«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user bliashyn
депутат Рівнеради, адвокат

Розірвати не можна лишити: як одним рішенням Рівне можна отримати 8,7 мільйонів

Від того де саме депутати Рівнеради вирішать поставити кому в першій частині заголовку, залежить відповідь на важливе питання:

Чи зможе наше місто чи не вперше в історії виставити на продаж комерційно привабливу ділянку великої площі під житлове будівництво, чи всі «вершки» отримає таємничий суборендар, а влада і далі буде казати, що мало грошей в бюджеті.

Ця історія бере свій початок з 1997-го року коли ВКФ РАЙЗ отримало землю в постійне користування розпорядженням ще голови ОДА.

В 2007-му році вже Рівнерада затверджує проект землеустрою та надає ділянку в оренду ЗАТ «РАЙЗ» і в грудні 2007-го року укладає договір оренди на 20 років (до 2027 року)!

Восени 2018-го року мінімальною кількістю і зі скандалом депутати дали згоду на суборенду цієї ділянки. 

Я отримав інформацію про наявну істотну заборгованість по орендній платі.

З жовтня 2017-го року орендар припинив платити взагалі.

Відповідно до законодавства та пункту 38 договору оренди – наявність боргу по орендній платі – підстава достроково розірвати договір та повернути ділянку!

Як того вимагає закон, профільне управління, реагуючи на порушення закону, підготувало проект рішення про розірвання договору оренди землі і оприлюднило його ще 25-го жовтня 2018 року.

Переконаний, що лише розірвати договір і повернути ділянку до земель запасу – недостатньо, і це – не в інтересах громади.

На засіданні бюджетної комісії 18-го січня 2019-го року більшістю голосів колеги підтримали мої доповнення до цього рішення:

- продати цю ділянку на земельних торгах;

- земельному управлінню вжити заходів щодо стягнення боргу по оренді, який вже складає майже 1 мільйон гривень.

Сподіваюсь, що в порядок денний сесії 24-го січня 2019-го року включать це питання і колеги підтримають ідею не лише розірвати договір оренди та повернути ділянку громаді міста, але й надалі продати її як комерційно привабливу і, звісно, стягнути борг з орендаря.

Виходячи з ринкової вартості 157 соток землі в цьому районі, громада міста може отримати з аукціону орієнтовно 8,7 мільйона гривень.

Цих коштів якраз вистачить для фінансування, наприклад, внеску міста в будівництво підземного переходу під залізничними коліями між вулицями Дворецька та вулицями Малорівненська.

Перехід дасть змогу жителям цього району (серед яких багато дітей!) безпечно діставатися до школи №14 (яка обслуговує жителів 30-х вулиць цього району міста), до зупинки, церкви, бібліотеки.

24-го січня 2019 року у колег є змога дати старт:

– НАЙБІЛЬШОМУ аукціону з продажу земельної ділянки під житлове будівництво в місті Рівне або ж

– підтримати таємничого суборендаря і далі на словах бідкатися про те, що закони погані чи бюджету недостатньо.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте