Киянина взяли під варту через заклики створити «Рівненську Республіку»

Киянина Юрія Клейноса арештували через посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

Киянину повідомили про підозру у закінченому замаху на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області, яка здійснює процесуальне керівництво у цій справі.

Як встановлено, підозрюваний організував спробу провести 10 травня несанкціонований псевдомітинг у Рівному. Під час цього заходу, залучивши за винагороду групи осіб (в т.ч. так званих «стрімерів»), намагався вчинити дії, спрямовані на посягання територіальної цілісності і недоторканості України шляхом здійснення публічних закликів та розповсюдження матеріалів із закликами щодо таких дій.

І хоча псевдоакцію було одразу припинено правоохоронцями спільно із місцевими активістами, цю подію того ж дня використала низка російських ЗМІ для формування у громадян негативної думки та ставлення до України, зокрема до її державних структур (приміром під заголовками «Неонацисты устроили драку с копателями янтаря в Ровно»).

В учасників акції вилучили плакати та листівки під гаслами «Ровенская Республика», «Бурштин – надбання Рівненської народної республіки» та інші. За ініціативи прокуратури до підозрюваного суд застосував запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.

За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області слідчий Управління СБУ в Рівненській області повдіомив про підозру 32-річному жителю м.Києва у вчиненні закінченого замаху на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 2 ст. 110 КК України).

У кримінальному провадженні триває досудове розслідування з метою з’ясування усіх обставин тяжкого злочину та скерування обвинувального акту до суду.

Як нагадує прокуратура, ч.2 ст.110 КК України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, якщо вони вчинені за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

«Четверта влада» вже повідомляла, що псевдомітинг біля будівлі Рівненської ОДА очолював київський активіст Юрій Клейнос – професійний та багатогранний «активіст» і досвідчений організатор акцій.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте