Ляшук Володимир Григорович

Джерело
Сторінка у фейсбук Рівненської міської ради

Начальник Управління капітального будівництва Рівненської міської ради.

Біографія

Згідно з автобіографією Володимира Ляшука, яку ми отримали від пресслужби Рівненської міської ради, він народився 26 лютого 1966 року у селі Бугрин Гощанського району Рівненської області.

Освіта

Закінчив 10 класів Бугринської середньої школи. Намагався вступити в Луцький педагогічний інститут на історичний факультет, але, не набрав необхідну кількість балів.

Закінчив Рівненський сільськогосподарський технікум за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво» та Рівненський державний технічний університет за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво».

Робота

Після того, як не вступив до Луцького педагогічного, працював механізатором у колгоспі «Зоря» в селі Бугрин. Звідти направили на навчання в автошколу ДТСААФ (Добровільне товариство сприяння армії авіації і флоту) на водійські курси.

Після закінчення автошколи служив у збройних силах СРСР.

Після звільнення в запас з 1986 року працював у Дочірньому підприємстві «Рівненське спеціалізоване управління №39 ВАТ "Центростальконструкція"».

З інформації у відповіді міської ради, у фірмі Ляшук працював працівником відділу головного механіка – 7 років, завскладом – 3 роки, інженером з нагляду за вантажопідіймальними механізмами – 1 рік, заступником директора з охорони праці – 6 років, заступником директора – 10 років, головним інженером – 3 роки. Був головою профспілкового комітету.

У 2015-му підприємство збанкрутувало. У 2016-му Ляшук став директором ТОВ «Будівельна компанія «Спеціалізоване управління-39», яке працює на базі старого підприємства.

З 18 лютого 2021-го призначений Начальником Управління капітального будівництва Рівнеради. Замінив на посаді Сергія Кушніра.

«Четвертій владі» Володимир Ляшук розповів, що посаду йому запропонували. Хто це зробив, він не хоче казати. Каже, що рішення очолити управління було обдуманим і для нього це означає зріст.

Політика

За даними «Чесно» балотувався на місцевих виборах 2020-го до Рівненської міської ради та Рівненської обласної ради від партії Ігоря Палиці «За майбутнє». Каже, від цієї партії балотувався, тому що товаришує із депутатом від «За майбутнього» у Рівненській облраді Ігорем Ясенюком.

Зв'язки

ТОВ «Будівельна компанія «Спеціалізоване управління-39», де Ляшук був директором із 2016-го, засноване того ж року. У інтерв'ю («джинсі») газеті «Рівне ракурс» Ляшук розповідав, що фірма працює на базі старого підприємства ДП «Рівненське спеціалізоване управління №39 ПАТ "Центростальконструкція"». Там же він розповів, що відновити фірму допомогли «добрі люди».

Згідно з даними Youcontrol, засновниками фірми у 2016-му були дружина ексдепутата Рівнеради Романа Стасюка та депутатка Великоомелянської сільради Орислава Стасюк та чоловік на ім'я Михайло Мельник. Останній також зустрічається у фірмах Стасюків: ТОВ «Арм-еко» (яке у свій час оскандалилось через розіграний між своїми тендер) та ППФ «Техзапчастина». Наразі Мельник єдиний власник, Орислава продала йому свої права у 2019-му.

Із часу заснування, «Спеціалізоване управління-39» брало участь у держакупівлях. За даними clarity-project, фірма була учасницею у 49 закупівлях і підписала договори у 29 тендерах на загальну суму понад 27 мільйонів гривень. Найбільшим замовником робіт підприємства вказано Департамент будівництва та архітектури РОДА.

До листопада 2020-го контактними особами «СУ-39» вказували Володимира Ляшука, Михайла Нагорняка та Максима Рокунця. Двоє останніх подавали на тендери імейл [email protected]. Як видно, своїй адресі він містить назву фірми Орислави Стасюк «Арм-еко».

На сайті «СУ-39» Володимир Ляшук досі директор, Михайло Нагорняк його заступник із виробничих питань, а Рокунець – начальник виробничо-технічного відділу.

За словами Ляшука, інформація із сайту застаріла. Зараз він не має відношення до фірми, а керує нею інша людина.

Стосовно зв'язків із Стасюками, то начальник УКБ каже:

– У 2016-му вони мені запропонували очолити «СУ-39». Вони там довго радились із будівельниками. До того я їх не знав. Я погодився, тому що фірма мені рідна, я там розвивався як людина і як спеціаліст.

За словами Ляшука, він звільнився із товариства у грудні 2020-го. Наразі директором ТОВ «Будівельна компанія «Спеціалізоване управління-39» у базах вказаний Максим Рокунець. Його ім'я згадане в засновниках ТОВ «Західресурси». Це фірма дружини скандального ексдепутата Рівнеради Василя Немеша Олени. Сам ексчиновник там директор.

Із Немешами Володимира Ляшука, за його словами, нічого не пов'язує і про те, що Рокунець є з ними у фірмі, він не знав.

Родина

Дружина – Тетяна Ляшук. Вихователька у дитячому садку №42 Рівного.

Донька – Оксана Метелюк. Працює керівницею відділу кадрів ТОВ «БК СУ-39», вказано на сайті фірми. Її чоловік – Василь Метелюк, там заступник директора. Але інформація із сайту застаріла, каже Володимир Ляшук. Наразі донька із чоловіком там не працюють.

Судячи з його сторінки на фейсбуці, донька та зять Ляшука мають трьох дітей. Анастасія 2009-го року народження, Артем – 2013-го та Анна – 2020-го.

Оксана та Василь Метелюки. Це єдина донька начальника УКБ. Фото із фейсбуку Ксюши Метелюк датоване 2018-м роком

Батьки зятя Ляшука Василь та Людмила Метелюки. Остання була підприємицею із 2003 до 2006 року. Торгувала у роздріб з лотків на ринку. Ще ім'я жінки вказано у засновниках торгівельного ТОВ «Промар ЛТД». Заснована у 90-х фірма припинила діяльність у 2014 році.

Разом із донькою Наталею та її чоловіком Леонідом Ширяєвим Метелюки на Youcontrol вказані засновниками ТОВ Юридична комерційна кампанія «Фідес». Фірма надавала юридичні послуги, працювала із 1992-го до 2012-го року.

Сват Ляшука Василь Метелюк також згаданий у кількох аграрних фірмах у Зорі: «Зоря – кукурудза», «Зоря – насіння» та дочірніх. Був їх директором у 90-х.  

Брат зятя Ляшука Володимир Метелюк співзасновник ТОВ «Рівне-Буд-Метеорологія». Компанія заснована у 2019-му. Надає в оренду й експлуатацію нерухоме майно та займається будівництвом.

Майно

Нерухомість

Володимир Ляшук власник трьох ділянок у Гощанському районі. За майновим реєстром їх загальна площа 1,3 гектари. За декларацією, менше. Одна з ділянок, площа якої в реєстрі 13 соток, у декларації 6,5 соток. Цього факту Володимир Ляшук не зміг пояснити, каже що ділянка розділена і перед ним немає документів, щоб зрозуміти чому так.

Землю чоловік здає в оренду ТОВ Сільськогосподарське підприємство «Імені Воловікова».

У дружини в майновому реєстрі майна немає.

Донька Оксана Метелюк власниця будинку площею 150 квадратів у селі Милостів Рівненського району. Його та дві ділянки (15 і 13 соток) отримала за договором дарування у 2014-му році. Там Володимир Ляшук із дружиною живуть.

Чоловік Оксани Василь Метелюк має квартиру та гараж у Рівному. Його матір власниця будинку у Рівному площею майже 267 квадратних метрів.

Авто

На Ляшука зареєстроване авто ГАЗ 31105 2006 року. Але у декларації машини немає.

Таке ато на auto.ria продають від 40 до 200 тисяч гривень.

За словами Володимира Ляшука, авто він продав 7 років тому, чому воно на нього досі зареєстроване – не знає. Розповідає, що користується службовим авто управління і інколи їздить на автівці доньки.

ГАЗ 31105 2006-го року. Ілюстраційне фото із сайту auto.ria

На доньку Оксану Метелюк зареєстрована Шкода Октавія 2015-го року. На вторинному ринку за таку мушину хочуть від 300 до 500 тисяч гривень.

Зять Ляшука Василь Метелюк власник сімейного авта Фольксваген Туран 2014-го року.

Фольксваген Туран 2014-го року на auto.ria продають в середньому за 340 тисяч гривень. Ілюстраційне фото з auto.ria

Доходи, заощадження

У єдиній декларації за 2020-й рік, яку подав Володимир Ляшук, вказані такі суми:

  • 121 тисяча 68 гривень – зарплата дружини від Управління освіти Рівненського міськвиконкому;
  • 104 гривні відсотків від «Приватбанку» у дружини;
  • 107 тисяч 534 гривні зарплати Ляшука у ТОВ «БК СУ-39»;
  • 12 тисяч 88 гривень від цієї ж фірми соцдопомога;
  • 3 тисячі 510 гривень від здачі землі в оренду ТОВ СП «Імені Воловікова».

Дружина посадовця тримає 10 тисяч 748 гривень в «Приватбанку», сам Ляшук має такі збереження:

  • 18 гривень в «Приватбанку»;
  •  9 тисяч 698 гривень в «Укрсиббанку»;
  •  1 тисячу 334 гривні в «Укргазбанку»;
  • 100 тисяч гривень готівкою;
  • 14 тисяч 500 доларів готівкою.

Судячи з декларації, місячний дохід Ляшука у «СУ-39» – менше 9 тисяч гривень, а якщо відняти податки і військовий збір, то менше 8 тисяч.

Ми запитали чи це справжня зарплата директора будівельної фірми, яка за чотири роки уклала тендерних договорів на 27 мільйонів. Він відповів, що так.

Не спілкується без запитів. Вже спілкується

У березні 2021-го ми писали, що депутати можуть продовжити договір оренди із Управлінням капітального будівництва щодо оренди ділянки на вулиці Шопена, 4 (поруч з кафе-баром «Техас», неподалік парку Шевченка). На ній «Група смарт» планувала звести 16-поверхівку.

Тоді ми звернулися до Володимира Ляшука, аби дізнатися його позицію з цього приводу. Але він не захотів давати нам відповіді. Сказав, що не спілкується без запитів. На думку редакції, це протиправна відповідь, яка порушує статтю 25 Закону України «Про інформацію» та статтю 34 Конституції України.

Під час наших уточнень інформації для цього досьє, Володимир Ляшук згадав цей інцидент та перепросив за таку позицію.

Стосовно давньої схеми, де УКБ виступає посередником для передачі землі у Рівному без конкуренції забудовникам, Ляшук каже:

– Я не цікавився історією того, що було. Я б хотів цей «спадок» виправити в кращий бік. Над цим працює команда фахівців, які хочуть налагодити механізм і поповнювати казну.

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Володимир Ляшук


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте