Чому здолбунівського міського голову відсторонили від повноважень: подробиці кримінального провадження

Правоохоронці не називають імен підозрюваних, але у відкритому доступі достатньо інформації, щоб їх знайти. «Отаман козацтва» та викладач МЕГУ Ігор Риженко (ліворуч), адвокат Микола Собчук (посередині), міський голова Здолбунова Владислав Сухляк (праворуч) на фоні грошей, знайдених під час обшуків
Джерело
Колаж Дмитра Домащука на основі фото Національної поліції, фото з фейсбук-сторінки Ігоря Риженка, вайбера Миколи Собчука та власних фото

1 серпня Управління Служби безпеки України в Рівненській області повідомило, що викрило на корупції здолбунівського міського голову та його спільників. За версією слідства, вони вимагали у підприємиці 11 тисяч 350 доларів США за вирішення питання передачі у довгострокову оренду земельної ділянки.

«Четверта влада» зібрала деталі справи. Зокрема, дослідивши судові документи, встановила ймовірних спільників міського голови Владислава Сухляка.

Адвокат під домашнім арештом

Окрім УСБУ, про викриття повідомила Рівненська обласна прокуратура. Написала, що 10 тисяч доларів призначалися для голови громади, решта  – «гонорар» співучасникам.

Написало про викриття також Головне управління Нацполіції у Рівненської області:

«Жителька Рівненського району мала на меті взяти в оренду на території однієї з громад земельну ділянку для здійснення підприємницької діяльності. По допомогу та, зокрема, консультацію звернулась до адвоката, 59-річного рівнянина».

В одній із ухвал ми знайшли, що мова про ділянку у межах села Новомильська розміром пів гектара. У тій же ухвалі написано, що адвокат, до якого звернулася жінка і якого правоохоронці називають спільником міського голови, має свідоцтво про право зайняття адвокатською діяльністю №1444, видане 27.07.2018 на підставі рішення Ради адвокатів Рівненської області.

На сайті Національної асоціації адвокатів України вказано, що свідоцтво з таким номером належить Собчуку Миколі Володимировичу. У квітні 2024 він зареєстрував у Рівному Адвокатське бюро Миколи Собчука «Віче».

Микола Собчук
Фото з вайбера адвоката Миколи Собчука

Ми зателефонували пану Собчуку, але він відмовився спілкуватися, посилаючись на домашній арешт та таємницю слідства.

Адвокатові повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (сприяння у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Вилучення коштів
СБУ та поліція затримали «на гарячому» адвоката та «посередника» під час отримання ними чергового «траншу» у сумі п’яти тисяч доларів США від підприємиці. Фото Національної поліції

Підозрюваний у посередництві – доцент, отаман «козацтва»

За повідомленням поліції, адвокат запевнив жінку, яка хотіла отримати ділянку, що має «уповноважену особу, яка зможе вплинути на керівника громади».

Цією особою, як ми встановили, є Ігор Риженко – доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука.

На останніх місцевих виборах він балотувався до Рівненської міської ради від партії «За майбутнє», а у 2015 році і до обласної ради від Аграрної партії України. Також він – «отаман» Рівненського обласного осередку Міжнародної громадської організації «Міжнародний союз козацтва».

Нашому журналістові вдалося зустріти Ігоря Риженка ще до повідомлень правоохоронців про викриття злочину. З 10 ранку у Рівненському апеляційному суді у цій справі мало відбутися три засідання, де заявником та підозрюваним є Ігор Риженко. Вони стосувалися домашнього арешту та арешту майна.

Ігор Риженко в приміщенні Рівненського апеляційного суду
Ігор Риженко (ліворуч) був із милицею. Його супроводжувала дружина та неповнолітня донька. Фото Дмитра Домащука

– Це ж ділянка у Новомильську? – запитав журналіст Ігоря Риженка.

– Угу.

– Владислав Сухляк до цієї справи яким чином причетний?

– Ігорю, нічого не відповідай, – зупинила Ігоря Риженка його дружина.

– Я не даю ніяких коментарів, поки йде розслідування, – відповів Ігор Риженко.

Пан Риженко не дочекався свого адвоката та разом із сім’єю покинув приміщення суду. Засідання перенесли.

«Посереднику» повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 369-2 КК України (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Міський голова: «Десь якісь питання земельних ділянок»

Людина схожа на Владислава Сухляка
Фото Національної поліції з вручення підозри Здолбунівському Владиславу Сухляку

На початку липня 2024 року ми писали про обшук у приміщенні Здолбунівської міської ради, який був 20 червня.

Тоді міський голова Здолбунова Владислав Сухляк коментував це так:

– Обшуків в міській раді не було. Виїмка документів була – і все. Десь якісь питання земельних ділянок. У зв’язку з рішенням про виділення земельних ділянок на останній сесії. Рішення всі у секретаря, відповідно у секретаря взяли документи.

Проте з ухвали по цій кримінальній справі бачимо, що 20 червня обшук також проводили у службовому кабінеті міського голови.

Тоді вилучили мобільний телефон «iPhone 11» та рішення Здолбунівської міської ради «Про дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою земельної ділянки 5622682800:00:007:0010».

За інформацією органів правопорядку, йому повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Посадовцю, повідомила прокуратура, суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту та відсторонив від виконання повноважень міського голови на два місяці.

Після офіційної заяви правоохоронців ми намагалися дотелефонуватися пану Сухляку, але з ним був відсутній зв'язок.

31 липня на сторінці Здолбунівської міської ради у фейсбуці опублікували допис про тимчасове відсторонення Владислава Сухляка.

Дивіться також: Закарпатська земля: чому здолбунівський міський голова був три тижні у реєстрі корупціонерів

Продовження теми: Сльози підозрюваного в корупції


«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.

Волонтерська монобанка.

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте