Планують змінити перехрестя: якою має бути вулиця Макарова після ремонту

Дорогу на Макарова ремонтують капітально, прогнозують, що має служити 10 років
Джерело
«Четверта влада»

Цією дорогою щодня рухаються сотні «фур» та легкових авто. До цього часу під асфальтом на Макарова було все, крім бетону. Управлінці кажуть, що через створення бетонної подушки ремонт дороги обійшовся недешево.

З «кишені» міста на це виділили трохи більше 41-го мільйону гривень.

Як проходить ремонт вулиці зараз і чи відремонтують дорогу до кінця, дізнавалася «Четверта влада». 

У травні частину вулиці Макарова перекрили через ремонтні роботи. Тендер на капітальний ремонт виграло Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Будальянс груп»

Новий асфальт почали укладати від вулиці Павлюченка та рухаються до перехрестя із вулицею Дубенською.

Ділянку вулиці від Павлюченка до Дубенської ремонтують майже все літо, планують закінчити у вересні

Начальник управління капітального будівництва Рівного Сергій Кушнір розповідає, що на ремонт витратили 41 мільйон 196 тисяч гривень. 

Сергій Кушнір розповів, що за договором дорога на Макарова має простояти 10 років

– Чого Макарова таке дороге вийшло? Тому що  асфальт лежав на  будівельному смітті, якщо ми беремо вулиці Шухевича чи інші вулиці, там під асфальтом є бетонна підгрунтовка. А тут вони кусочок асфальту зняли, а там глина, щебінь в перемішку з глиною, цегла. Вони виривали десь метр, а то і більше в деяких місцях, – каже Сергій Кушнір.  

Під асфальтом на Макарова було чимало різного сміття, зокрема ця підошва

Проект вулиці на Макарова передбачає також ремонт тротуарів і облаштування велодоріжок. Укладатимуть їх із тротуарної плитки.

Проект ремонту вулиці на Макарова. Межа робіт від вулиці Павлюченка. Видно запланований острівок безпеки пішоходів. Оранжевим позначено тротуар, червоним – велодоріжку. Ні тротуару, ні велодоріжки з іншого боку не запроектували
Середня ділянка проекту з проїздами між Макарова, 8 і Макарова, 6, а також між Макарова, 6 та Макарова, 4
Межа ремонту вулиці на перехресті Макарова-Дубенська, де щороку відбувається до 10-ти аварій, є загиблі. В цьому проекті не передбачене турбо-кільце, яке убезпечило б від ДТП. Але план такого турбо-кільця є і створення його залежить від міського голови і депутатів Рівнеради. Поки що це перехрестя не чіпатимуть в надії, що кошти на реконструкцію виділять ще цього року

– Плитка на велодоріжці буде безшовна. Це зручніше і швидше, монтувати, перемонтувати, провалилася замінити, асфальт для велосипедистів мав би бути кращим, але чи буде він ідеально рівним? – додає пан Кушнір. 

Дорогу майже зробили. З початку липня будівельники взялися до іншої частини. Після чого рух вулицею перекрили. Через це дуобус та маршрутка №49 змінили маршрути.

Наразі тролейбуси, які курсують маршрутом №11 рухаються з вулиці Дубенська вулицями Олени Теліги, Вербова, з правим поворотом на вулицю Макарова, Князя Острозького, Соборну, а далі за маршрутом до вулиці Енергетиків.

Маршрутне таксі №49 – від зупинки «Боярка» по вулиці Дубенська з поворотом на Олени Теліги, Павлюченка з правим поворотом на вулицю Макарова, а далі по маршруту та відповідно у зворотньому напрямку.

Вулицю планували відкрити 9-го серпня. Не вийшло. Відкрили сьогодні лише для легковиків. Вантажівки завертають, щоб не пошкодити свіже покриття. Але невдовзі обіцяють відкрити і для вантажних авто.

Так виглядає вулиця Макарова 14 серпня. Фото «Четверта влада»

Як розповіли в управлінні капітального будівництва, заплановано закрити на ремонт перехрестя Макарова-Павлюченка. Кажуть, що перед цим мають домовитися із керівниками торгових центрів, що поруч, аби не відрізати їх від міста.

Тротуар по вулиці Макарова ще не відремонтували. А на місці велодоріжок поки лежить гілля.

Такого типу кільце можуть побудувати на перехресті Дубенська-Макарова, якщо міський голова і депутати вирішать виділити на це кошти. Кільце має убезпечити від смертельних ДТП на цій ділянці

– Роботи зупинимо навпроти заправки, а перехрестя перемалюємо і переукладемо з цією фірмою договір на облаштування турбо-кільця, – планує начальник УКБ долю аварійного перехрестя. 

Гарантій, що на перехресті з’явиться турбо-кільце немає. Все залежить від того, чи виділять кошти депутати Рівнеради. 

За словами Сергія Кушніра роботи з ремонту вулиці триватимуть до середини вересня.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте