13 фільмів з несподіваною розв'язкою

Джерело
Ілюстраційне фото mari.kiev.ua

Серед мільйонів кінострічок з передбачуваним і затертим сюжетом зустрічаються і справжні шедеври, які здатні дощенту розбити стандартні сценарії. Вони шокують, врізаються в пам`ять і не відпускають.

Сайт «AdMe» підготував нову добірку фільмів, які будуть тримати вас в напрузі аж до останньої хвилини.

12 мавп / Twelve Monkeys

Усі фото adme.ru

Террі Гілліам знімає фільми в своєму власному неповторному стилі. Їх цікаво дивитися, навіть коли вони не подобаються. З сюрреалістичною картиною «12 мавп» все саме так. Не думайте, що потрапите в казку.

Режисер відправляє нас у дивовижний світ, де можливі переміщення в майбутнє, потім назад в минуле, де божевільні – абсолютно геніальні люди. Тут те, що ми вважали величезною таємницею, змовою, має просту розгадку. Незвичайний фільм, не стоїть в одному ряду з жодним з голлівудських блокбастерів.

11:14

У творців цього фільму вийшло зняти абсолютно «життєвий» трилер. Тут немає стрілочок «це вбивця» і стовідсоткової жартівливої атмосфери і кривлянь головних героїв в камеру. Всі грають серйозно. Але дивитися цей фільм без сміху неможливо.

А наявність декількох сюжетних ліній, зворотна хронологія подій і кільцева композиція картини роблять цей жанровий коктейль особливо смачним.

Ефект метелика / The Butterfly Effect

«Навіть помах крила метелика може викликати цунамі на іншому кінці світу».

Бюджет, яким зараз не прийнято хвалитися в Голлівуді, не найкасовіші актори, міцний сценарій з флешбеків і грамотна режисура – і ми отримали досить і досить цікавий, а головне – непередбачуваний фільм, повний смутку, жорстокості, розчарувань, а десь глибоко-глибоко можна знайти і краплину щастя.

Але до неї ще треба дістатися. Прорватися крізь біль і горе і бути готовим до втрат.

Ідентифікація / Identity

Відмінний трилер-загадка. Ви нізащо не здогадаєтеся, яким буде фінал. Будь-яка побудована в процесі перегляду цього фільму гіпотеза буде спростовуватися буквально кожною наступною сценою.

Напружене середовище, коли під підозрою знаходиться будь-який з оточуючих, «вовки в овечих шкурах» і невпинно йде дощ – режисер і сценаристи майстерно нагнітають атмосферу. А доповнює цю гримучу суміш відмінна акторська команда.

Вихідний код / Source Code

На перший погляд може здатися, що це класичний «День бабака» під новим соусом. Однак, чим далі розгортаються події у фільмі, тим більше дають про себе знати його унікальність і філософська суть.

Це дійсно сильний фільм, захоплюючий уяву і розум. І справа тут не в альтернативних реальностях і багаторазовому повторенні відрізків минулого, де можна все змінити. Все це використано лише для одного – показати важливість миті.

Посилка / The Box

Цей фільм зачіпає безліч філософських питань, на розгадку яких може піти не один день. Історія про посилку з кнопкою і її таємничому хазяїні – посланці чи то інопланетянину, чи то божественній силі – виглядає як притча, в якій однозначної моральної істини немає.

Ми живемо в коробці. Наші машини – коробки на колесах. Ми працюємо в коробках. І навіть коли ми вмираємо, нас кладуть в останню коробку ... А ви б натиснули на кнопку?

Олдбой / Oldeuboi

«Олдбой» – один з яскравих прикладів незалежного, унікального і якісного кіно, яке можуть знімати в Південній Кореї. Режисер Пак Чхан Ук показав, що життя – це шахова партія: зробив один невірний хід – і програв.

Кожен вчинок, кожне слово, сказане нами, потрібно обдумувати. Інакше хтось поставить нам шах і мат. А глибока філософська підоснова і феноменальна гра акторів роблять фільм обов`язковим до перегляду.

Чорний лебідь / Black Swan

«Чорний лебідь» – практично досконала психологічна драма з чудовою грою акторів, неймовірною атмосферою, прекрасним класичним саундтреком і цілою палітрою різноманітних емоцій.

Від істерик балерини Ніни в шикарному виконанні Наталі Портман місцями зводить вилиці. І саме собою спливає питання: «Що важливіше – психічна стабільність або уявна досконалість?»

Таємничий ліс / The Village

У цьому фільмі кожен кадр є гімном красі і кольору. Романтична історія здається тут ближчою, людянішою, натхненнішою і прекраснішою, ніж в тих же гучних «Сутінках». Але це ще й оповідь про людські страхи, маніпулювання і спроби втекти від життя, побудувавши свій «ідеальний світ».

Привид / The Ghost Writer

Лабіринт – ось що являє собою цей фільм. Величезний лабіринт, що складається з безлічі припущень, що будуються як головним героєм, так і нами, простими глядачами.

У підсумку режисер Роман Поланскі, який раніше боровся з самим сатаною, фашистами і бандитами, вирішив побитися з політикою. І остання його сутичка в рази краща, ніж попередні за все минуле десятиліття. Так чітко, так швидко і так влучно затоптати всіх і зняти геніальний фільм міг тільки він.

Ілюзіоніст / The Illusionist

Cекрет успіху фільму, причина, по якій його хочеться переглядати ще сотні раз, – в його сюжеті. Історія ілюзіоніста Ейзенхайма – геніальна. Його рішучість йти на афери, хитрості і обмани заради любові викликає повагу. А те, як він це робить, викликає повагу подвійно.

Кінцівка ж картини і зовсім змусить вас сидіти з відкритим ротом.

Ілюзія обману / Now You See Me

«Ілюзія обману» – видовищна, динамічна і дико-інтригуюча стрічка. Приємно також, що інтрига, як стара скриня фокусника, виявляється у фільмі навіть не з подвійним, а з потрійним дном.

А саундтрек ніби «дихає» разом з фільмом, допомагаючи підсилити напругу там, де це треба, і видихнути в проміжках, щоб через хвилину знову затамувати подих.

Зникла / Gone Girl

Дивакуватий Девід Фінчер зняв трохи гуморний, в міру вульгарний, але заворожливий фільм.

До найостаннішої хвилини не знаєш, чим він закінчиться, і він тримає в напрузі, змушуючи утиснутися в крісло. Але не від страху, а від усвідомлення того, що в нашому житті можливо все – і навіть найближчі люди можуть стати чужими.

І ще «Зникла» – це розбір сучасного суспільства з викриттям більшості його недоліків. За цей браво Фінчеру.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте