«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Reva
голова правління БФ «Скарбниця Надії»

По жодній з 10 програм, жодної централізованої поставки ліків в дитячу лікарню Рівненщини за 2020 рік не здійснили

Друзі, ми не можемо мовчати. Ми працюємо щодня вже більше десяти років заради того, щоб ці діти жили, а ці мами посміхалися.

Я учасниця Наглядової ради Рівненської обласної дитячої лікарні з моменту її створення. За ці роки наглядова рада зробила багато і ми переважно не говорили про нашу співпрацю, бо це поточна робота.

Зараз мовчати не можемо, тому написали звернення до народних депутатів України. Суть проблеми описана в тексті нижче. Це звернення розіслане вказаним нардепам на офіційні електронні адреси.

Долучайтеся. Розсилайте. Пишіть свої звернення до інших народних депутатів та посадових осіб і вимагайте їх розгляд.

Не залишайте цих дітей один на один з хворобою.

Народним депутатам України
п. Соломії Бобровській
п. Яні Зінкевич
п. Марії Іоновій
п. Ользі Стефанишиній
п. Вікторії Сюмар
п. Олександру Аліксійчуку
п. Роману Іванісову
п. Олександру Ковальчуку
п. Сергію Литвиненку
п. Віктору М'ялику

Звернення Наглядової Ради КЗ «Рівненська обласна дитяча лікарня».

Ми, учасники Наглядової ради КНП «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради, представники благодійних організацій та громадськості міста Рівного, які опікуються тяжкохворими дітьми, звертаємось до Вас, позаяк нижче описану проблему неможливо вирішити на місцевому рівні – вичерпані усі організаційні та фінансові можливості.

Суть проблеми.

Станом на 18 вересня 2020 року у Рівненській обласній дитячій лікарні відсутні основні препарати хіміотерапії для лікування дітей, що мають різні види гострого лейкозу. Препаратів хіміотерапії для лікування деяких інших видів раку залишилось орієнтовно на два-три місяці.

Окрім того, у лікарні відсутні лікарські засоби для лікування дихальних розладів у новонароджених дітей та вірусних гепатитів у дітей.

Також у лікарні критично мала кількість препаратів для лікування дітей з вродженими імунодефіцитами, дитячим церебральним паралічем, резистентною формою ревматоїдного артриту, тест-смужок до глюкометрів для визначення рівня цукру у дітей з цукровим діабетом.

Впродовж 2020 року лікування важко хворих дітей проводилось завдяки централізованим поставкам за 2018-2019 роки та за рахунок надходжень ліків за 2020 рік за кошти обласного бюджету Рівненської області по обласній програмі «Діти Рівненщини».

Частина медикаментів була на балансі лікарні на початок року, інша частина надходила на склад лікарні по заявкам 2018-2019 років впродовж року, тому ситуація у першій половині 2020 року не була критичною.

Ми можемо впевнено говорити про те, що у 2018 та 2019 роках забезпечення медикаментами, наприклад, онкохворих дітей з боку держави становило близько 85-90% від потреби у Рівненській області.

Проте, сьогодні ми змушені стверджувати: «Ситуація з лікуванням дітей, хворих на рак та інші тяжкі захворювання, викликає почуття обурення і сорому». Станом на середину вересня 2020 року Міністерство охорони здоров'я так і не провело закупівлю ліків для важко хворих дітей.

По жодній з 10 програм, жодної централізованої поставки ліків по потребі за 2020 рік не було здійснено!

Залишків з 2018-2019 років залишилось на кілька місяців, а багато життєво необхідних медпрепаратів уже відсутні на складах лікувальних закладів. Деякі препарати хіміотерапії, зокрема Онкаспар, Доксорубіцин, L-аспарагиназа, Пури-нетол відсутні в українських аптеках.

Батьки онкохворих дітей навіть за наявності коштів не зможуть придбати ці ліки офіційно, а будуть шукати їх по оголошенням в інтернеті, тим самим наражаючи власних дітей на смертельну небезпеку отримати неякісні або недієві препарати хіміотерапії.

Наголошуємо на тому, що така критична ситуація з забезпеченням медикаментами важко хворих дітей по централізованим поставкам склалась у всіх областях України.

Можливості місцевих бюджетів у 2020 році у переважній більшості областей уже вичерпано. Зокрема у Рівненській області за кошти обласного бюджету у поточному році було придбано медикаментів для важко хворих дітей на суму 2 млн. 495 тис. грн, з них для лікування дітей, хворих на рак – 945 тис. грн.

Ми стрімко наближаємось до тотальної відсутності ліків, що в свою чергу призведе до зростання смертності серед тяжкохворих дітей, адже вартість медпрепаратів, які використовуються при лікуванні, зокрема онкології, ревматоїдного артриту, гепатитів, вроджених імунодефіцитів та інших важких захворювань може сягати десятків тисяч гривень і більшість сімей не здатні витримати таке фінансове навантаження.

Наголошуємо! Відсутність необхідних ліків призведе до смертей серед пацієнтів, яких можна врятувати! Блокування держзакупівель ліків – неприпустимо і злочинно!

Закликаємо Вас докласти всіх необхідних зусиль по відновленню державних закупівель ліків в найкоротші терміни.

Голова Наглядової ради КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» РОР Марина Кузмічова

Голова правління БФ «Скарбниця Надії» Мар’яна Рева

Шеф-редакторка ТО розслідувань Суспільного Інна Білецька

Керівник медичного центру «Бейбідок» Юрій Поліщук

ФОП Ольга Постнікова

Президент РММГО Новий рівень Сергій Тереньєв

Голова ГО «Рівне-Такмед» Тетяна Воронцова

Директорка КЗ «ДЮПЦ міста Рівного» РМР Анна Копил

Інструктор ГО «Рівне-Такмед» Алла Семенюк

Виконавчий директор «Правової асоціації "Паритет"» Ярослав Шавловський

Координаторка громадської ініціативи «Сад історій в Рівному» Оксана Майборода

Волонтер, депутат Київради, заступник генерального директора Київводоканал Вадим Сторожук

Голова координаційної ради Ради Реформ Рівного, голова Рівненської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа "Опора"» Андрій Токарський

Голова правління ГО "Рівненський центр «Соціальне партнерство» Святослав Клічук

Настоятель парафії св. Юрія УГКЦ м. Рівне о. Іван Хміль

Ректор Рівненської духовної семінарії і Академії ХВЄ Олександр Третяк

Голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрий Лазаревич

Священник о. Віталій Поровчук

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте