Батюшка «водного» університету: як і чому керівник рівненського «водніка» скандалив із журналістами ВІДЕО
Редактор порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА записалася на прийом до керівника Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) в.о. ректора Миколи Корецького. Коли ж разом з фотографом опинилася в кабінеті керівника, виявилось, що в.о.ректора погодився на цю зустріч, щоб… вигнати журналістку з кабінету.
Журналіст ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ зателефонувала у приймальну ректора і попросила про можливість поспілкуватися з Миколою Сорокою щодо відповіді на письмове звернення з приводу його науково-педагогічного стажу.
В приймальні спрямували на помічника ректора Ірину Яцкову. Помічник повідомила, що прийом в університеті наразі веде тільки в.о. ректора Микола Корецький.
Журналіст, назвавши повністю своє ім᾽я та прізвище та повідомивши, що вона представляє портал «Четверта влада», попросила записати її на прийом. При цьому помічник попросила озвучити з якого питання. Журналіст озвучила: доля звернення до президента університету та точка зору керівництва НУВГП на внутрішні процеси з реорганізації та звільнення працівників, котрі тривають в цьому навчальному закладі.
Помічник записала на прийом і повідомила, що в разі, якщо в.о.ректора не зможе її прийняти, то вона перетелефонує і попередить.
Жодного попереджувального дзвінка з відмовою в прийомі журналісту не було. Так само пана Корецького повідомили, що прийшла журналістка і він погодився її прийняти, поки не побачив, що журналістів двоє.
Після цього Микола Корецький намагався вигнати головного редактора ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ Володимира Торбіча, який прийшов у якості фотокореспондента, хоча на час спроби вигнання він навіть не намагався фотографувати.
Фото і відео зйомку журналіст почав здійснювати після усного розпорядження в.о.ректора викликати міліцію. Аудіозапис журналістка увімкнула після того, як керівник університету підвищив голос і намагався психологічно тиснути.
Юридична довідка: Закон України «Про інформацію», стаття 25, підпункт 1 Гарантії діяльності засобів масової інформації та журналістів: «Під час виконання професійних обов᾽язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом».
Основний привід, який використовував Микола Корецький: Ви прийшли на прийом з особистих питань, значить маєте бути самі, нічого не записувати і запитувати тільки те, що посадовець вважатиме особистим запитанням. У протилежному випадку – до побачення, нічого вам не скажу і говорити з вами не буду.
Позицію редакції ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ щодо цього конфлікту і позицію в.о. ректора НУВГП Миколи Корецького дивіться у відео та читайте в кінці матеріалу.
Відкритий запис зроблено у кабінеті в.о. ректора НУВГП 4 березня 2013 року. Відео розміщене в хронологічному порядку.
Микола Корецький почав фотографувати журналістів, а потім обурюватись що його фотографують без дозволу, бо в робочому державному кабінеті під час прийому громадян він нібито веде своє особисте життя (відео 00 хв. 55 секунд):
Микола Корецький вважає, що прийом у керівника університету – це як у «Церкві в батюшки» (відео 00 хв. 25 секунд)
«Двадцять п’ятий раз питаю, яке у вас особисте питання» (відео 1 хв. 33 секунди):
«Досить оцього «бігання» навколо НУВГП» (відео відео 3 хв.):
«Ви шо думаєте, зло проходить мімо?» (відео 1 хв. 30 хв.):
«Яке особисте звернення?» – це вже схоже на мантру (00 хв. 37 секунд):
«Про «нормальних» людей, вибачення та про «у вас всі такі коментарі» (відео 00 хв. 54 секунди)
Пропонуємо бажаючим перевірити ось тут збалансованість коментарів, про які говорить пан Корецький.
Від ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ:
Після тривалих допитувань в чому причина такої неадекватної реакції з᾽ясувалося, що пан Корецький образився на редакцію сайту за ось цей матеріал про постраждалих викладачів НУВГП.
А точніше – на деякі коментарі під ним (не редакційні), в яких свояк постраждалих викладачів, ведучий місцевого радіо Костя TarantinOFF, (не криючись, навіть телефон свій озвучує) висловлює думку, що в аварії, може бути опосередковано винен в.о. ректора.
А також коментатор вживає абравіатуру ВОР (виконуючий обов’язки ректора – ред.).
В.о. ректора сприйняв це так, що нібито редакція назвала його злодієм.
Редакція визнає, що вживання цієї абревіатури коментатором може бути сприйняте як маніпулятивне (з російської вор означає злодій, а, схоже, що пан Корецький у побуті російськомовний – ред.), але коментатор не наводив жодного факту чи навіть припущення про протизаконну діяльність такого роду керівника університету.
В коментарях це не обговорювалося. До того ж редакція не обов’язково поділяє думки коментаторів і не має попередньої модерації коментарів. Тому без проблем приймає зауваження щодо висловленого в коментарях і при потребі вносить корективи. Але таких зауважень чи звернень не було.
Микола Корецький звинувачує журналістів, що він пропонував зустрітися для розмови, але журналісти це проігнорували, таким чином не надавши йому можливості висловити свою позицію.
Однак, як перевірила редакція, в.о.ректора пропонував зустрітися в п’ятницю 11-го січня 2013 року після публікації матеріалу «Рівненський «водник» лихоманить: працівників закликають писати заяви на звільнення та ліквідовують кафедри».
В цьому матеріалі викладено різні позиції, в тому числі і пана Корецького, і проректора університету Світлани Левицької.
Інший матеріал, опублікований у вихідний день з метою залучити допомогу для постраждалих викладачів університету, один з яких знаходився у критичному стані в реанімації. Було надано слово рідним і вони сказали, що вважали за потрібне.
Редакція не намагалася перетворювати матеріал про трагедію в сім᾽ї і прохання допомоги постраждалим у публікацію про НУВГП і його проблеми.
Однак в коментарях читачі обговорювали, зокрема, і проблеми університету. До того ж обговорення в коментарях достатньо збалансоване – з аргументованим висвітленням різних позицій. Після цієї публікації Микола Корецький не звертався в редакцію.
Хоча визнаємо, що варто це було зробити самим журналістам у робочий день. Що ми і планували зробити, повідомивши про це у коментарях під матеріалом. Допустили помилку, що відкладали зустріч і не зустрілися раніше. Це справді упущення редакторів.
Однак керівнику Національного університету, який останні півроку став об’єктом особливої суспільної уваги (університет), зокрема й через використання адмінресурсу перед виборами, слід бути терпимішим до критики і оцінок, які висловлюють читачі в коментарях.
Також слід бути відкритішим і прозорішим у проведенні реформувань та перетворень в університеті, який належить українській громаді і фінансується з її податків. Особливо якщо це зачіпає права викладачів і студентів. Це не просто думка редакції – це звичайні вимоги у демократичному правовому суспільстві.
ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ не зрозуміло чому було проігнороване офіційне звернення, порушуючи закон «Про звернення громадян». Закон не передбачає, що особисті образи посадовця можуть бути причиною цього.
Також в.о.ректора, як і президент НУВГП, й надалі відмовляються зустрітися і надати відповіді на суспільно-важливі запитання. Сьогодні керівництво університету вже вдається до блокування інтернет-ЗМІ в мережі ВНЗ. Такими ж методами діє комуністична влада Китаю, яка блокує неугодні інтернет-сайти.
Ми вважаємо, що професіонали мають залишати образи за порогом робочого кабінету і не вдаватися до свідомих правопорушень. Ніхто насильно на посаду керівника університету не назначає. І в обов’язки керівника входить організація надання інформації.
Ми спробували отримати коментарі Миколи Корецького, зокрема й до цієї публікації. Ось його відповідь на телефонний дзвінок Антоніни Торбіч, 19 березня, (стилістика збережена):
«Я з вами не хочу спілкуватися, поки я не вирішу свої претензії до вас у судовому порядку. Ви не притримуєтеся законів журналістської етики, ви без права оскорбляєте людей, ви порушуєте любі положення людської етики. Я не спілкуватимуся з вами поки не вирішу цього в судовому порядку, поки не принесете переді мною вибачень, поки не заберете свої слова… Я вам не вор».
Складається враження, що це вже не просто образи, а використання приводу, щоб і надалі зберігати таємничість навколо непрозорих процесів, які відбуваються в університеті.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти