Сльози підозрюваного в корупції

Здолбунівський міський голова хоче повернутися до роботи, а «посереднику» оголосили про нову підозру у злочині

Нам досі не вдалося встановити, який зв'язок між Здолбунівським міським головою Владиславом Сухляком (праворуч) та Ігорем Риженком (ліворуч) дозволив останньому виступити «посередником» у схемі із виділення землі
Джерело
Колаж Дмитра Домащука на основі фото Національної поліції та власних фото

На початку серпня «Четверта влада» писала про викриття на корупції здолбунівського міського голови та його спільників. За версією слідства, вони вимагали у підприємиці 11 тисяч 350 доларів США за вирішення питання передачі у довгострокову оренду земельної ділянки. Всім підозрюваним обрали запобіжні заходи – цілодобові домашні арешти.

27 та 29 серпня Рівненський апеляційний суд розглянув скарги фігурантів справи на ухвали слідчого судді. Владислав Сухляк оскаржував запобіжний захід та відсторонення від посади, а підозрюваний у посередництві Ігор Риженко, окрім запобіжного заходу, намагався оскаржити арешти майна.

Ми відвідали ці засідання та показуємо вам, як все відбувалося і що вирішив суд.

Хотів внести заставу та повернутися до роботи

27 серпня Рівненський апеляційний суд повідомив, що Владислав Сухляк просив застосувати щодо нього альтернативний запобіжний захід у вигляді застави в 60 тисяч 560 гривень.

Прокурор наполягав на більш суворому запобіжному заході для підозрюваного – взяття під варту строком на 60 діб і без визначення розміру застави. Але суд відмовив обом та продовжив Владиславу Сухляку цілодобовий домашній арешт.

Владислав Сухляк у Рівненському апеляційному суді
Владислав Сухляк відмовився від оскарження ухвали про його тимчасове відсторонення від посади міського голови, адже через продовження домашнього арешту воно втратило зміст. Фото Рівненського апеляційного суду

Нагадуємо, Владиславу Сухляку повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Нова підозра та продовження домашнього арешту

29 серпня Рівненський апеляційний суд розглянув три скарги підозрюваного у посередництві Ігоря Риженка. Їх розгляд мав відбутися ще першого серпня, але тоді пан Риженко не дочекався свого адвоката та разом із дружиною та донькою покинув приміщення суду.

Інтереси Ігоря Риженка представляє адвокат Віктор Шевчук
Цього разу пана Риженка супроводжувала лише його дружина. Вона не просила її не фотографувати, натомість закривала обличчя паперами
Адвокат Віктор Шевчук
Адвокат підозрюваного Віктор Шевчук просив суд послабити запобіжний захід Ігорю Риженку. Казав, що його клієнт дотримується  процесуальних обов’язків, з’являється на кожні виклики до органу досудового розслідування та не вчиняє будь-яких протиправних дій, які б перешкоджали здійсненню кримінального провадження
Ігор Риженко
Ігор Риженко поскаржився на стан здоров’я та розповів, що через домашній арешт не може відвідати лікаря та не має можливості утримувати сім’ю. Також він просив повернути йому 3 тисячі 190 доларів США та «ніж в чохлі», які вилучили у його квартирі під час обшуків. Запевнив, що має підтвердження законного походження цих грошей, а ніж йому подарував бойовий офіцер і він його лише зберігав у шафі. Окрім стану здоров’я, Ігор Риженко також покликався на свою волонтерську діяльність та допомогу армії
Прокурор Євген Сінгур
Прокурор Євген Сінгур казав, що підозрюваний може відвідати лікаря, якщо попередить слідство про таку потребу. Щодо повернення Ігорю Риженку подарованого ножа, то прокурор пояснив, що ніж досі перебуває на експертизі
Судді Рівненського апеляційного суду Збитковська, Полюхович, Гладкий проголошують рішення суду Ігореві Риженку
Рішення ухвалювала колегія із трьох суддів: головуючої Тетяни Збитковської, Олега Полюховича та Святослава Гладкого. Коли Ігор Риженко почув, що його апеляційну скаргу залишили без задоволення, він схлипнув ніби плаче

Того ж дня провели ще два засідання у тому ж складі. Розглянули апеляційні скарги на ухвали слідчого судді щодо арешту коштів, вилучених під час обшуків: 3 тисяч 190 доларів США, які знайшли у Ігоря Риженка вдома, та 5 тисяч доларів, які були у його службовому кабінеті.

Гроші, знайдені у пана Риженка вдома, апеляційний суд залишив під арештом. А от ухвалу слідчої судді щодо арешту грошей, знайдених у службовому кабінеті, скасували та відправили на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Також 30 липня Ігорю Риженку повідомили про нову підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Ухвалу про це суд оприлюднив 12 серпня.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.


Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 20 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу» теж 20-ма гривнями.

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте