Дорожче і не стоїть: про експериментальні стовпчики у Рівному

Нові обмежувальні стовпчики не відслужили і місяця
Джерело
Четверта влада

Обмежувальні стовпчики нового для міста типу, які встановили на зупинці біля Пивзаводу у Рівному вже пошкоджені. За пів місяця два зникли, інші – нахилені вбік або відірвані від бетону.

«Четверта влада» дізнавалась, що це був за експеримент.

Ось який нині вигляд мають нещодавно встановлені стовпчики. Два з них вже не стало

6 червня на зупинці в районі Пивзаводу встановили обмежувальні стовпчики експериментального типу на гумовій основі. Для того, щоб автівки не їздили тротуаром і не паркувалися на шляху пішоходів.

Встановили 15 стовпців. Вартість одного – 933 гривні. За всі п'ятнадцять заплатили 14 тисяч гривень. Встановленням стовпчиків займалося Рівненське ШЕУ.

– Мешканці що наші роблять? Два на тротуарі зламали тут і на зупинці аналогічно зламали. Нищиться все, робиш, щоб було добре, а комусь воно навпаки свербить і заважає, – каже заступник начальника УЖКГ Рівного Володимир Лапюк.

Володимир Лапюк винуватить пересічних рівнян. Фото з архіву 2016 року

До Володимира Лапюка ми звертаємося для того щоб з'ясувати для чого ставити дорожчі і менш надійні стовпчики на гумовій основі, якщо перед тим ставили дешевші (500-700 гривень за один) і більш надійні з оцинкованих труб.

Але замість конкретних відповідей заступник начальника продовжує філософствувати.

А не допускаєте можливість, що неправильно встановили?, журналістка

– Давайте будемо виховувати наш народ, а не ставити питання чи правильно чи неправильно. Встановлені правильно. Виховані люди наші неправильно, – стверджує Володимир Лапюк

«Четверта влада» перевірила наскільки нові стовпчики прикріплені до тротуару. Хитаються. 

Рівненський інженер, підприємець, який проектує міські вулиці і дороги Іван Гонгало вважає, що стовпчики у місті треба, але не гумові. 

Іван Гонгало. Фото із особистої сторінки на Фейсбук

– Стовпці достатньо поставити, щоб автомобілі не заїжджали і це кращий і дешевший варіант ніж огородження. Зазвичай металеві стовпці використовують, але різне буває і їх можуть зрізати.

– Якщо встановлювати огородження, воно дорожче буде, як і монтажні роботи. Плюс якщо є огородження і за ним пішохідний перехід то за огородженням пішохода не видно, що створює небезпеку. 

Схоже Володимир Лапюк не надто переймається витраченими 14-ма тисячами на нові стовпчики.

– Якщо цих стовпців не стане, ми поставимо бетонні або з труб металевих, – каже комунальник.

– А можливо краще було б відразу поставити бетонні стовпчики?, – журналістка

– Ну в принципі воно ніде не повинно стояти, по великому загалу ми маємо думати головою, а не робити так як наші водії роблять. Заїжджають на пішохідні тротуари та зони, де заважають і мамам молодим з візками, і діткам, і старим людям, – далі філософствує заступник начальника УЖКГ.

Стовпчики ніби як вирвані із тротуару
Стовпчики ніби вирвані із тротуару
Досі ставили дешевші металеві стовпці, зокрема такі встановлені на пішохідних переходах на вулиці Дубенській
Очевидно, що ці стовпчики не для Рівного. Чому вирішили проексперементувати з цими дорожчими стовпцями комунальний керівник так і не пояснив. Не має часу, сказав після чергового дзвінка

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте