Купи тролейбус: чому у Рівному розпродають електротранспорт

І мріють прибрати маршрутки

Попри закупівлю 7-ми нових низькопідлогових тролейбусів, більшість електротранспорту у Рівному вживаного і зі сходами
Джерело
«Четверта влада»

На сім тролейбусів менше їздитиме вулицями обласного центру. Комунальне підприємство «Рівнеелектроавтотранс» списує їх з балансу як старий транспорт. Найстарішому тролейбусу, який ліквідовуватимуть – 38 років, найновішому – 27.

Чи вистачає Рівному електротранспорту з'ясовувала «Четверта влада».

Тепер кожен бажаючий може придбати собі старий тролейбус. За раритет доведеться викласти десь від 20-ти до 98-ти тисяч гривень. Щоправда, керівник  «Рівнеелектроавтотрансу» Валентин Ткачук переконаний, що за таку ціну їх ніхто не купуватиме.

– Ніхто не купив. А куди б ви купили цей тролейбус? Я вам задаю питання: куда б ви купили цей тролейбус, який морально і фізично устарівший, зношений зовсім?

Скептично до продажу тролейбусів та визначеної на них ціни ставиться і очільник Управління транспорту і зв’язку Рівненського міськвиконкому Віталій Миронюк.

Віталій Миронюк вважає, що тролейбуси мають становити більшість транспорту у місті. Фото з архіву 2017-го

– Ви ходите на сесію і ви чуєте, як наші славні депутати кажуть, що ще на них можна багато заробити. То ви в депутатів питайте, чого так дорого, бо вони оцінюють. Оцінку робить незалежний експерт, розумієте? Підприємство і я, як управління, не маю ніякого впливу на виставлену ціну.

Керівник  «Рівнеелектроавтотрансу» Валентин Ткачук підрахував: у місті залишилося 86 тролейбусів. Такої кількості, на його думку, цілком вистачає для зручного обслуговування пасажирів.

Проте Віталій Миронюк вважає, що задля чистоти довкілля переважну більшість громадського транспорту повинні становити саме тролейбуси. Втім для їх придбання у міста не вистачає грошей.

– Якщо говорити про те, щоб у місті було чисте повітря, то треба взагалі маршрутки видалити. А щоб їх видалити, то на їхнє місце треба поставити тролейбуси. А щоб їх поставити, то їх треба купить. А щоб їх купити, то треба гроші.

Містопланувальник Андрій Шевчук, каже, що тролейбусів місту не вистачає. Їх потрібно замінювати більш зручними новими моделями. Фото з архіву 2017 року

Переповнений в час пік громадський транспорт є свідченням того, що місту потрібно більше великомісного громадського транспорту: тролейбусів та автобусів, – вважає містопланувальник Андрій Шевчук.

Втім ініціативу списання старого транспорту теж вважає обгрунтованою. Адже списують застарілі і зношені тролейбуси, що давно відпрацювали своє. Натомість, тролейбусний парк потрібно оновлювати.

– Вранці і ввечері тролейбуси і маршрутки бувають дуже «запаковані». Очевидно, місткість громадського транспорту бажає кращого. Хотілося б, щоб у нас, як мінімум, зважаючи на потужності депо, близько 100 тролейбусів випускали на рейси. І, звісно, хотілося б, щоб це були найновіші, найзручніші тролейбуси.

Зараз у Рівному повільно зростає і кількість тролейбусів і їх випуск на рейси. Порівняно з минулими десятиліттями, коли був придбаний лише один новий низькопідлоговий тролейбус, останні роки місто купує, як більш новіші уживані тролейбуси, так і нові.

Є міста, які оновлюють свій парк ще ефективніше. Зараз це Франківськ, Львів, Житомир. Тож маємо з чим порівнювати. 

У Рівному, мабуть, найменше у Західній Україні. Ну більше хіба що в порівнянні з Чернівцями. Чернівці ще мало купують. Всі решта обласні центри купують більшу кількість, ніж ми, – каже урбаніст.

Якщо до 18-го січня тролейбуси ніхто не купить, то їх планують списати.

Більшість тролейбусів, виставлених на продаж, родом із 80-х

 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте