єра, звання

В органах пожежної охорони Міністерства надзвичайних ситуацій (існувало до ДСНС) та Держслужби надзвичайних ситуацій з вересня 1994 року. Тобто звідтоді як став курсантом Харківського інституту пожежної безпеки.

Із липня 1999 до лютого 2001-го – інженер першої самостійної державної пожежної частини у Рівному Відділу державної пожежної охорони Управління МВС України в Рівненській області.

Лютий 2001-лютий 2003 – заступник начальника з держпожежнагляду у тій же частині.

Лютий 2003-грудень 2004 – начальник служби державного пожежного нагляду Рівненського району – начальник десятої професійної пожежної частини смт. Клевань Рівненського району Відділу пожежної безпеки Держдепартаменту пожежної безпеки МНС України в Рівненській області.

Грудень 2004-травень 2010 – начальник Рівненського районного відділу Головного управління МНС України в Рівненській області.

Травень 2010 до жовтня 2014 – перший заступник начальника Головного управління МНС України в Рівненській області.

У 2014-му році очолив Головне управління Держслужби надзвичайних ситуацій у Рівненській області.

У 2016-му отримав спеціальне звання генерал-майора служби цивільного захисту від президента Петра Порошенка.

У 2017-му Крука нагородили недержавним Орденом «За вірність присязі» від ВГО «Звитяга».

23 серпня 2021-го року нагороджений державною нагородою від президента Зеленського – Орденом Данила Галицького.

10 листопада 2021-го Кабмін призначив виконуючим обов'язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Родина

Дружина – Крук (Крицко) Олена Володимирівна. Родом із Волині. У деклараціях вказано її дохід від Рівненського військомату та військової частини А4240. Вона військовослужбовиця. За словами Сергія Крука має звання підполковниці.

Дружина та старша донька Сергія Крука. Кадр із відео на фейсбуку Валерії Крук

Також за деклараціями у подружжя дві доньки: Валерія та Владислава. Судячи зі світлин на фейсбуку Валерія у 2021-му закінчила школу. Куди вона вступила, Сергій Крук не каже.

Сергій Крук із донькою Валерією. Фото з її фейсбуку

Менша донька навчається у третьому класі.

Батько Сергія Крука – Іван Антонович, 1954 року народження. Із 2006-го до 2013-го був зареєстрований підприємцем – діяльність автомобільного вантажного транспорту.

Матір Сергія Крука – Марія Семенівна, 1955 року народження, пенсіонерка. У 2017-му році із жінки з таким іменем суд стягнув більше 21 тисячі гривень на користь «Рівнегаз збуту». 

Брат Сергія Крука – Антон Крук. Із 2018-го до 2020-го очолював відділ комунікацій Головного управління Нацполіції у Рівненській області. До того був начальником сектору у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. Має звання підполковника поліції.

Після роботи начальником обласного відділу комунікації його понизили до роботи в черговій частині поліції міста Здолбунова. Наразі, за його словами, працює у Рівненському районному управлінні поліції інспектором з публічної безпеки.

Відомий скандалом із тим, що колектори із мікрофінансових кредитних організації вимагали в нього повернути борги. За інформацією від різних колег Антона Крука з поліції, з якими спілкувалася «Четверта влада», він напозичався і не повертає кошти не лише в мікрофінансових організацій, а й у багатьох своїх колег-поліцейських та людей не з поліції. І що поліцейські повідомляли про це його брата Сергія. Сам Антон Крук каже, що це на нього так зводять наклепи.

Теща Сергія Крука – Крицко Тамара Олексіївна, 1956 року народження. Зареєстрована у селі Поповичі на Волині. Там – директорка будинку культури. Також на Youcontrol вказано, що вона була головою профспілки СТЗОВ «Поповичі», яка припинила діяльність у 2013-му році.

У 2020-му Тамара Крицко стала підприємицею. Основним кведом вказали діяльність страхових агентств і брокерів. Примітно, що у єдиному реєстрі юросіб, фізосіб та громадських формувань зазначено, що при реєстрації вказували контакти доньки Олени: номер її телефону та електронна пошта [email protected].

Майно

Нерухомість

Сергій Крук, за майновим реєстром, власник квартири у Рівному на вулиці Польовій. Площа у витязі не вказана, але видно, що нерухомість оформили за договором купівлі-продажу ще у 2005-му році.

Цієї квартири немає в декларації Крука за 2020-й рік.

Сам Сергій Крук каже, що купував її в іпотеку за якоюсь програмою типу «житла для молоді». Розповідає, що квартиру продав, а чому у реєстрі він власник – каже, що не знає.

В декларації Крука є те майно, якого немає у витязі з реєстру нерухомості. А саме ділянка у селі Вересневому, околиці Рівного, площею 15 соток. Право на неї Крук має із 2008-го року. А із 2009-го має право користування із дружиною та доньками будинком площею 212,8 квадратів у тому ж селі, як вказав у декларації. Тільки офіційно нерухомість та земля під будинком належить його матері.

Ось так будинок у Вересневому виглядає із вулиці
А ось так домоволодіння, зареєстроване на матір Сергій Крука, виглядає згори. Як видно є накриття перед в'їздом у гараж, балкон чи тераса та господарська будівля позаду

Окрім цієї нерухомості, у Марії Крук немає іншої, згідно із реєстром, нерухомості.

До 2020-го у Крука в деклараціях не було цього будинку. У наших розмовах Сергій Крук обмовився, що жив там деякий час у 2020-му. Але сказав це вже на четвертий наш дзвінок. До того не зізнавася, що взагалі там жив.

На сторінці у фейсбуку його дружина виклала фото у 2018-му поряд із дверима гаража. Вони та фасад будинку навколо них ідентичні з тим, що у Вересневому.

Батько Сергія Крука Іван – власник двох дерев'яних будинків відпочинку у селі Жобрин Рівненської області. Знаходяться вони поряд із санаторієм «Червона калина». Отримав він їх за рішенням Господарського суду Рівненської області іще у 2009-му році.

У копії рішення суду по цій справі, яку ми отримали на запит, вказано, що два будинки площею 17,7 та 17,6 квадратів Іван Крук збудував самочинно. Після того, як Жобринська сільрада та Орендне підприємство санаторію «Червона калина» виділили йому землю за рахунок санаторію для будівництва котеджу для оздоровлення.

У декларації Сергія Крука також вказано, що місцем його реєстрації, доньок та дружини є будинок батька у селі Верхівськ, Рівненського району. Його площа – 105,6 квадратів.

У майновому реєстрі цього будинку у Івана Крука немає, тож, ймовірно, він отримав на нього право власності іще до нульових, або на початку. Також цим будинком користується брат Сергія Крука Антон, про що вказав у своїй декларації. Ось на фото нижче цей будинок.

Батьківський будинок у селі Верхівськ біля Рівного

Дружина Крука Олена із 2015-го – власниця дачного будинку у Новій Українці площею 55,5 квадратних метрів. Там же має 5,6 соток землі, вказано у декларації.

На запитання будували цю дачу, чи купили Сергій Крук відповіді не дав. Сказав дивитись «у декларації, там все пише».

Дерев'яний будинок в Новій Українці, неподалік соснового лісу – дача Олени Крук. Ділянка на 5,6 соток землі відділена від сусідів, яким продали частину ділянки, шеренгою з туй

У витязі із майнового реєстру вказано, що цей будинок розташований на ділянці 11 соток. За інформацією із кадастрової карти зрозуміло, що ці 11 соток розділили на дві ділянки. Одна, вочевидь, дісталась Олені, а іншу у 6 соток продали (на фото це ділянка та будинок поруч з дачею Круків). У декларації Крука за 2020-й дружина отримала дохід 10 тисяч гривень від Погребняк Вікторії (їй наразі належить вказана сусідня ділянка).

Теща Сергія Крука Тамара Крицко має найбільше майна серед найближчих родичів-свояків посадовця.

Тамара Крицко працює директоркою сільського клубу на Волині із зарплатою у кілька тисяч гривень в місяць

За майновим реєстром, на неї оформлено три квартири у Рівному, будинок у селі Поповичі на Волині та 10 земельних ділянок.

Також вона замовляла будівництво спареного будинку на чотири квартири в мажорному котеджному масиві у Рівному на Макарова-Пржевальського в 2016-му.

Найпершу квартиру у Рівному теща Крука придбала у 2013-му році. Її площа – 47 квадратів. Знаходиться вона у так званому «клубному будинку». Це триповерхівка на менше як 10 квартир, де замість першого поверху облаштовані гаражі. Знаходиться ця квартира на вулиці Клима Савури. Це один із перших будинків рівненського забудовника «Стоград».

Примітно, що квартиру саме від цього забудовника Тамара Крицко купила наступною. Мова про житловий будинок на Міцкевича,130. Там у тещі Крука ще одна однокімнатна квартира у 47,3 квадрати.

Право власності на це житло вона має із 2016-го, але, вочевидь, вклалися у будинок на стадії будівництва у 2015-му. У витязі пише, що жінка була учасницею кооперативу (зокрема так оформляють нерухомість у багатоквартирному будинку на стадії будівництва).

У 2019-му теща Крука купила ще одну квартиру. У центрі Рівного на проспекті Миру, 4, поряд із обласною адміністрацією, площею 65,6 квадратів.

Детально про її майно, роботу та зарплату ми розповіли у розслідуванні «Теща може: нерухомість та бізнес родини головного рятувальника країни Сергія Крука»

Окрім цього, жінка має у власності 9 земельних ділянок і ще одну орендує.

У 2015-му Тамара Крицко успадкувала будинок у 83 квадрати, шість земельних ділянок для ведення сільського господарства і одну під будівництво. Ті, що для господарства, вона здає в оренду ТОВ «Прометей». Їх загальна площа приблизно 5,5 гектарів.

У 2019-му вона отримала у спадок ще дві ділянки під господарство загальною площею 1,2 гектари.

Уся ця земля і будинок на території Поповичівської сільської ради на Волині, де жила жінка.

Ще одну ділянку Тамара Крицко має в оренді із 2014-го року. Знаходиться вона у селі Коблин, Млинівського району Рівненщини. Договір про оренду із територіальною громадою села Підгайці теща Крука підписала на 49 років. Ділянка призначена для сінокосу випасання худоби і знаходиться на березі річки Іква. Її площа 10 соток.

Авто

На батька Сергія Крука Івана із 2019-го на зареєстрований легковий причіп ПАВАМ 112012C та у 2020-му легкове авто Toyota Corolla 2008-го року.

Олена Крук з 2019-го року безоплатно користується автомобілем Volkswagen Tiguan 2019-го року випуску, що належить Руслану Букаті. Право користування з'являється у декларації за 2020-й.

Руслан Буката – підприємець, був депутатом Клеванської селищної ради, до того як утворили об'єднану територіальну громаду. Веде бізнес у селі Зоря та селищі Клевань Рівненського району. Власник фірми «БРВ Лістранс» (лісопильне та стругальне виробництво) та біля десятка вантажних і легкових авто, а також напівпричепів та екскаватора.

Доходи

Нижче ми наводимо інформацію про доходи та збереження Сергія Крука та дружини згідно із деклараціями та відповідями на наші запити від Головного управління ДСНС у Рівненській області.

Рік Річна зарплата, дохід Доходи дружини Готівка у гривні Готівка у доларах Готівка у євро
1999 1 096,90        
2000 3 060,20        
2001 5 133        
2002 7 575        
2003 8 221,55        
2004 11 061,01        
2005 18 787,88        
2006 22 804,56        
2007 27 051,24        
2008 44 907,66        
2009 50 406,79        
2010 71 326,33        
2011 94 757,70 50 836,16      
2012 106 937,82 62 267,03      
2013

82 077,98 
(у декларації
108 574,68)

35 712,78      
2014 117 102,55 +
539 312 +
1 430
95 004 +
34 572 +
12 930
     
2015 128 486,58 12 150 350 000 5 000 3 000
2016 204 147,44   380 000 6 000 3 500
2017 284 999,72 2 025 450 000 85 000 5 000
2018 398 008,63   520 000 13 500 8 500
2019 507 810,45 229 145 720 000 15 000 12 000
2020 608 613,29 228 873 950 000 19 000 16 000
2021 704 153,42        

Як видно, у 2014-му році Крук задекларував дохід майже 540 тисяч гривень поряд із зарплатою. У декларації вказано, що продали якесь майно. Коли ми запитали у Сергія Крука, що саме продали, він сказав, що не пам'ятає точно.

Орім цього, у паперових деклараціях до 2014-го вказано, що Крук гасив кредит. У той же рік він із відсотками був більшим, ніж його річна зарплата – майже 195 тисяч гривень.

Пізніше ми отримали декларації Крука із 2011-го до 2013-го року. Там він вказував квартиру у Рівному площею майже 92 квадрати, у 2014-му її вже не було.

Натомість вказана ділянка Крука у 15 соток та дружини у 11 соток. У 2015-му у дружини показали ще й дачний будинок. Тож ймовірно його купили чи збудували за вилучені від продажу майна у 2014-му гроші. Але питання тоді, звідки заощадження. Сергій Крук каже, що не пам'ятає.

– А ви думаєте, я пам'ятаю за такий період часу. Скільки вам років?

– Яке це має значення? – Журналістка.

– А які мають значення мої заощадження?

– Я не пам'ятаю, що я там 5 чи 7 років збирав. Чи батьки мені давали, брати, чи дружина, теща, зять. Батьки вам давали якісь кошти на щось? От я не пам'ятаю реально. Ви мені вірите?

Детальніше відповіді Сергія Крука щодо різного майна читайте в розслідуванні «Теща може: нерухомість та бізнес родини головного рятувальника країни Сергія Крука».

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за теґом Сергій Крук


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» на donate.4vlada.com

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте