Як Здолбунівського міського голову Владислава Сухляка знову посадили під цілодобовий домашній арешт

Обшук також провели у будинку, який знаходиться в районі «Бурштинового масиву», на ділянці землі, яка належить матері Владислава Сухляка, Аллі. На фото Владислав Сухляк на фоні виявлених грошей, серед них, ймовірно, частина неправомірної вигоди. Проте батьки підозрюваного свідчать, що він там не проживає
Джерело
Колаж Дмитра Домащука на основі фото Національної поліції та власних фото

Триває досудове розслідування у справі про вимагання у підприємиці 11 тисяч 350 доларів, щоб вона могла довгостроково орендувати земельну ділянку в Здолбунівській громаді.

Серед підозрюваних – здолбунівський міський голова Владислав Сухляк, викладач Міжнародного економіко-гуманітарного університету Ігор Риженко та адвокат Микола Собчук. В кінці липня 2024 року усіх трьох суд помістив під цілодобовий домашній арешт.

20 вересня пану Сухляку послабили запобіжний захід та дозволили залишати житло з 7 години ранку до 20 години вечора.

21 жовтня за скаргою прокурора, Рівненський апеляційний суд повернув Владислава Сухляка під цілодобовий домашній арешт. Він досі лишається відстороненим від виконання обов’язків міського голови.

Ми побували на судовому засіданні та розповідаємо як усе відбулося.

В чому підозрюють здолбунівського міського голову

За версією слідства, здолбунівський міський голова та його спільники вимагали у підприємиці 11 тисяч 350 доларів за вирішення питання передачі у довгострокову оренду земельної ділянки розміром пів гектара у селі Новомильськ.

Нагадуємо, Владиславу Сухляку повідомили про підозру у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

В кінці серпня пан Сухляк просив застосувати щодо нього альтернативний запобіжний захід у вигляді застави в 60 тисяч 560 гривень та планував повернутися до виконання обов'язків міського голови, проте суд йому відмовив.

Попри те, що Владислава Сухляка зобов’язали носити електронний браслет ще у липні, слідство його досі не надало через нестачу браслетів.

11 жовтня Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» повідомила що, в Україні гостро не вистачає електронних браслетів для контролю за підозрюваними та обвинуваченими. Нині на балансі Національної поліції лише 150 справних пристроїв на всю країну.

Владислав Сухляк в Рівненському апеляційному суді
Владислав Сухляк прийшов до апеляційного суду за 20 хвилин до початку засідання та зареєструвавшись вийшов із будівлі. Журналіст «Четвертої влади» його наздогнав та намагався розпитати за його роботу міським головою, проте пан Сухляк відмовився будь-що коментувати та порадив звернутися до секретарки Здолбунівської міської ради. Фото Дмитра Домащука

Є ризик втечі за кордон

Прокурор Рівненської обласної прокуратури Андрій Войтюк
Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснює Рівненська обласна прокуратура, старший групи прокурорів – Андрій Войтюк. Фото Дмитра Домащука

Свою апеляційну скаргу прокурор Андрій Войтюк аргументує тим, що Владислав Сухляк, перебуваючи не під цілодобовим домашнім арештом, може чинити тиск на інших співучасників і свідків та знищити або спотворити докази кримінального провадження.

Також прокурор наголосив – санкція статті, за якою звинувачують Сухляка, не передбачає альтернативного покарання, як то звільнення від відбування покарання з випробуванням, тому це може бути мотивом його переховування від слідства.

Зокрема, на думку прокурора, Владислав Сухляк може використати своє службове становище задля виїзду за кордон, що він неодноразово робив на посаді здолбунівського міського голови у минулому (до кримінального провадження. – Авт.).

Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк
Під час виступу прокурора Владислав Сухляк (ліворуч) записував тези для свого виступу. Біля пана Сухляка сидить його адвокат Олексій Маєвський. Фото Дмитра Домащука
Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк
Взявши слово, Владислав Сухляк відповів прокурору, що дотримується покладених на нього судом зобов’язань, а впливати на заявницю не може, бо на рішення про виділення земельної ділянки наклали арешт. Щодо впливу або тиску на інших підозрюваних чи працівників міської ради він нічого не сказав. Фото Дмитра Домащука
Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк
На аргумент прокурора про переховування від слідства, Владислав Сухляк відповів що здав усі паспорти та попросив прокурора видати йому електронний браслет, який його зобов’язали носити. Фото Дмитра Домащука
Колегія Суддів Тетяна Збитковська, Олег Полюхович Святослав Гладкий
З ліва на право колегія суддів: Олег Полюхович, головуюча Тетяна Збитковська та Святослав Гладкий. Вони дослідили аргументи прокурора щодо наявніих ризиків. Зокрема суддя Олег Полюхович пояснив прокурору, що Державна міграційна служба одразу повідомляє слідство, якщо до них за новим паспортом звертається людина, до якої застосовані запобіжні заходи. Фото Дмитра Домащука
Прокурор Рівненської обласної прокуратури Андрій Войтюк
Прокурор Андрій Войтюк, відповідаючи на численні запитання судді Олега Полюховича, виглядав невпевненим та здебільшого посилався на ймовірні ризики, аніж на докази спроб впливу чи тиску з боку Владислава Сухляка. Ймовірно він намагався утриматися від розкриття таємниці досудового розслідування та водночас переконати суддів в необхідності продовження запобіжного заходу. Фото Дмитра Домащука

Слідчі дії тривають

Суддя Олег Полюхович запитав у прокурора коли обвинувальний акт вже буде в суді, адже Владиславу Сухляку вручили підозру ще у липні.

– Що заважає скерувати обвинувальний акт до суду і щоб досудове розслідування і судовий розгляд були ефективними? І суспільству показати: бачите, проведено розслідування, швиденько скерували обвинувальний акт до суду, його призначили до розгляду і чекаємо судового рішення, – запитав суддя Олег Полюхович прокурора.

Прокурор не відповів на запитання та послався на проведення експертиз та допити свідків, серед яких зокрема усі 26 депутатів Здолбунівської міської ради.

Прокурор Рівненської обласної прокуратури та колегі суддів Рівненського Апеляційного суду
На пряме запитання головуючої судді Тетяни Збитковської чи є у прокурора докази порушення підозрюваним умов домашнього арешту, Андрій Войтюк відповів заперечливо. Фото Дмитра Домащука

Владислав Сухляк заперечив усі доводи прокурора та звинуватив його у затягуванні справи.

– Що вам заважало з 20 червня, при вилученні в кабінеті секретаря міської ради саме того рішення, допитати 26 депутатів? Чи ви спеціально політично затягуєте? – обурився Здолбунівський міський голова.

– Я підтверджую, що сьогодні не усі депутати допитані. – коротко відповів прокурор.

Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк та адвокат Олексій Маєвський
Адвокат підозрюваного Олексій Маєвський (праворуч) клопотав до суду, що Владислав Сухляк повинен особисто супроводжувати до лікарень власним транспортом хворого сина. Проте це не переконало суддів, зокрема суддя Олег Полюхович уточнив у адвоката чи не могла б це зробити мати дитини і чи Владислав Сухляк єдиний у сім’ї, хто має водійське посвідчення. Олексій Маєвський відповів, що такі обставини йому невідомі. Фото Дмитра Домащука

Оскаржувати відсторонення немає сенсу

Колегія суддів, вислухавши обидві сторони, пішла до нарадчої кімнати. Повернулися з рішенням – апеляційну скаргу прокурора задоволити. Владислава Сухляка повернули під цілодобовий домашній арешт до 19 листопада 2024 року, включно.

В наступному засіданні та ж колегія суддів мала розглядати апеляційну скаргу Владислава Сухляка на ухвалу слідчої судді щодо його відсторонення від посади.

Проте засідання не відбулося, адже зі слів Владислава Сухляка, таке оскарження втрачає зміст через щойно прийняте рішення про його цілодобовий домашній арешт.

Дивіться також: Закарпатська земля: чому здолбунівський міський голова був три тижні у реєстрі корупціонерів


Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 72 гривні на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу» 20-ма гривнями.

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоцівотсапі. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте