Національне агентство з питань запобігання корупції очолить прокурор ГПУ
Конкурсна комісія назвала прокурора Олександра Новікова найліпшим із тридцяти кандидатів
Про це стало відомо 16-го грудня під час засідання Конкурсної комісії, яка відповідала за відбір очільника НАЗК.
Олександр Новіков – прокурор Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України.
Раніше працював слідчим помічником прокурора міста Суми, прокурором кількох відділів прокуратури Сумської області та прокурором відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави ГПУ. За минулий 2018 рік Новіков задекларував майже 886 тисяч гривень доходу.
Один із членів комісії, колишній експерт Ради Європи з питань боротьби з корупцією Тільман Хоппе під час засідання сказав, що «стратегічне бачення Олександра Новікова, результати його тестування, відповіді під час співбесіди та решта документів переконали комісію, що він найкраща особа, яка зможе провадити необхідні реформи для відновлення довіри та прозорості в роботі НАЗК».
Новікова обрали серед 30 кандидатів, які подалися на конкурс і відповідали його вимогам.
Зокрема, претендувати на посаду могли люди старші 35 років, з українським громадянством, вищою освітою, «доброчесні та компетентні».
Конкурсний відбір мав три етапи: претенденти писали есе про своє стратегічне бачення розвитку НАЗК; складали тестування «загальних навичок і психологічне тестування», а також проходили співбесіди. Етапи відбору детально описані тут.
За інформацією Комісії, майже до половини кандидатів були «вагомі питання щодо е-декларування». Також 7 кандидатів, за даними комісії, могли неетично поводитись у минулій роботі – йдеться про «спроби тиску на суд, неетичні висловлювання, позови задля уникнення закону та відмова співпрацювати з медіа».
Нагадаємо, що 18 жовтня цього року набув чинності закон, за яким форма правління НАЗК змінилася з колегіальної на одноосібну: раніше там керували п'ять членів, а тепер буде один голова, якого призначає і звільняє Кабінет міністрів України.
Для призначення нового голови Кабмін створив спеціальну комісію, до якої входили шість людей:
- колишній експерт Ради Європи з питань боротьби з корупцією Тільман Хоппе;
- колишній голова комісії із запобігання корупції Словенії Горан Клименчич;
- колишній помічник Генерального інспектора з питань аудиту Департаменту комерції у Вашингтоні Майкл Сірс;
- голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін;
- керівниця юридичного відділу «Трансперенсі Інтернешнл Україна» Катерина Риженко;
- координаторка «Медійної ініціативи з прав людини» Ольга Кобилинська.
Співголовували в комісії Тільман Хоппе та Катерина Риженко.
Звідколи закон набув чинності, попередні члени НАЗК достроково втратили повноваження.
Поки Комісія обирала очільника НАЗК, його обов’язки тимчасово виконувала Наталія Новак.
Національне агентство з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади і відповідає за формування антикорупційної політики та запобігання корупції.
У компетенції НАЗК, зокрема, перевірка декларацій посадовців, фінансових звітів партій, складання адмінпротоколів про корупцію.
Наприклад, у 2017-му НАЗК виявила недостовірну інформацію у декларації голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка і запізно, у 2018-му, передала протокол про адмінкорупцію до суду. Завдяки цьому посадовець уникнув відповідальності.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти