Один з найбагатших рівненських суддів, фігурант розслідувань, знову судитиме

Суддя Господарського суду Рівненської області Вадим Торчинюк пройшов кваліфікаційне оцінювання

Джерело
«Четверта влада»

Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила результати кваліфікаційного оцінювання 17 суддів. Серед них і результати оцінювання судді Господарського суду Рівненської області Вадима Торчинюка, який має чимало дорогого майна і заощаджень. ВККС вирішила, що посадовець відповідає займаній посаді.

Відповідне рішення Вища кваліфікаційна комісія суддів прийняла 29 травня.

Як йдеться в рішенні, рівненський суддя Вадим Торчинюк за результатами оцінювання отримав 856,75 балів. Серед сімнадцяти суддів, щодо яких ВККС цього дня прийняла рішення про відповідність посаді це другий результат.

Нагадаємо, п’ятирічний термін суддівських повноважень у Вадима Торчинюка завершився ще навесні 2017 року.

З того часу він не здійснює правосуддя і не проводить засідань, натомість займається іншою суддівською роботою і отримує заробітну плату судді. Для того щоб стати суддею уже безстроково Вадиму Торчинюку необхідно було пройти кваліфікаційне оцінювання.

Оцінювання щодо нього Вища кваліфікаційна комісія призначила 20 жовтня минулого року.

13 березня суддя склав іспит, за який отримав 177,75 балів із 210 можливих (87,75 балів за тестування та 90 балів за практичне завдання, – авт.).

27 квітня відбулася співбесіда із суддею, а через місяць – 29 травня – ВККС оголосила свій «вердикт» щодо Вадима Торчинюка: відповідає займаній посаді.

Громадська рада доброчесності, яка донедавна надавала свої висновки стосовно деяких кандидатів на посади суддів, кандидатуру Вадима Торчинюка не розглядала і висновку не надавала.

Як йдеться в суддівському досьє Вадима Торчинюка, у 2012-2016 роках він розглянув 577 справ та 397 матеріалів.

19 судових рішень Торчинюка за ці роки були скасовані. Більшість – через порушення норм матеріального права (10 рішень), 4 рішення – через порушення норм процесуального права і 5 рішень – через причини непов'язані із порушенням норм матеріального чи процесуального права. 

Крім того, сім рішень Торчинюка за ці роки були змінені. Шість з них – через порушення норм матеріального права, одне – через порушення норм процесуального права. Порушень строків виготовлення повних текстів судових рішень за суддею не зафіксовано. 

До ВККС за 2012-2017 роки на суддю Вадима Торчинюка скаржилися тричі. У двох випадках комісія відмовила у відкритті дисциплінарного провадження, в третьому – повернула скаргу без розгляду. 

За процедурою тепер ВККС має рекомендувати Вадима Торчинюка для призначення суддею Вищій раді правосуддя. Якщо ж ВРП не заперечуватиме і не побачить порушень в процедурі – внесе подання про перепризначення судді Президенту України.

Нагадаємо, «Четверта влада» та програма «Слідство.інфо» спостерігає за чималими статками судді Вадима Торчинюка з 2015 року, коли він виявився одним з найбагатших суддів серед усіх суддів обласних господарських судів. Суддя збудував маєток поблизу Луцька, його родина має чималий автопарк та ще й комерційну компанію у Словаччині, причетність до якої, проте, заперечує.

У 2015 році Вадим Торчинюк перешкоджав і заборонив журналістам «Четвертої влади» відвідати засідання зборів суддів Господарського суду. «Четверта влада» тоді оскаржила такі дії до суду.

У грудні 2016-го суддя після двадцяти років у шлюбі розлучився із своєю дружиною Наталією. Проте, на колишню дружину залишилася зареєстрована частина дороговартісного майна та бізнес.

Це, наприклад, старовинна пам’ятка архітектури поблизу Луцького замку, яка вже роками руйнується, і фірма «Офісно-торговий центр», якій належить ділянка площею 19,52 сотки поблизу розважального центру «Промінь» і житлового комплексу «Яровиця» у Луцьку.

Також суддя відомий тим, що оскаржував у суді постанову про порушення Правил дорожнього руху від луцьких патрульних і виграв справу.

Через якийсь час до рук луцьких патрульних потрапив уже й його син Іван за керування автомобілем в стані сп’яніння. Однак, і йому вдалося уникнути покарання через закінчення строку притягнення до адмінвідповідальності.

Торік улітку після звернення громадських активістів Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження проти судді Вадима Торчинюка за статтею про незаконне збагачення.

Про повну перевірку декларації про майно і доходи Вадима Торчинюка заявило і Нацагентство з питань запобігання корупції. Однак, у листопаді 2017-го детективи НАБУ і закрили кримінальне провадження, бо не побачили порушень з боку судді, а НАЗК досі так і не завершило перевірку його декларацій.

Юристи громадської ініціативи «Тисни!» оскаржили закриття кримінальної справи до суду і провадження поновили, однак невдовзі знову закрили.

Юристи кажуть, що в разі якщо Вадима Торчинюка перепризначать на посаду судді, то він може знову стати головою Господарського суду області.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» за підтримки та сприяння міжнародної організації IREX / Програми Партнерства у галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте