Як рівненський «мамин прокурор», підозрюваний у хабарництві, чотири роки уникає правосуддя

Прокурор Андрій Таргоній продовжує затягувати розгляд справи, в якій він обвинувачений у хабарництві
Джерело
«Четверта влада»

Четвертий рік прокурору Андрію Таргонію вдається уникати правосуддя, але нині з’явилася надія, що його справу нарешті почнуть розглядати. Прокурора підозрюють у вимаганні й одержанні хабара, коли він працював у Рівненській районній прокуратурі.

Детальніше про справу прокурора дивіться за тегом Андрій Таргоній

У Рівненському міському суді його справу не змогли розглянути через постійні відводи суддів. Зрештою передали у інший суд.

«Четверта влада» дослідила, на якому етапі розгляду справа знаходиться нині.

Скарга на хабар у 2015-му

Нагадуємо, Андрій Таргоній став публічно відомим після того як у 2014-му році керівник Правого сектору в Західному регіоні Олександр Музичко (Сашко Білий) потягав його за краватку.

Через кілька днів на прес-конференцію Правого сектора, прийшла мати прокурора Андрія Таргонія, щоб перед журналістами заступитися за свого сина. Після цього її син отримав прізвисько «мамин прокурор».

А 2-го липня 2015-го року на прокурора поскаржився рівнянин. За його словами, правоохоронець вимагав хабар за закриття кримінального провадження.

Наступного дня прокурора затримали. У шухляді його робочого столу знайшли 12 тисяч гривень міченими купюрами. Ще 35 тисяч, за версією слідства, екс-прокурор взяв раніше і передав адвокату-спільнику.

В результаті Андрію Таргонію оголосили про підозру та звільнили із правоохоронних органів. Однак, через три дні, прокурора звільнили під заставу у сто тисяч.

За 2016-2019 роки 20 суддів Рівненського міського суду не змогли розпочати розгляд справи по суті. Чотирьом суддям Таргоній заявив відвід у цій справі. 15 суддів Рівненського міського суду взяли самовідвід. Ще один суддя теж не зміг розглядати справу, бо «розглядав поєднану справу». 

– Було б логічним розглядати схожі справи десь на теренах іншої територіальної юрисдикції, однак нормативно це не забезпечено, хіба що список ще не задіяних суддів вичерпається і місцеве правосуддя нарешті зітхне з полегшенням, – пояснював у грудні 2018-го року «Четвертій владі» рівненський адвокат, експерт у галузі кримінального права Олександр Бражніков.

Новий суд – нове затягування справи

Наразі так і вийшло.

1-го жовтня 2019-го року Рівненський апеляційний суд ухвалою передав справу прокурора Андрія Таргонія до Кузнецовського міського суду.  На 5 листопада запланували  підготовче засідання.

Засідання не відбулося, бо на нього не прийшла адвокатка Андрія Таргонія Вікторія Власик. Не було захисниці і на наступному призначеному засіданні – 20-го грудня.

Наступні судові засідання у цій справі призначені на 24-го січня і 7-го лютого 2020 року.

Поспілкуватися із адвокаткою Вікторією Власик, яка захищає Андрія Таргонія, на момент публікації не вдалося: один її робочий телефон три дні поспіль поза зоною досяжності, інший – відключений або недійсний.

Не вдалося поспілкуватися і з Андрієм Таргонієм. Зараз він працює прокурором – правда, у Березнівському відділі Сарненської прокуратури. На посаді його поновив у вересні 2017 року Житомирський апеляційний суд. Завдяки цьому рішенню заробив майже 120 тисяч гривень за «вимушений прогул».

За офіційним номером Березнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури – наразі постійно короткі гудки.

Андрій Таргоній раніше відмовлявся спілкуватися з «Четвертою владою». Якщо передумає – ми оприлюднимо його позицію з цього питання.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Непідсудний: чому рівненський «мамин прокурор» уникає суду за хабар і працює далі в прокуратурі


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте