«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user terentiev
Засновник альтернативної християнської школи «Світло»

Положення про конкурс директорів шкіл Рівнеради ще не готове

Ось яка не добра ситуація склалась з прекрасною ідеєю призначення за результатами конкурсу директорів шкіл.

Четвер, 16-го серпня сесія Рівнеради. Там купа питань про землю і матеріальну допомогу і серед них загубилось надзвичайно важливе питання.

Ось воно: 

06.08.2018 Про затвердження Положення про конкурс на посаду директорів комунальних закладів загальної середньої освіти Рівненської міської ради. Положення про конкурс на посаду директорів комунальних закладів загальної середньої освіти Рівненської міської ради.

Ідея обрання директорів шкіл за конкурсом точно правильна і хороша, але що бачимо в проекті Положення?

Для мене жахливим є пункт 7. «Про конкурсну комісію» і саме цей пункт нівелює всю ідею і закидає розвиток батьківського самоврядування «під плінтус».

Згідно з проектом Положення купа людей з Управління освіти, що підпорядковані один одному, два представника педколективу, два представника від об’єднання керівників Закладів загальної середньої освіти (ага, колеги обирають колегу) і лише ДВА представника від батьків. Це не добре!

Положення і Конкурс потрібний і я всіма ногами, руками — ЗА.

Але в нашій ситуації, його треба ретельно обговорити і лише тоді голосувати. 

Друзі, депутати, мова йде про долю дітей і розвиток освіти. Не треба голосувати це питання, його треба ретельно обговорити і виправити ті помилки, що там є (вірю, що не навмисно:)!

Надважливим є потреба врівноважити склад комісії, звісно є і інші питання до Положення. 

Думаю, що варто розглянути і обговорити участі в цій Комісії депутатів, що представляють громаду (округ де школа стоїть, наприклад, нехай депутати працюють, їм все одно з тим керівником потім працювати).

Зменшити кількість представників управління (хай будуть, якщо треба для роботи, але без права голосу) і збільшити кількість батьків, додати можливість включення представників ГО (фахових, чи фахівців в сфері управління, освіти і т.д.). 

Є наказ МОН 28.03.2018 № 291 там не має такого переліку в комісії. Так, я розумію, що там Типове Положення. 

Положення пропоноване на сесію Рівнеради занадто сире.

Там і інші проблеми. Наприклад, в Рівненському положенні з’являється усна співбесіда (а не публічне обговорення та відкрита презентація концепції розвитку закладу освіти). 

Одним словом, це не добре і немає бути прийнятим. 

Зрештою, наскільки я розумію рішення мають оприлюднюватись за 20 робочих днів для обговорення, а на сайті видно, що оприлюднено 06.08, тобто за 10 днів до сесії.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)