Рашовський Володимир Володимирович

Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Володимира Рашовського

Кандидат в народні депутати по округу №155 (місто Вараш, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони) від партії «Слуга народу» на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року.

Біографія

За інформацією від прес-служби ЗеКоманди на Рівненщині Володимир Рашовський народився 20-го жовтня 1974-го року в селі Селець Дубровицького району, що на Рівненщині. Громадянин України.

У 2000-му році закінчив Рівненський державний технічний університет (одна з колишніх назв Національного університету водного господарства та природокористування), спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища», інженер еколог. 

Керівник фірм «Рекорд», «Мисливське господарство Горинь», «Укрдельтаторг» та засновник ТОВ «Агрофірма Рекорд» (докладніше про діяльність фірм – в розділі «Бізнес»).

Був депутатом Дубровицької районної ради V скликання (2006-2010 роки) від «Батьківщини».

В офіційній біографії вказано що безпартійний (детальніше в розділі «Політика і громадська діяльність»).

Родина

Дружина – Рашовська Зоряна Володимирівна.

Подружжя має двох синів: Романа та Максима. В публікації на сайті ВСЕ (яка має ознаки «джинси» – немаркованої реклами) Володимир Рашовський розповідає що сини – програмісти.

Зоряна Рашовська на своїй Фейсбук-сторінці оприлюднює фото із сімейних відпочинків. (Фото оприлюднене 2 червня 2018-го року.)

На фейсбук-сторінці дружини можна дізнатися про її захоплення (принаймні станом на 2016-й рік).

Зоряна Рашовська (друга зліва) – разом з колективом, який займається ZUMBA – танцювальною фітнес-програмою. Фото Viktoria Yanchenko-Putria

Батько кандидата Рашовський Володимир Іванович був депутатом Рівненської обласної ради V скликання (2006-2010-ий) від Блоку Юлії Тимошенко, ВО «Батьківщина».

Згідно з інформацією Рівненської обласної ради, у 1990-му році батько закінчив Український інститут інженерів водного господарства, факультет гідромеліораціі, за спеціальністю «інженер-гідротехнік». Був керівником фірми ТзОВ «Рекорд».

Види діяльності фірми – торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них; торгівля пальним, видобування торфу, виробництво продуктів нафтопереробки, полювання та відловлювання тварин.

«Найцінніше у житті це родина. Радію, що маю велику люблячу сім‘ю», – так підписав це фото Володимир Рашовський на своїй фейсбук-сторінці

Майно 

У власності Рашовського Володимира Володимировича – квартира у приватному будинку у м. Рівне, по вулиці Ботанічній.

З 12-го березня 2002, за ухвалою Рівненського міського суду, майно знаходиться під арештом.

У власності батька – Володимира Рашовського (старшого) – ділянка у селі Селець, Дубровицього району, площею 17 соток та будинок у тому ж селі. За адресою цього будинку і зареєстровано ТОВ «Рекорд».

Рашовський-старший також має будинок у Рівному, по тій самій вулиці Ботанічній, який розташований на ділянці площею 10 соток.

Раїса Рашовська (ім'я повністю співзвучне з іменем матері Володимира Рашовського), має будинок і ділянку у садовому масиві в Білій Криниці.

На Рашовського Романа Володимировича (ім'я повністю співзвучне з іменем одного з синів Володимира Рашовського) цьогоріч зареєстровано 5 земельних ділянок, призначених для індивідуального садівництва. Всі знаходяться на території Новоукраїнської сілької ради, Рівненського району. 

Усі ділянки лежать розташовані поруч одна одної. Загальна площа 87 соток.

«Четверта влада» звернулася до Володимира Рашовського з проханням розповісти причини накладення арешту на його квартиру, з питанням щодо того як син отримав ділянки у власність та скільки на них витратив, але наразі відповіді не отримала.

Бізнес

В офіційній автобіографії кандидата вказано що з 1995-го року і до сьогодні він співзасновник з батьком і матір'ю та керівник ТзОВ «Рекорд» (на момент заснування йому був 21 рік).

Види діяльності фірми – торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них; торгівля пальним, видобування торфу, виробництво продуктів нафтопереробки, полювання та відловлювання тварин.

Власники фірми, окрім Володимира Рашовського, у якого 80% внеску у статутний капітал, ще його батько Володимир Рашовський (19%) та мама Раїса Рашовська (1%).

Статутний фонд фірми – три мільйона гривень.

На сайті Рівненської обласної ради значиться що фірму раніше очолював батько нинішнього кандидата, Володимир Рашовський-старший.

За інформацією аналітичної системи YouControl, у 2017-му році підприємство отримало близько 300 тисяч гривень чистого прибутку. Дохід – 26-27 мільйонів гривень.

Серед кримінальних проваджень, в яких фігурує ТОВ «Рекорд» є ухвала суду щодо проведення слідчої дії – огляду лісової ділянки на території Дубровицького району Рівненської області, яка  входить до складу мисливських угідь ТОВ «Фірма «Рекорд».

Слідчі з'ясували, що службові особи ДП «Висоцький лісгосп» порушили ст. 20 Лісового кодексу України. У кварталі 57 Людинського лісництва вони надали користувачу мисливських угідь – ТОВ «Фірма «Рекорд» погодження на розміщення капітальних споруд у лісовому масиві на земельній ділянці площею 3,3 га, яка знаходиться у постійному користуванні лісгоспу.

Більше інформації про це провадження в Єдиному реєстрі судових рішень – немає. Ми написали кандидату на фейсбук-сторінку прохання розповісти чим закінчилася ця справа, однак відповіді наразі не отримали.

Також щодо діяльності фірми «Рекорд» у 2014-му році було відкрите кримінальне провадження, за ч.3 ст.382 КК України (Невиконання судового рішення).

Адже відповідно до рішення Господарського суду Рівненської області від 01.03.2012 року ТОВ фірма «Рекорд» повинна була сплатити на користь ТзОВ «Дулокомерс» борг в розмірі 43 680 євро.

Однак як мінімум до 2015-го року «ТОВ фірма «Рекорд» ухилялася від виконання рішення суду не сплачуючи заборговану суму, в той же час відкривала банківські рахунки та вносила на них певні грошові суми, здійснювала зовнішньо-економічну діяльність», – йдеться у судовій ухвалі.

Станом на 1 липня 2019-го року, за інформацією Державної фіскальної служби України, компанія має 1 мільйон 225 тисяч гривень податкового боргу в державний бюджет та 207 тисяч боргу до місцевих бюджетів.

Володимир Рашовський – також засновник фірми ТОВ «Агрофірма Рекорд».

У цієї фірми – схожі види діяльності. Теж є торгівля та видобування торфу, а також виробництво мінеральної продукції (добрива).

51% фірми належить Володимиру Рашовському, 49% – його дружині Зоряні.

За інформацією аналітичної системи YouControl, у 2017-му році підприємство отримало близько 55-60 тисяч гривень чистого прибутку.

Станом на 1 липня 2019-го року, за інформацією Державної фіскальної служби України, компанія має 1 мільйон 181 тисяч гривень податкового боргу в державний бюджет та 112 тисяч боргу до місцевих бюджетів.

Таким чином, за інформацією ДФС, обидві фірми Володимира Рашовського («Рекорд» та Агрофірма Рекорд») мають разом 2 мільйони 725 гривень податкового боргу до різних бюджетів.

«Четверта влада» звернулася 20-го липня до кандидата з проханням розповісти  про ці борги. З офіційної фейсбук-сторінки кандидата нам відписали, що розкажуть усе після виборів, бо відповідь потребує часу на підготовку.

«Наразі можу запевнити: Мене перевіряли не лише журналісти, а і спецоргани коли я вирішив балотуватись», – коротко відписали з фейсбук-сторінки кандидата.

Володимир Рашовський – директор та співзасновник ТОВ «Мисливське господарство Горинь»

Види діяльності фірми – полювання та відлов тварин, послуги у цій сфері, розведення свиней та поросят та інших тварин. В аналітичній системі YouControl відсутня інформація про доходи фірми.

Власник фірми «Укрдельтаторг».

Фірма зареєстрована в Києві. Основний вид діяльності фірми –  оренда та управління власною чи орендованою нерухомістю.

Бізнес сина

У 2017-му син Володимира Рашовського Роман Рашовський долучається до створення ТОВ «Спецбудроад». Компанія займається будівництвом доріг і автострад.

Пізніше виходить зі складу власників. 

Рашовський Роман Володимирович також вказаний як керівник ТОВ «ГЛОБАЛ ТРЕЙД ХАУС ІНК». Основний напрям діяльності підприємства – оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

Поки що в аналітичній системі YouControl відсутня інформація про прибутки хоча б однієї з фірм, до створення яких долучився син Володимира Рашовського.

Політика і громадська діяльність

У базі даних «Посіпаки» є інформація що Рашовський Володимир Володимирович був помічником, на громадських засадах, народного депутата Сергія Кошина (БЮТ, Верховна Рада 6-го скликання – 2007-2012 роки).

Був депутатом Дубровицької районної ради V скликання (2006-2010 роки) від «Батьківщини».

– Балотувався від ВО «Батьківщина», однак в принципових питаннях з колегами депутатами у нас розійшлись погляди і з партійних лав я вийшов, – розповідає Володимир Рашовський в публікації на сайті ВСЕ, яка має ознаки джинси.

У 2019 балотується від партії «Слуга народу» до Верховної ради по 155-му виборчому округу (місто Вараш, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони). Програма кандидата із сайту ЦВК.

На відео обіцянки від кожного з кандидатів «Слуги народу» від Рівненщини, зокрема і від Рашовського.

Володимир Рашовський, на своєму агітаційному сайті, називає два основних напрямки, якими він займатиметься у Верховній Раді, якщо його оберуть.

Перший – розвиток районів.

Депутат пише що робитиме таке:

– Сприятиму залученню коштів задля будівництва та капітального ремонту доріг у Вараші, Володимирецькому, Дубровицькому, Зарічненському та Рокитнівському районах. 

– Сприятиму залученням коштів задля забезпеченням закладів освіти належною матеріально-технічною базою. Допомога у побудові мережі інтернет для мешканців навіть у найвіддаленіших селах.

– Сприятиму розвитку медичної галузі району. Належне функціонування закладів медицини та забезпечення необхідною базою. Лобіюватиму ремонти та реконструкції у лікарнях, що нині знаходяться у вкрай жахливому стані.

Другий – робота у Верховній Раді.

– Внесення законопроекту «Щодо легалізації видобутку бурштину». Законопроект передбачає виведення тіньового бізнесу з видобутку сонячного каменю і повернення коштів до бюджету.

– Внесення законопроекту «Щодо зняття депутатської недоторканності».

Володимир Рашовський не прийшов на дебати, які організовувала рівненська філія Суспільного телебачення UA:Рівне.

Водночас, на своїй агітаційній фейсбук-сторінці, пише що «викликав на дебати своїх опонентів на стадіон у Володимирці» Василя Яніцького та Віктора М'ялика. 

Опоненти не прийшли. На фейсбук-сторінці кандидат виклав коротеньке відео свого виступу при цьому:

Слідкувати за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Володимир Рашовський.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте