Оманливі інвестиції на 100 гектарів: як на Рівненщині «будували арабський індустріальний парк»

Позування перед якоюсь земельною ділянкою, яка не має стосунку до створення промислового парку
Джерело
Стоп-кадр з відео на сайті rivnepost.rv.ua

Зібралися побудувати індустріальний парк, а потім взяли свої слова назад. Показали, де він має бути, і пообіцяли незабаром закласти перший камінь для будівництва, а потім розповідали, що це помилка і такого не буде.

Дякували владі районній та обласній, що сприяє-допомагає, а там кажуть – і не чули, що таке затівають. Називали себе представниками делегації з Оману, а потім не могли назвати імена учасників цієї делегації.

Розтиражували інформацію про будівництво індустріального парку у ЗМІ, а потім сказали, що журналісти щось перекрутили. Про історію «індустріального парку», 100 гектарів землі та «делегацію» з Оману у Корецькому районі – у матеріалі «Четвертої влади».

Султанат Оман – держава у Південно-Західній Азії. Має сухопутний кордон з Об'єднаними Арабськими Еміратами, Саудівською Аравією та Єменом.

Набула популярності в ефірах українських медіа після того, як президент Володимир Зеленський у першій половині січня цього року побував там на відпочинку і нібито в державних справах. Закінчилась ця поїздка скандалом. Також у цей час, 11 січня, помер султан Оману.

А у другій половині січня низка рівненських та всеукраїнських ЗМІ – «Рівне вечірнє», «Радіо Трек», «Інвестор-ЮА», «Рівне 1», ТРК «Україна», «1+1» – опублікували матеріали про візит «делегації з Оману» до Корця. Ці матеріали місцевих ЗМІ мають ознаки «джинси» – оплаченої прихованої реклами.

Із цих публікацій та відео можна довідатися, що:

► У Корецькому районі можуть побудувати індустріальний парк, залучивши для цього оманські інвестиції. Голова Корецької райради Ігор Хоменчук каже: «Ми розглядаємо можливість створення аграрно-індустріального парку», а представник Оману Адам Алі Заре: «Ми узгодили створити індустріальний парк та назвати його на честь султана Кабуса бін Саїда» та що «районна адміністрація пішла на багато поступок».

► Площа імовірного індустріального парку нібито буде 100 гектарів.

► Ділянку для нього нібито виділять «неподалік села Річки» (під час зустрічі у райраді за спинами учасників стоїть банер із картою, на якій червоним позначено цю ділянку, а в деяких матеріалах ЗМІ представники делегації фотографуються із цим плакатом у полі, від чого складається враження, що йдеться саме про цю землю).

► Це нібито четвертий візит делегації Оману на Кореччину.

► 20 лютого нібито мають закласти фундамент парку. Ігор Хоменчук каже: «20 лютого ми закладемо фундамент, такий символічний камінь нашої подальшої співпраці із султанатом Оману». Представник делегації Адам Алі Заре каже: «Узгоджено день закладання фундаментального каменю 20 лютого, буде велика церемонія».

► На відео та фото, які оприлюднили ЗМІ, є на той час виконуючий обов’язки Корецької РДА Володимир Кулик, голова Корецької районної ради Ігор Хоменчук, депутат Корецької районної ради Борис Дицяк (до 2015 року він був депутатом Корецької районної ради від «Партії регіонів», нині – голова фракції «Аграрної партії» на Кореччині – авт.), так званий спеціаліст з інвестицій Худаіб Адам Алі Заре, два безіменні «делегати з Оману» та «фахівець з інвестицій Марина».

На цю новину купився навіть експерт з політики та місцевого розвитку Олександр Солонтай, який в ефірі телеканалу «Прямий», коментуючи скандал Зеленського з поїздкою в Оман, згадав про оманських інвесторів, які готові вкладати гроші в Корці.

Та про всі ці плани не чули ні в Рівненській обласній раді, ні у Рівненській облдержадміністрації, ні у Рівненській торгово-промисловій палаті. 

Мовляв, самі дізналися із публікацій у ЗМІ. Відхрещуються від цього і в Корецькій райдержадміністрації та у Корецькій районній раді.

Загадкова делегація

На відео, яке у себе на сайті виклало видання «Рівне вечірнє» (із закадровим голосом кореспондента ТРК «Україна» Володимира Миколайчука – ред.), спочатку нібито «оманець» говорить російською, потім – мовою, схожою на арабську. Але найцікавіший персонаж сюжету – «фахівець з інвестицій Марина». Пані в ісламському вбранні саме так і підписана – без прізвища.

Вона російською говорить якісь загальні речі без жодної конкретики на фоні чоловіків з «делегації». Саме це відео, з ознаками «джинси» і привернуло увагу «Четвертої влади» до цієї теми.

На відео телеканалу «Рівне 1» чітко чути, як Худаіб Адам Алі Заре спокійно розмовляє російською мовою. Теж жодної конкретики в словах.

Як згодом ми з'ясуємо під час розмови з Адамом Алі Заре, він ще й добре розуміє українську, має прізвище Худаіб.

Воно чомусь не вказане у жодному із сюжетів, тому відшукати «фахівців з інвестицій» Марину і Адама у відкритих джерелах було непросто. Але коли відшукали – стало ще цікавіше.

Адам Алі Заре каже, що не знає імен та контактів людей, які були з ним у так званій делегації того дня. Хоча у день приїзду на Кореччину всі вони жваво між собою спілкувалися.

Ззаду за «фахівцем з інвестицій Мариною» – Худаіб Адам Алі Заре (із сигаретою), ліворуч від нього, відвернувся, киянин Володимир Басишин

Адам Алі Заре Худаіб каже, що варто звернутися до депутата Корецької районної ради Бориса Дицяка. Мовляв, він цю зустріч організовував і має знати.

Але не знає і Дицяк. Каже, що список делегації є у Адама Алі Заре. Коло замкнулося.

Нічого конкретного про «представників Оману» не можуть сказати і в Корецькій районній раді. Керівник справами апарату райради Василь Олашин говорить, що в раді «не уповноважені перевіряти людей».

Василь Олашин каже, у Корецькій районній раді немає списку представників оманської сторони, які у січні цього року приїжджали на Кореччину. Фото з фейсбук-сторінки Василя Олашина

– То я можу назватися представницею з Оману, приїхати і говорити з вами про якусь співпрацю? – журналістка. 

– Такі випадки бувають. Різні люди приїжджають, називаються різними представниками. Так можна потрапити на прийом голови районної ради, розповісти йому якісь речі цікаві. Але ж розмови розмовами, але конкретні справи потребують підтвердження статусу і можливостей. Коли їм пропонують приїхати з конкретикою, на цьому часто все й закінчується. Але халеп у нас ще не було.  

Олашин додає, список делегатів можна дізнатися у депутата районної ради Бориса Дицяка.

Що саме пропонують «делегати з Оману»  

Нічого конкретного. Аргументи, чому індустріальний парк хочуть зробити саме на Кореччині і як він виглядатиме, розмиті і загальні.

Адам Алі Заре каже, що там «доброзичливі люди з хорошими традиціями та усмішкою». Його напарниця Марина «фахівець з інвестицій», називає парк «хорошим та перспективним проєктом, який дасть більше робочих місць та розвиток інфраструктури».

Адам Алі Заре пізніше у коментарі «Четвертій владі» сказав, що Марина – журналістка з Арабських еміратів.

«Делегати» не роблять презентацій, не розповідають, скільки оманські інвестори готові вкласти в індустріальний парк, як він виглядатиме, які промислові об'єкти в ньому заплановані і що отримає від того громада Корецького району.

Для розуміння, що таке індустріальний парк, цитуємо Закон України «Про індустріальні парки»: Індустріальний (промисловий) парк – облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері переробної промисловості, а також науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій на умовах, визначених законом.

«Моліть Бога, щоб у нас получилося і ми щось зробили»

Так радить «Четвертій владі» депутат Борис Дицяк у відповідь на запитання, що саме запропонували «представники Оману». Також депутат обурюється на наші запитання і підвищує голос.

Хоча він був присутній під час візиту «делегації», а Адам Алі Заре дякував йому за «організацію візиту» та чув і про 100 гектарів землі під Річками, які нібито виділять під індустріальний парк, під час розмови із журналісткою «Четвертої влади» називає все це «видумкою».

Де розташована ділянка під потенційний індустріальний парк, не знає, а згодом узагалі каже, що «працювати має весь район».

Потім Дицяк каже, що спочатку справді думали про село Річки, але тамтешня ділянка не підходить. Також говорить, що земля є в селі Користь, але з нею «трошки ахінея».

– Думаю, що ми знайдемо землю десь в іншому місці.

Про реальні та символічні камені

Невідомо, де саме 20 лютого збиралися закласти символічний камінь фундаменту «подальшої співпраці» з «оманцями».

Депутат районної ради Борис Дицяк каже, що скоріше за все його закладуть у Корці: 

– Чисто символічний камінь закладемо у фундамент якогось певного приміщення чи ще що-небудь. Це ще з головою ОДА будемо погоджувати.

Реакція очільників області

Та в Рівненській ОДА нам дають офіційну відповідь: нічого про це не знають, жодних меморандумів не підписували. У відповіді написано, що керівництво ОДА з оманськими інвесторами не зустрічалося, дізналося про їхній приїзд до Корця зі ЗМІ.

– Ми однозначно за створення індустріальних парків на Рівненщині. Проте ця ініціатива з оманцями належить виключно депутату Корецької районної ради Борису Дицяку, – йдеться у відповіді ОДА.

За останні двадцять років із Оманом не мали жодних ділових відносин, каже і начальник управління міжнародних відносин ОДА Олександр Муран. Він працює в Рівненській облдержадміністрації із 2001 року.

Та, вочевидь, чиновники з облдержадміністрації лукавлять. Адже як мінімум у квітні минулого року на Кореччину приїжджала делегація нібито з Оману і на цій зустрічі був заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Приїзд делегації нібито з Оману на Кореччину у квітні 2019 року. Третій ліворуч – заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко. З правого краю – депутат районної ради Борис Дицяк та нібито фахівець з інвестицій Адам Алі Заре Худаіб. Фото –  «Рівне вечірнє»

Нічого про співпрацю із Оманом не знають і у Рівненській обласній раді.

– В нас не було жодних відносин з Оманом. Не підписували ми нічого. Я про Оман прочитав з преси. Корецька районна рада навіть нас не інформувала, що вони збираються щось підтримувати і підписувати, – каже керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради Богдан Сологуб.

Та Борис Дицяк із Кореччини дивується:

– Я був на цій зустрічі у січні цього року. І голова Віталій Коваль, і його заступник Сергій Гемберг рекомендували перенести візит представників Оману на травень-червень цього року.

Фахівець з інвестицій – ніякий не фахівець

«Четвертій владі» вдалося знайти контакти Адама Алі Заре Худаіба. Він здивувався запитанню, де і коли збираються закладати символічний камінь (спілкувався російською, але розумів запитання українською):

– Йшлося про плани. Щоб зробити це законно, є купа процедур. Я з законного боку не дуже в цьому тямлю.

З його слів виявилося, що конкретних інвесторів для індустріального парку не існує, як і реальних планів. Зараз нібито з інвесторами тривають переговори. 

Також Адам Алі Заре каже, що «нікого не представляє».

– Я підприємець. Абдула Аль-Баруані – представник Торгово-промислової палати України в Султанаті Оман, а я – директор його компанії, уповноважений від нього. Моя робота полягає в тому, щоб переконувати інвесторів вкладати гроші.

Чоловік також каже, що бажання інвестора вкласти гроші в те чи інше виробництво – це справа інвестора. І що працюють не лише із Корецьким районом, а й з іншими регіонами України. Тож, мовляв, вибирати у них є із чого.

– Землю ніхто не виділяв. Сказали приблизно, що це буде десь у Корецькому районі. Але в Рівному запропонували багато варіантів. В Одесі та Миколаєві теж.

Ми знайшли ще один відеосюжет за участю Адама Алі Заре у жовтні 2019 року. У ньому йдеться про плани на індустріальний парк на 25 гектарах у Пирятині, Полтавської області.

Адам Алі Заре Худаіб каже, що у них є з чого вибирати і що Кореччина – не єдине місце в Україні, де їм пропонують землю. Стоп-кадр з відео на сайті rivnepost.rv.ua

Ми надіслали у торгово-промислову палату України фото Адама Алі Заре. І там нам підтвердили, що його знають.

– Вони разом працюють із нашим представником Аль-Брауні і разом їздили на Кореччину, – каже працівниця Торгово-промислової палати України, яка представилася Ольгою, але своє прізвище відмовилася назвати.

Каже, що справу по індустріальному парку у Корці вела помічниця віце-президента Торгово-промислової палати України Анна Любима.

Проте поговорити з нею по робочому телефону нам жодного разу не вдалося – її постійно не було на робочому місці. Вона також не перетелефонувала, хоча ми лишили свої контакти.

Земля Адама

Напередодні свого приїзду на Кореччину у жовтні 2019-го «оманський делегат» Адам Алі Заре Худаіб 25-го вересня реєструє право власності на дві земельні ділянки. Вони розташовані у Корецькому районі в селі Самостріли.

Одна з них площею півгектара належить не лише йому, а й представнику Торгово-промислової палати України в Омані Аль-Баруані Абдуллі Хамеду Хамуду Хумаіду та невідомому Аль Хаджрі Наджаю Мохаммеду Хамдану.

Ділянка під будівництво та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування.

Друга ділянка – 29 соток – для ведення особистого селянського господарства. Вона належить лише Адаму Алі Заре Худаібу.

Загалом у цього «делегата» 20 земельних ділянок у різних регіонах України (16 на Полтавщині, та по дві у Чернігівській та Рівненській областях).

Загальна площа – 5 гектарів 93 сотки.

Сімнадцять із них – для ведення сільського господарства, загальною площею 5 гектарів 13 соток.

Решта – для будівництва та обслуговування житлових будинків та споруд, будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд – це дві ділянки на Полтавщині. А також земля у Самострілах на Кореччині – для будівництва і обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів харчування.

Власником усіх цих ділянок Адам Алі Заре Худаіб став у 2019 році. Більшість із них зареєстрована у жовтні, а також травні-серпні 2019 року.

І у жовтні 2019-го він як «представник Оману» та «фахівець з інвестицій» приїжджає у Корецький район підписувати меморандум, який «нічого не означає».

Бізнеси Адама

Адам Алі Заре Худаіб не тільки має двадцять земельних ділянок, дві з яких – на Кореччині.

«Представник делегації Оману» і «фахівець з інвестицій», який потім сказав, що не є нічиїм представником, а просто підприємцем, зареєстрований у Сарненському районі на Рівненщині, у селі Мар’янівка.

Не фахівець з інвестицій, який приїхав на Кореччину нібито залучати інвестиції з Оману, а для цього потрібно, щоб оманським інвесторам дали в оренду 100 гектарів землі, має у власності двадцять земельних ділянок. Фото з фейсбук-сторінки Худаіба Адама Алі Заре

Фактично живе у Києві і є власником та/або керівником шести фірм, які займаються мало не всім, чим можна зайнятися – від друку газет і торгівлі цукерками до ремонту мотоциклів, торгівлі живими тваринами та діяльності туристичних агентств.

ТОВ «Маваші Альхаліж» 

Адам Алі Заре Худаіб – власник (67%) і керівник.

Інший співвласник (33%) – Мохаммад Фарук Мохаммад Ахмад.

Основним видом діяльності є оптова торгівля живими тваринами. Та загалом у фірми – 54 види діяльності. 

Статутний капітал – 5 тисяч гривень.

На аналітичні платформі YouControl зазначають, що малий статутний капітал не може вважатись гарантією надійності партнера, а широкий перелік видів діяльності може містити ризики того, що діяльність контрагента не спрямована на досягнення реальних результатів господарських операцій і має ознаки фіктивності.

ТОВ «2Мас Юкреін»

Адам Алі Заре Худаіб – власник (50%) і керівник. Інші 50% у Олександра Васильовича Безсмертного.

Підприємство займається консультаціями у сфері комерційної діяльності та управління, фінансовим посередництвом, нотаріальною та іншою юридичною діяльністю.

Статутний капітал – 63 тисячі.

ПП «Жинандубай» 

Адам Алі Заре Худаіб – керівник. Власник – Хадж Юсеф Ейхаб.

Основний вид діяльності – торгівля цукром, шоколадними і кондитерськими виробами, також торгівля картоплею, чаєм, кавою, прянощами, фруктами та овочами. Надає фірма і послуги із посередництва в торгівлі товарами широкого асортименту.

Статутний капітал – 100 гривень.

ТОВ «Галф Юкрейніан Кампані»

Підприємство Худаіб Адам Алі Заре заснував у грудні 2016 року. Володів і керував ним до середини лютого 2020 року.

У «Галф Юкрейніан Кампані» 47 надзвичайно різних видів діяльності – від друку газет до оптової торгівлі комп’ютерами, та 5 тисяч гривень статутного капіталу.

ТОВ «Гала Тур»

Адам Алі Заре Худаіб – один із співвласників (30%) цієї фірми, яка займається діяльністю туристичних агентств.

РІнші власники – двоє громадян Оману – Хамед Мохаммед Аль Хаджрі (30%) та Абдулла Аль-Баруані (40%).

Останній – офіційний представник Торгово-промислової палати України у Султанаті Оман.

Статутний капітал – 5 тисяч гривень.

ТОВ «Аль Баруані Інтернешенал Кампані»

Адам Алі Заре Худаіб – керівник. Власник – Абдулла Аль-Баруані.

Основний вид діяльності – оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, а ще змішаним сільським господарством та будівництвом житлових і нежитлових приміщень.

Загалом «Аль Баруані Інтернешенал Кампані» спеціалізується на 36 різноманітних видах діяльності і має 5 тисяч гривень статутного капіталу.

Корецькі фірми оманця й українців

У жовтні на Кореччині встигають підписати не лише Меморандум про співпрацю.

Троє чоловіків створюють 2 жовтня 2019 року у Корці дві фірми – ТОВ «Корець Агро Експорт» (основний вид діяльності – вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур).

Та ТОВ «Східний інвестиційний альянс» (основний вид діяльності – консультування з питань комерційної діяльності й керування). Фірма також має такі види діяльності: оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами. Надання послуг у сфері права, бухгалтерського обліку й аудиту, консультування із питань оподаткування, переклад.

Власник 50% у обох фірмах – офіційний представник Торгово-промислової палати України в Султанаті Оман Абдулла Аль-Баруані.

Власники, які мають по 25% – депутат Корецької райради Борис Дицяк та киянин Володимир Басишин, про якого розповімо трохи згодом.

В обидвох фірмах розмір статутного капіталу – 1 тисяча гривень.

За інформацією аналітичної платформи Youcontrol, адреса Аль-Баруані – в офшорах і перебуває у чорному списку ЄС.

Обидві фірми мають спільну електронну адресу. Це адреса фірми Paradigm Star General Trading LLC, яка зареєстрована в Дубаї, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів.

Бізнес-партнер депутата райради і оманця – Володимир Басишин, який проживає в Києві та про Кореччину знає не з підручника географії.

Володимир Басишин має частку у бізнесі разом із депутатом Корецької райради Борисом Дицяком та офіційним представником Торгово-промислової палати України в Абдуллою Омані Аль-Баруані. Фото з фейсбук-сторінки Володимира Басишина

У Києві в одній квартирі бізнесмен живе зі своєю матір’ю Ларисою Басишиною. А в неї у власності у селі Новий Корець – будинок. І частка бізнесу у фірмі «Каменяр», якою керує один із синів депутата Дицяка.

Дивно, що депутат Борис Дицяк не впізнав свого бізнес-партнера Володимира Басишина, коли ми запитали прізвища тих, хто брав участь у корецько-оманській зустрічі у січні цього року.

З лівого краю на зустрічі – Борис Дицяк. З правого краю – Володимир Басишин. Стоп-кадр із відео rivnepost.rv.ua

Ось тут вони обидва стоять у полі із плакатом, на якому написано, що індустріальний парк назвуть іменем покійного султана Кабуса бін Саїда.

З лівого краю – депутат Корецької райради Борис Дицяк. З правого краю – Володимир Басишин, який приїжджав на корецько-оманську зустріч у січні 2020-го. Борис Дицяк каже, що не знає імен тих (крім Адама Алі Заре Худаіба), хто був присутній на зустрічі

А ось це фото на фейсбук-сторінці у Володимира Басишина з’явилося на початку грудня 2019 року. Та судячи із погодніх умов – зроблена вона влітку 2019 року. І на ній разом із Басишином – Адам Алі Заре Худаіб, який каже, що не знає імен тих, хто був на корецько-оманській зустрічі у січні 2020-го.

З правого краю – Адам Алі Заре Худаіб. Третій праворуч – Володимир Басишин. Фото зі сторінки на Фейсбук Володимира Басишина

Проте депутат Корецької районної ради Борис Дицяк про власні бізнес-інтереси «Четвертій владі» наприкінці лютого 2020-го не зізнається. Натомість розповідає, що йому «болить Корець і район, який завжди був затурканий».

Бізнес-інтереси депутата райради

Для інвестора все, що завгодно, каже депутат корецької райради Борис Дицяк, аби лиш не втік.

– На сьогодні є інвестиції, і я комусь щось маю пояснювать? Я думаю, як лягти боком, раком чи ще яким чином, щоб інвестори сюди приїхали і щось робили. і я маю комусь ще щось пояснювать? – так депутат відповідає на запитання журналістки «Четвертої влади», яка запитує чому з представниками Оману не обговорили реальні умови співпраці і не дізналися, який об’єм інвестицій ті готові запропонувати Корецькому району, але вже встигли пообіцяти землю.

Натомість показує буклет, що Корецький район готовий запропонувати інвесторам. Та фотографувати дозволяє лише частину, де інформація лише про те, які трудові та природні ресурси має регіон, який у ньому приріст населення і скільки треба часу, щоб доїхати із Корецького району до найближчого кордону з Європою та за скільки годин можна доправити вантаж із Кореччини літаком в Оман.

Решта, каже, конфіденційна інформація, «бізнес», тому дозволяє лише дивитися.

Серед пріоритетних напрямків у «конфіденційній частині» буклету інвестиційного потенціалу Кореччини – харчова промисловість, деревообробка, завод залізобетонних виробів, сміттєпереробний завод, виготовлення будівельних матеріалів. А ще – оздоровлення та відпочинок. Наприклад, санаторій, каже Борис Дицяк.

Проте не каже, що санаторій – не в планах, а вже існує. І його власником є один із його трьох синів – Анатолій Дицяк.

У квітні 2016 року Анатолій Дицяк разом із дружиною Тетяною Дицяк стають власниками Приватного підприємства «Санаторно-курортний комплекс “Корець”» (колись він був міжколгоспним санаторієм). Статутний капітал – понад 26 мільйонів гривень.

У серпні 2017-го, приватне підприємство припиняють і його правонаступником стає ТОВ «Санаторно-оздоровчий комплекс “Корець”» із статутним капіталом менше 2,5 мільйонів.

Майже 82% фірми залишається у власності Анатолія і Тетяни Дицяків. Інші співвласники: Аграрний союз України, Рівненська обласна профспілкова організація працівників агропромислового комплексу та Асоцiацiя сiльськогосподарських пiдприємств Рiвненської областi «Рiвнеагро».

– У нас на Кореччині є 10 тисяч гектарів лісу. Чого ж з лісу має розвиватися тільки Костопіль, а не ми теж? – каже депутат Борис Дицяк.

Деревообробка – теж один із пріоритетних напрямків, який хочуть розвивати у співпраці із оманцями.

Сини депутата Анатолій і Тарас мають 34% власності у ТзОВ «Каменяр». Разом із ними у фірмі має 33% Лариса Басишина, мати одного із учасників корецько-оманської зустрічі Володимира Басишина.

Займається підприємство оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Добувна промисловість та виготовлення будівельних матеріалів – ще один із пріоритетів, вказаних в презентації інвестиційного потенціалу Кореччини.

Троє синів депутата Сергій, Анатолій та Тарас Дицяки мають разом понад 71% власності в ТзОВ «Амос», яке займається будівництвом житлових та нежитлових приміщень.

Також серед пріоритетів про які говорить депутат райради – харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції. І у цій сфері Дицяки теж мають бізнес.

Сергій, Анатолій та Наталія (дружина Сергія) Дицяк мають по 21,43% у власності споживчого товариства «Алекс», яке займається роздрібною торгівлею переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Поза зоною досяжності

На той час виконуючий обов’язки голови Корецької райдержадміністрації Володимир Кулик надсилає офіційну відповідь на запит:

«Корецькою районною державною адміністрацією не укладався Меморандум про співпрацю із Султанатом Оман стосовно будівництва у селі Річки Корецького району індустріального парку площею 100  гектарів».

На Верхньому фото ліворуч попереду – на той час виконуючий обов'язки голови Корецької РДА Володимир Кулик. Поруч із ним – голова районної ради Ігор Хоменчук. Позаду – нібито представники Оману. Збираються покласти квіти до плакату із зображенням померлого оманського султана Кабуса бін Саїда біля Корецької районної бібліотеки. На другому фото Володимир Кулик (у центрі) вже у приміщенні цієї бібліотеки на обговоренні планів щодо створення аграрно-індустріального парку із представниками з Оману. Володимир Кулик відповів, що ніяких меморандумів з оманцями не укладали і землю не обіцяли. Ігор Хоменчук на дзвінки не відповідає. Натомість доручив давати відповіді керуючому справами ради Василю Олашину

Зв’язатися з головою Корецької районної ради Ігорем Хоменчуком нам не вдалося. Його телефон – поза зоною досяжності. Час від часу він з’являється в мережі, але тоді ніхто не відповідає.

На роботі, у районній раді, його також немає. У приймальні повідомили – на лікарняному.

Проте і після виходу з лікарняного застати голову райради на робочому місці не вдається. А на дзвінки на мобільний Хоменчук не відповідає.

Його заступника Віктора Дулюка журналісти також не змогли застати на робочому місці. Щоразу, як ми телефонуємо, секретарка каже, що він кудись вийшов і коли повернеться – невідомо.

Залишаємо свій номер телефону і просимо, щоб Віктор Дулюк перетелефонував, коли буде на місці. Та ніхто нам так і не телефонує.

Ні обіцянок, ні зобов’язань, ні парку

Врешті ми поспілкувалися з керівником справами виконавчого апарату Корецької районної ради Василем Олашином. Він каже, що його уповноважив на цю розмову голова районної ради Ігор Хоменчук.

Ігор Хоменчук на зв'язок із журналістами «Четвертої влади» не виходить. Свою позицію передає через керуючого справами Корецькрої районної ради

З його слів, інформація, яку опублікували у ЗМІ після візиту «делегації», викривлена. Він каже, що камінь збиралися закладати лише символічний, але так і не зробили цього, бо «оманці» не приїхали, рішень щодо парку районна рада не приймала і землю ніхто нікому ніяку не виділяв. Мовляв, голова районної ради під час січневої зустрічі обурювався і пояснив, що землі немає. Проте ці обурення не зафіксовані на відео журналістів.

Олашин каже, що індустріальний парк – формулювання хибне і його, ймовірно, використали представники Оману, бо «не дуже орієнтуються в значеннях термінів українською мовою» (хоча журналісти спілкувалися із Адамом Алі Заре Худаібом українською, він її прекрасно розумів і відповідав без зволікань – авт.).


Якщо наша робота вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна за цим посиланням.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте