«Львівський медіафорум» закликає підтримати медіа здорової людини, серед яких і «Четверта влада»
18 березня «Львівський медіафорум» святкував свій восьмий день народження. З цієї нагоди організація започаткувала кампанію фінансової підтримки медіа здорової людини під назвою #задонейтьмедіа. Серед медіа здорової людини, які радять підтримувати, – і наша «Четверта влада». Якщо ви теж вважаєте нас вартими підтримки гривнею, переходьте за посиланням.
«Львівський медіафорум» розповідає, як можна долучитися до кампанії:
- Перерахувати будь-яку суму улюбленому медіа
- Розказати про це друзям у своїх соцмережах з хештегом #задонейтьмедіа та запросити їх долучитись
В організації розповіли, що розпочали кампанію #задонейтьмедіа зі власного прикладу – перерахували 8 тисяч гривень гривень для 8 редакцій:
- The Ukrainians,
- Четверта влада,
- Слідство.Інфо,
- LIGA.net,
- Texty.org.ua,
- BIHUS.info,
- Громадське радіо,
- Читомо
Чому підтримка читачів дуже важлива для «Четвертої влади»
Основне джерело фінансування «Четвертої влади» – гранти. Але при цьому нам важливо шукати й інші способи заробляти, щоб бути якомога більш стабільними та витривалим.
У нас було кілька періодів, коли від читацької підтримки напряму залежало, чи зможемо ми повноцінно продовжувати своє існування.
Одного разу залишились без грантового фінансування на два місяці, але якось це пережили.
У 2013 році ми знов опинились у скруті й спробували звернутись по грошову підтримку до читачів. Це спрацювало – люди почали пересилати нам гроші. Виявилося, що в нас є кілька десятків мотивованих читачів, готових жертвувати хоча б невелику суму – десятки чи сотні гривень.
Детальніше читайте нашу історію у нещодавньому інтерв'ю для «Детектор Медіа»:
Рівненська «Четверта влада»: Головний дефіцит — не теми й не гроші, а люди
Наступного разу за допомогою до наших читачів, у 2018-му році, звернулася наша колега, на той час продюсерка рівненської філії Суспільного телебачення Інна Білецька. Звернулася, бо нам підпали редакцію. Завдяки цьому зверненню, завдяки підтримці наших читачів, колег, друзів та партнерів нам вдалося відновитися – ми зібрали 100 тисяч 209 гривень 53 копійки на відновлення редакції після підпалу.
З 2019-го року подібних стресових ситуацій у нас не виникало. Водночас попередній досвід дав зрозуміти, наскільки важливо думати про ризики заздалегідь і намагатися бути до них готовими.
Тепер у нас є послуги охорони та відеоспостереження, які допомагають почуватися впевненіше.
Але для стабільної роботи нам потрібно не лише дбати про захист та реалізовувати поточні проєкти, а й думати про майбутнє. Грантова підтримка – не вічна, а якщо й триватиме довго, може бути недостатньою чи непостійною. Крім цього, грантодавці очікують від організацій співфінансування проєктів.
В організації є потреби, на які не передбачені кошти від грантових проєктів: це і хостинг сайту, оплата доменного імені, частина офісних витрат, витрат на зв'язок та транспорт, витяги з реєстрів тощо.
Тому організації потрібна фінансова «подушка безпеки» та кошти для співфінансування проєктів.
Що ще надзвичайно важливе.
Найбільше у структурі нашого фінансування займають кошти, залучені від міжнародних донорів. Але ми працюємо для наших читачів. Разом з вами намагаємося сприяти розвитку справедливого суспільства без корупції.
Про результати нашої діяльності можна почитати у щорічних звітах організації. Скоро буде звіт за 2020 рік.
Міжнародні донорські організації охочіше підтримують нас, якщо бачать, що наша робота дає результати і є важливою нашим читачам.
Те, що ви готові підтримати нас не лише вподобайкою і добрим словом, а й хай навіть невеликою сумою – це для нас великий комплімент і допомога на майбутнє, а для міжнародних донорів – величезний доказ того, що ми працюємо для суспільства і громади.
І ми отримуємо від вас визнання важливості нашої роботи. Хоч переважно і не просимо останніми роками про допомогу активно, а лише нагадуємо вкінці кожної публікації про можливість нас підтримати, ваша фінансова підтримка потроху зростає:
- у 2019-му році це було 28 платежів на загальну суму понад 3 тисячі гривень
- у 2020-му – 45 платежів на понад 8 тисяч гривень загальної суми
- з початку 2021-го року – 15 платежів на понад 7 тисяч гривень.
Для підтримки нашої діяльності важлива не так сума, як кількість тих, хто підтримує – людей, яким імпонує наша діяльність. І які готові витратити кілька хвилин свого часу і, наприклад, замість однієї-двох кав на місяць запланувати щомісячний внесок на підтримку діяльності «Четвертої влади».
Запланувати щомісячний платіж або зробити разовий внесок можна за цим посиланням: Як підтримати «Четверту владу»
Дякуємо за небайдужість.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти