Ковальчук Олександр Володимирович

Джерело
Фото із особистої сторінки Олександра Ковальчука у Фейсбук

Народний депутат України. Верховна рада 9-го скликання (з липня 2019-го). Переміг на 152-му виборчому окрузі – Рівне від Політичної партії «Слуга народу».

Біографія

Згідно з інформацією, яку кандидат подав до ЦВК, народився Олександр Ковальчук 5-го лютого 1974 року в місті Новоград-Волинський Житомирської області. Громадянин України.

Освіта 

1981-1991 роки – Середня школа №5 м. Новоград-Волинський, Житомирська область.

1991-1995 роки – Навчання в Львівській комерційній академії за спеціальністю «Економіка та фінанси» (м.Львів).

1998-1999 роки – Проходження навчально-практичного курсу в галузі сільського господарства «MAST International Programm» в Університеті Міннесоти (Міннеаполіс, США).

2000-2002 роки – навчання в коледжі Каяхога (Клівленд, США)  за спеціальністю «Іноземні мови та соціальна сфера».

Кар’єра

1995-1997 – Директор Ярунського торговельно-комерційного об’єднання Новоград-Волинського району «Укоопспілки» в Житомирській області.

1999-2007 – робота в компаніях ІТ та ПК напрямку на території США: «ADAMANT Computers Inc», «Target-USA Inc», «Azatek Services LLC». Співзасновник та власник компаній «Azatek Services LLC» та «GTD Inc» (детальніше про це в рубриці «Бізнес» нижче, – ред.).

2007-2010 – виконавчий директор ЗАТ «РЕНОМЕ» (м.Рівне).

2010-2011 – Директор департаменту економіки та фінансів Державного комітету матеріальних резервів України, (м.Київ).

2011-2016 – заступник директора з розвитку Групи компаній «КРАТОС»: СГП «імені Воловікова», ЗАТ «РівнеБорошно», ТМ «Рум'янець» (м.Рівне).

2016 рік – голова правління ГО «Платформа взаємодій «ПРОСТІР», фріланс в бізнес-коучинг та бізнес-консалтинг, проект-менеджмент.

Червень 2019 – склав повноваження голови правління ГО «Платформа взаємодій «Простір». Хоча у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб станом на 19 липня 2019 року відображається інформація про Олександра Ковальчука, як керівника.

Заява Олександра Ковальчука, де він просить зібрати збори членів ГО «Платформа взаємодій «Простір», щоб вирішити питання із відкликання його з посади голови правління громадської організації.

29 серпня 2019-го прийняв присягу народного депутата України. Член фракцій «Слуга народу» у парламенті.

Родина 

Олександр Ковальчук живе у громадянському шлюбі із Лідією Рижою. Жінка родом із Вараша. Працює у «Альфа-банку».

Подружжя має трьох спільних дітей: Валерію (2009 року народження), Алісію (2013 р.н.) та Володимира (2019 р.н.). 

Олександ Ковальчук із дружиною Лідією Рижою, доньками Валерією та Алісією, сином Володимиром (у візку) та собакою. Фото з особистої сторінки у Фейсбук Олександра Ковальчука

Найстаршій дочці кандидата, від першого шлюбу – Вікторії, 22 роки. Навчається вона у США на спеціальності «Наука інженерії в аерокосмічних технологіях». 

Олександр Ковальчук на презентації кандидатів по округах від «Слуги народу» розповідає, чому йде в нардепи від Рівного, про свою сім’ю та про найстаршу доньку. Відео із Фейсбук-сторінки кандидата.

Майно 

Олександр Ковальчук має у власності двокімнатну квартиру на проспекті Миру у Рівному. Придбав її у 2013 році. Площа 64,8 кв.м.

Громадянська дружина має квартиру у Вараші, звідки родом.

Більше про майно і доходи Олександра Ковальчука – у рубриці «Бізнес».

Бізнес

Олександр Ковальчук разом із Антонюк Наталією В'ячеславівною – власники свідоцтв на товарні знаки містечка «Гармонія» та житлового масиву «Південний». Індексом торгових знаків вказано спорудження будівель, нагляд за будівництвом.

Наталія Антонюк (1983 р.н.) ще до 2001-го року зареєстрована за однією адресою з рівненським бізнесменом, якого вважають реальним власником десятків гектарів земель навколо Рівного – Лащуком Ярославом Миколайовичем (1977 р.н.).

Усі земельні ділянки, які відведені під житлове містечко «Гармонія» на перетині вулиць Павлюченка-Макарова належать Наталії Антонюк. Вони призначені під будівництво будівель громадської та житлової забудови. Сумарна площа усіх ділянок «Гармонії» більше 28 гектарів.

Олександ Ковальчук – менеджер цього проекту, а концепцію мікрорайону, ідею, транспортну розвязку тощо проектувало ТОВ «Майстерня Мост».

У 2019-му цей проект затвердив Рівненський міськвиконком. Його презентував керівник і власник ТОВ «Майстерня Мост» Дмитро Котляров.

– Приблизно цей мікрорайон розрахований на 1550 людей. По ділянках – це приблизно 160 індивідуальних і 190 – це блокована забудова. Передбачено дитячий навчальний заклад на 80 дітей, тобто повністю по розрахунку дитячий навчальний заклад перекриває ту всю територію, – цитує Дмитра Котлярова UA:Рівне.

28 гектарів землі, де має розміщуватись «Гармонія». Фото із сайту житлового містечка «Гармонія»
Таке котеджне містечко має з'явитися в районі вулиць Макарова і Павлюченка (яку мають подовжити)

Олександр Ковальчук – іпотекодержатель 4,8 гектара землі на вулиці Курчатова, де мав би будуватися Житловий масив «Південний». Призначена земля під житлову та громадську забудову. Що значить іпотекодержатель?

Власник 4,8 гектарів на вулиці Курчатова ТОВ «Макс Дом» – фірма зі статутним капіталом 500 тисяч гривень, єдиний власник якої заступник міського голови Рівного в 2009-2014 роках і депутат Рівнеради в 2010-2015 роках Андрій Філін.

ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група» боргує Олександру Ковальчуку. Має повернути 2 мільйони 899 тисяч 200 гривень до 30-го липня 2020 року.

ТОВ «Макс Дом» Андрія Філіна виступила поручителем для ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група». Власник ділянки передав у іпотеку землю, як гарантію того, що Ковальчуку цей борг повернуть. Якщо не повернуть – земля перейде у власність Ковальчука.

ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група» фігурувала у розслідуванні «Четвертої влади» про скандальне будівництво на Толстого,10 у Рівному. І має зв'язки із забудовником, екс-секретарем Рівнеради Юрієм Торгуном. Торгун є бізнеспартнером Андрія Філіна у кількох інших фірмах.

В’ячеслав Антонюк, ймовірно, батько Наталії Антонюк – власник ТОВ «ФАХІВЕЦЬ». Фірма є одним із засновників ТОВ «Південний масив», що знаходиться у Рівному на вулиці Грабник.

Олександр Ковальчук не засновник житлового масиву, хоча й має свідоцтво на його товарний знак, разом з Наталією Антонюк. Наразі сайт проекту не працює.

Експерт з питань земельного законодавства Георгій Могильний розповідає, що це законна схема, хоча інколи її використовують для маніпуляцій. Наприклад, якщо земля отримана з порушеннями, і її хочуть захистити від судів, прокуратури тощо.

Тоді прокручується досить поширена серед грамотних юристів схема. Коли виникають проблеми з прокуратурою і хочуть цю землю, отриману з порушеннями, повернути, вони передають її в іпотеку третій особі. І коли суди доходять до того, що це майно можуть забрати, іпотекодержатель виступає і переоформлює на себе право власності на цю землю.

Коли ми поцікавилися цією ділянкою, Олександр Ковальчук не пригадав про що мова.

Після того як ми показали інформацію з витягу з реєстру майнових прав, сказав, що йому треба уточнити в юристів, але зараз він зайнятий вирішенням проблеми, що проти нього мають використати чорний піар на вулицях Рівного, тому попросив зустрітися пізніше.

Ще одине спільне, Ковальчука та Антонюк, свідоцтво на товарний знак – «Сreative capital investments».

Разом із Анастасією Хмарою та Андрієм Цьось Олександр Ковальчук є власником патенту і на нове лого Рівного.

Того часу, коли Рівнерада прийняла лого, яке є частиною бренду Рівного, автори публічно обіцяли передати всі права міській громаді. Тому ми запитали Олександра Ковальчука чому досі не передали.

Він пояснює, що, на його думку, це нікому не треба, але він готовий передати права хоч завтра. Щоправда потім уточнює, що коли зміниться влада, тоді передасть, бо з цією владою нічого робити не хоче. Каже, що щороку платить за патент і вже виплатив 15 тисяч.

– Я не збираюсь нічого узурпувати і привласнювати, занесіть мої слова в банк, – каже Олександр Ковальчук.

Олександр Ковальчук вказаний співвласником ТОВ «Торговий Дім «Воловіково». Фірма проіснувала рік з 2012 до 2013 років. Основний вид діяльності: оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами.

Серед учасників фірми, окрім Олександра Ковальчука: Юрій Благодир, Валерій Богуцький, Василь Голубінка, Микола Пилипчук, Юрій Юхимчук.

Останньому у липні 2019 року підкинули на подвір’я гранату.  За неофіційною інформацією «Четвертої влади», підприємця Юрія Юхимчука називають тим, хто фінансує рівненську ЗЕ-команду партії «Слуга народу».

Проте, Олександр Ковальчук цю інформацію не підтверджує.

– У тієї фірми (ТОВ «Торговий Дім «Воловіково») практично не було ніякої діяльності, – каже Олександр Ковальчук. – Це був проект який, на жаль, не народився через те, що з гривнею сталося і вона обезцінилась.

– І те, що планували інвестувати у цей проект, власники бізнесу вирішили не вкладати. Економічної діяльності взагалі не було.

ТОВ «Торговий Дім «Воловіково» входило до групи компанії «Кратос», де Олександр Ковальчук був директором з розвитку з 2011 по 2016 рік, як вказав у біографії. До групи також входили ЗАТ «РівнеБорошно» та ТМ «Рум'янець» (м.Рівне).

Олександр Ковальчук у біографії вказує, що є співвласником американських фірм «Azatek Services LLC» та «GTD Inc».

Згідно реєстру штату Арізона (США), Олександр Ковальчук вказаний у співзасновниках  «Azatek Services LLC». Інші співвласники: ALBERT ARUSTAMYAN та SERGEY NOVGORODOV.

Фірма «GTD Inc» це, за словами Олександра Ковальчука, Global Titan Distribution Inc. Він каже, що вже не має до неї стосунку.

– Всі акції я продав та обміняв, – каже пан Ковальчук.

Він вказує, що нині на фрілансі займається бізнес-коучингом, бізнес-консалтингом та проект-менеджментом. Але як фізична особа-підприємець не зареєстрований.

– По цивільно-правових договорах працюєте? Чи готівкою? – журналіст.

– Через банк.

Після того як ми показали інформацію з витягу з реєстру майнових прав, сказав, що йому треба уточнити в юристів, але нині він зайнятий вирішенням проблеми, що проти нього мають використати чорний піар на вулицях Рівного, тому попросив зустрітися пізніше.

Ми поцікавились цим іще раз, коли Олександр Ковальчук вже став народним депутатом. Що він відповів – читайте тут.

Політична і громадська діяльність

Згідно з даними бази Посіпаки, Олександр Ковальчук був помічником народного депутата Віктора Матчука на платній основі.

Віктор Матчук – народний депутат України VI скликання (2010-2012 роки), засновник ПрАТ «Реноме». На момент обрання нардепом був головою Рівненської ОДА. В раді був представником від блоку «Наша Україна-Народна самооборона».

За інформацією ресурсу «Чесно», Олександр Ковальчук у 2015 році балотувався до Рівненської обласної ради VII скликання від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Але депутатом не став. 

У списках партії був разом із Надією Гладкевич, Романом Іванісовим, Михайлом Кирилловим, Віктором Даниловим.

У 2019 балотується від партії «Слуга народу» до Верховної ради по 152 виборчому округу (місто Рівне). Програма кандидата із сайту ЦВК та на сайті політичної сили.

На відео ще кілька обіцянок Олександра Ковальчука:

Своє кандидатство від БПП Солідарність пан Ковальчук пояснює тим, що після Революції Гідності вирішив йти від політичної сили, якій люди довірили найбільше голосів. Що повірив ідеям БПП, які озвучувались. Але депутатом не став.

Детальніше на відео (06.50):

У розділі «Що зробив до виборів» на сторінці Олександра Ковальчука на сайті «Слуги народу» вказано:

1) Ідейний натхненник та керівник проекту реконструкції «Зеленої (Літньої) естради» у рівненському Парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка.

2) Разом з учасниками ГО «Платформа взаємодій «Простір» долучився до створення обличчя Рівного. взяли участь у конкурсі на розробку бренду міста та виграли його. Нині розроблений логотип використовують для популяризації Рівного у різних сферах.

3) «Відкритий офіс» з’явився у Національному університеті водного господарства та природокористування у 2016 році. Сьогодні ним користуються усі ініціативні рівняни та громадські організації для реалізації власних проектів чи публічних заходів.

Над цими проектами, серед інших, працювала ГО «Платформа взаємодій «Простір», керівником і співзасновником якої був кандидат з 2016 року.

Інтерв'ю для «Рівне вечірнє» у 2016-му році про розвиток Рівного:

У своїй біографії кандидат вказує, що є  учасником робочої групи з питань інвестицій та економічного розвитку Рівненщини.

Уповноважений представник Конгресу ініціатив Східної Європи (КІСЄ).

Член наглядової ради Агенції «ІнвестІнРівне».

Експерт в групі розробників «Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року».

Ініціатор проекту «Рівненський аеропорт – наше європейське майбутнє».

Ініціатор всеукраїнських конкурсів кращих ідей пам'ятних знаків Воїнам АТО та Героїв Небесної сотні та кращих ідеї ревіталізації пішохідної зони центральної частини Рівного.

Як вказано на офіційному сайті організації:

Громадська організація «Платформа взаємодій «Простір» – це ініціатива активних рівнян. Об’єднання свідомих та небайдужих, які не тільки хочуть, а й можуть реалізовувати проекти, ініціювати зміни у Рівному та зробити наше місто кращим.

Олександр Ковальчук (ліворуч) в образі, ймовірно, чеширського кота з Аліси в Країні див. Фото із сторінки у Фейсбук Олександра Ковальчука

Серед проектів, які реалізувало Платформа взаємодій «Простір» у Рівному: 

Засновники ГО – Сергій Гемберг (начальник управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Рівненської міської ради), Надія Гладкевич (генеральна директорка ПрАТ «Реноме» та членкиня виконкому Рівненської міської ради), Олександр Ковальчук.

Надія Гладкевич генеральна директорка ПрАТ «Реноме», членкиня виконкому Рівненської міської ради та співзасновниця Платформи взаємодій «Простір». Позаду Олександр Ковальчук. Фото із Фейсбук-сторінки Олександра Ковальчука

29 серпня 2019-го прийняв присягу народного депутата України. Член фракцій «Слуга народу» у парламенті.

У Верховній раді 9-го скликання Олександр Ковальчук:

  • Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики 
  • Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи 
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії 
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія 
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Об’єднаними Арабськими Еміратами 
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки 
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою.

Олександр Ковальчук причетний до залучення інвестицій на Рівненщину. Зокрема, до будівництва деревообробного заводу «Кроноспан УА» у Городку поблизу Рівного.

На офіційній сторінці у фейсбуку у вересні 2019-го розмістив пост із інформацією про те, що відвідав будівництво заводу.

Слідкувати за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Олександр Ковальчук

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте