Спростування фейків про медичні маски
Було б смішно, якби не було так сумно. В соцмережах поширюють черговий фейк про захисні маски.
Про це повідомляють у телеграм-каналі По той бік новин.
Перш ніж перейти до суті, вкотре пояснимо – маска не дає абсолютного захисту. Використовувати її слід разом з іншими засобами, щоб не створювати хибного відчуття безпеки.
Здоровим людям слід одягати маску тільки в одному випадку – якщо ви опікуєтеся людиною з підозрою на зараження.
Про що брешуть?
В чому брехня? «Кольорова (оброблена спеціяльною речовиною) сторона запобігає потрапляння мікробів у дихальні шляхи. А внутрішня (біла) слугує за фільтр», «Тому маску слід одягати білою стороною до себе, якщо ви носій віруса. Якщо ж ви не хочете, аби хтось заразив вас – то маску треба носити білою стороною назовні». Ще раз: це брехня. Брехлива брехня. Фейк.
Чому це брехня?
Немає в продажу захисних масок із такими чудодійними властивостями. Згідно з відеоінструкцією ВООЗ, головне, щоб металевий фіксатор на масці щільно кріпився безпосередньо до верхньої частини носа. Подивіться на відео.
Яким боком буде одягнена маска – немає значення. Стандартна маска тришарова і основну функцію виконує внутрішня частина. Але виробники радять одягати кольоровим боком назовні. Це пов’язано з появою стильних поверхонь, які дозволяють підкреслити індивідуальність носія.
Маски призначені тільки людям, що вже захворіли – для зниження ризику зараження інших у закритих приміщеннях. Маски також призначені для медичних працівників під час роботи із пацієнтами з підозрою на інфекцію і під час маніпуляцій. На вулиці маски неефективні.
Для здорових людей поради прості – уникати велелюдностей, особливо в закритих приміщеннях, дотримуватися дистанції – не менше ніж півтора метри. Або взагалі лишатися вдома.
Як використовувати маску?
- Перед тим як вдягти маску, руки слід обробити спиртовмісними засобами або вимити з милом.
- Маска має щільно закривати ніс і рот, без будь-яких проміжків.
- Не торкайтеся маски під час використання, якщо доторкнулися – обробіть руки спиртовмісним антисептиком і вимийте їх з милом.
- Щойно маска стане вологою, замініть її новою, але не пізніше, ніж за чотири години; не використовуйте одноразові маски повторно.
- Маску знімайте за лямку, не торкайтеся передньої частини; використану маску негайно викиньте в смітник, що закривається, руки обробіть спиртовмісним засобом або вимийте з милом.
Детальніше за посиланням.
Жодні народні «лайфхаки» не зможуть покращити захисні властивості маски. Нещодавно По той бік новин пояснив, що жіночі прокладки, змочені прополісом і вкладені всередину маски, не захистять вас від вірусів, як то стверджують псевдоексперти.
Наразі не існує жодної профілактики проти вірусу окрім ретельного і частого миття рук, гігієни кашлю і чхання, практики не торкатися носа, рота і очей брудними руками та уникнення скупчень людей. Так само як і не існує спеціального лікування COVID-19. Лікування, що зараз існує, є симптоматичним.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коронавірус: роз'яснення чи здатна маска захистити
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти