На Рівненщині розслідують замах на територіальну цілісність України через гасла «Ровенская Республика»

Учасників небагаточисельного псевдомітингу розігнали представники Рівненського «Національного корпусу» – просили йти додому, ті послухали
Джерело
Скрін-шот з відео Інни Білецької

Слідчий відділ Управління СБУ в Рівненській області розслідує кримінальне провадження через замах на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ознаки злочину, передбаченого ст. 15, ч. 2 ст. 110 КК України). Прокуратура Рівненської області здійснює процесуальне керівництво.

Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

Підставою для внесення цих відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стала спроба проведення 10 травня псевдомітингу за легалізацію бурштиновидобутку.

Молодь перед мітингом почала групуватися неподалік будівлі Рівненської обласної державної адміністрації. Як і минулого разу, це був доволі однорідний натовп з молодих людей, схожих на студентів. Людей було, за оцінками поліції, близько сотні.

Як йдеться в повідомленні прокуратури, на цьому мітингу група осіб намагалася вчинити дії, спрямовані на посягання територіальної цілісності і недоторканості України. Ці люди публічно закликали та розповсюджували матеріали із закликами щодо таких дій.

Учасників акції розігнали представники Рівненського «Національного корпусу» – просили йти додому, ті послухали. Як повідомили у поліції – жодних сутичок між ними та учасниками псевдомітингу не виникло.

В прокуратурі повідомляють, що в учасників вилучили плакати та листівки з гаслами «Ровенская Республика», «Бурштин – надбання Рівненської народної республіки».

У кримінальному провадженні триває досудове розслідування з метою притягнення винних осіб до відповідальності.

Довідково:

Ч.2 ст.110 КК України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, якщо вони вчинені за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте