Пореформували і годі: нардепи хочуть повернути прокурорам привілеї при працевлаштуванні

А також прокурорські чини

Повернути привілеї прокурорам при працевлаштуванні, які мають стаж роботи в прокуратурі, і повернути погони, пропонують народні депутати
Джерело
«Четверта влада»

Депутати від «Слуги народу», ОПЗЖ, Європейської солідарності та групи «Довіра» зареєстрували законопроєкт, який фактично надає переваги чинним і колишнім прокурорам на конкурсі в Офіс генерального прокурора, обласні та окружні прокуратури.

На практиці це означає, що запроваджене прийнятим у вересні законом перезавантаження прокуратури нівелюється, повідомляє ГО «Центр протидії корупції».

У чинному законі йдеться про те, що прокурором Офісу Генпрокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше п’яти років та володіє державною мовою. Але не йдеться про будь-який стаж в органах прокуратури.

Схожі переваги на конкурсі для працівників прокуратури пропонують також для окружних (стажування в органах прокуратури не менше року) та обласних прокуратур (стаж роботи в окружній прокуратурі не менше двох років).

«Такий законопроєкт має на меті лише відкотити назад реформу прокуратури, почату у вересні. Адже перший етап реформи показав, що багатьом прокурорам із системи не вдалося пройти переатестацію. Дехто завалився навіть на етапі тестів із законодавства – тому очевидно, що таким людям не місце в прокуратурі, навіть якщо вони мають стаж», – коментує членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Крім цього, законопроєкт пропонує повернутися до інституту присвоєння класних чинів прокурорам.

Цей інститут ліквідований разом із скасуванням попереднього закону, який регулював роботу прокуратури. Його ліквідували як пережиток часів радянської прокуратури, який не узгоджується із європейськими стандартами статусу прокурора.

Іронічно, що із 13-ти ініціаторів законопроєкту більшість голосувала за перезавантаження прокуратури у вересні, за яким привілеїв для прокурорів під час переатестації та конкурсів не було.

Профільним комітетом, який розглядатиме цей законопроєкт, призначено правоохоронний. Його очолює депутат Денис Монастирський, якого пов’язують з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Сам Монастирський цього тижня в інтерв’ю журналістам заявив, що звільнення прокурорів у межах трансформації ГПУ в Офіс Генпрокурора може мати негативні наслідки та дуже багато гідних співробітників Генеральної прокуратури позбулися своїх посад, проваливши переатестацію.

У цьому комітеті на Авакова орієнтуються ще кілька депутатів: представник «Слуги народу» Олександр Бакумов (один із авторів законопроєкту) та члени ОПЗЖ Ілля Кива та Григорій Мамка (теж один із авторів).

Президент Володимир Зеленський підтримував реформу прокуратури, зазначаючи, що в Україні вперше за роки незалежності розпочато справжню реформу, і висловив упевненість, що після переатестації прокурорів країна отримає справедливу, орієнтовану на суспільство прокуратуру, яка буде прикладом для інших органів правопорядку.

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка нещодавно дякував міжнародним партнерам за допомогу у проведені реформи прокуратури.

«Четверта влада» звернулася до рівненських нардепів, щоб почути їхнє ставлення до пропонованих змін. Поки що відповів лише нардеп від «Слуги народу» Олександр Аліксійчук. Каже, що наразі не знайомий з цією ініціативою.

– Хочу ознайомитись із текстом законопроекту і тоді зможу сказати, як до нього ставлюся, – додає Олександр Аліксійчук.

Інші народні депутати з Рівненщини на момент виходу матеріалу не відповіли.

Нагадуємо історію рівненського прокурора Андрія Таргонія, якого підозрюють у вимаганні хабаря за закриття кримінального провадження. Його справу у суді намагаються розглядати вже чотири роки. Андрій Таргоній тим часом далі ходить на роботу і коментувати історію з хабарем не хоче.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте