У Рівному партія знову опублікувала видалене відео: озвучують нову версію подій

Партія «Рівне разом» поставила на вихідних два намети поблизу Рівненської ОДА. Пані, які в них чергували, не бажали спілкуватися із журналісткою і не могли толком пояснити проти чого вони пікетують
Джерело
«Четверта влада»

У партії «Рівне разом», схоже, визнали що перші подані списки у міську територіальну виборчу комісію (ТВК) – неправильні. Знайшли інший спосіб, щоб спробувати виправити помилку. Подали 28-го вересня, у міську ТВК буцімто копію протоколу виборчої конференції. У ньому йдеться, що партія виправила списки ще під час самої конференції.

Нагадуємо, партійці 24-го вересня, в останній можливий день) подали документи для реєстрації кандидатів від партії на вибори у Рівнераду і виявилося, що в них порушена гендерна квота – в кожній п'ятірці кожного списку кандидатів мають бути одночасно мінімум два чоловіки і дві жінки.

Після цього партійці подали повторний пакет документів із виправленими списками, але затверджувати і міняти списки може лише виборна партійна конференція і те, що вона проголосувала списки із порушенням законодавства, зафіксовано на відео. Саме відео видалили з фейсбук-сторінки партії, однак журналістам вдалося його відновити.

Попри те, що час на виправлення помилок минув, сьогодні рівненська міська ТВК отримала документ, названий протоколом конференції партії «Рівне разом». «Четверта влада» має копію цього документу з власних джерел.

На кількох останніх сторінках документу йдеться, що вже після завершення «медійної частини», кілька членів партії звернули увагу що під час конференції неправильно назвали їхній округ та номер у списку. Після цього, мовляв, цей список переголосували і затвердили по-новому.

Ось цей протокол:

Якщо вірити інформації в цьому протоколі, то виходить, що партійці свідомо поставили рекламуватися за 300 доларів у фейсбуці відео із голосуванням за неправильно складені списки, хоча вже знали, що вони неправильні. А ще, дуже зручно, «забули» записати відео повторного голосування.

«Четверта влада» звернулася до представника партії, адвоката Ярослава Кальки щоб перевірити чи дійсно цей документ подали сьогодні від партії до ТВК. Ярослав Калька підтвердив що протокол передали, однак чи відповідає оригіналу наявний в редакції документ, не підтвердив і не заперечив.

– Завтра я все висловлю на засіданні ТВК під час розгляду документів, поданих партією «Рівне Разом», – каже Ярослав Калька. – До того – жодних інсайдів. Прошу вибачення за те, що змушуємо вас чекати.

Єдине що розповів адвокат, що в поданих раніше документах не було цього протоколу, «оскільки протокол зборів (конференції) не є документом, необхідним для подання до ТВК в розумінні Виборчого кодексу України... Для нас – це спосіб довести, що все відбулось у відповідності до Закону».

Перша версія від Ярослава Кальки 25-го вересня, нагадаємо, звучала так:

«Для деяких кандидатів чи то надіслали, чи то їм в штабі для користування дали не затверджені на конференції списки, а чорновики. В обід подав, потім переглядали копії і віднайшли невідповідності. Пішов у ТВК і подав заяву щоб не розглядали і повернули повний комплект. І тут почалось. Змушені були в темпі створити ще один комплект і подати».

На питання чому прибрали відео з фейсбуку Ярослав Калька тоді не відповів.

Те, що сьогодні ТВК отримала протокол партії, підтверджує голова рівненської міської ТВК Ірина Глуха (делегована в комісію від Опозиційної платформи «За життя», – ред.). У телефонній розмові посадовиця підтвердила, що була на згаданій конференції і була свідком того, що на ній розглянули питання зміни у списках.

– А хіба можна подавати виправлення через 4 дні після засідання ТВК, на якому знайшли помилки? Є ж  вимога законодавства, що на це дається один день, – журналістка.

– Вони не принесли новий пакет документів. Вони принесли пояснення, до нього прикладений протокол. Два пакети документів лежать опечатані в сейфі. Те, що вони принесли вдень і вночі.

Сьогодні ж на сторінці партії у фейсбук знову з'явилося видалене раніше відео конференції. Нагадуємо, на відео не зафіксовано зміни виборчого списку, які буцімто були останнім питанням конференції.

Скриншот з відео фейсбук-сторінки партії «Рівне разом»

– У цій ситуації слід ретельно перевірити всі обставини, за яких було проведено конференцію та складено протокол конференції, – вважає член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» Андрій Токарський.

– У разі виявлення ознак підробок виборчої документації, що подається до виборчих комісій під час виборчого процесу, є підстави про притягнення винних осіб до відповідальності за  частиною 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України  «Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації».

Засідання ТВК, під час якого прийматимуть рішення чи реєструвати партію на вибори до міської ради, заплановане на завтра, 29 вересня, о 16.00.

Оновлено 29-го вересня: Рівненська міська ТВК 11-ма голосами зареєструвала партію «Рівне разом» на виборах до міської ради. Як все відбувалося дивіться у відеотрансляції.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте