Для кого стане щасливим другий тур у Рівному

Представник будівельної фірми і ректор духовної семінарії та академії християн віри євангельської змагаються за крісло міського голови Рівного
Джерело
Колаж на основі відео Віктора Шакирзяна та Олександра Третяка, а також фото static.ukrinform.com

22 листопада у Рівному відбудеться 2-ий тур виборів міського голови. Цензор.НЕТ проаналізував як відбувалася виборча кампанія обох кандидатів, які мають шанс на перемогу в другому турі.

У Рівному фаворитами мешканців міста стали двоє кандидатів, які раніше ніколи не були у політиці. Найбільше голосів набрав місцевий забудовник, кандидат новоствореної політичної сили «Рівне разом» Віктор Шакирзян – 19,84%.

Другу позицію із результатом 16,93% посів кандидат «Європейської Солідарності», ректор Рівненської духовної семінарії і академії Християн Віри Євангельської Олександр Третяк.

Шакирзян почав вести свою передвиборчу кампанію ще у травні. У вересневому коментарі «Цензору» нардепка «Голосу» Соломія Бобровська так прокоментувала появу Шакирзяна в рівненській політиці:

– У травні, коли ми виходили з карантину, людина почала активно працювати: починаючи з бордів і соціальної реклами, яка таргетувалася фактично на всіх рівнян… Новизна, пропозиція, за ним стоїть бізнес, правоохоронні органи, забудовники – це така суміш. У нього навіть не характерне прізвище для міста Рівного.

В перший місяць це було смішно, ніхто навіть не надавав аж такої уваги, що він займе це поле. Оскільки був високий антирейтинг чинного мера [Володимира] Хомка і багато тих, хто не визначився, – вони почали помаленьку перетікати до Шакирзяна, – сказала Бобровська.

Віктор Шакирзян. Фото з сайту Цензор.НЕТ

А от Олександр Третяк заявив про себе значно пізніше – на початку вересня.

Попередній досвід кандидата «ЄС», за даними місцевих ЗМІ, більше пов’язаний із громадською діяльністю та служінням у церкві: Третяк був волонтером в зоні АТО, у 2018 році координував ходу за традиційні сімейні цінності в Рівному та був ведучим програми інтерв’ю «Інша перспектива» на телеканалі «Рівне1», координував спілку релігійних та громадських організацій «Всеукраїнський собор» в області.

Олександр Третяк. Фото з сайту Цензор.НЕТ

Головний редактор місцевої агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» Володимир Торбіч так пояснив Цензор.НЕТ підтримку рівнянами цих кандидатів:

– Штаб Шакирзяна десь із травня чи квітня почав свою фактичну передвиборчу кампанію. Раніше за всіх і так здається, що найдорожчу ніж у всіх, включно з тотальною «джинсою» майже у всіх ЗМІ, з проведенням «свят» у дворах з роздачею солодкої вати й іншою замаскованою «гречкою» у вигляді ремонту майданчиків, лавочок тощо. А Третяку, на мою думку, поміг бренд «ЄС» і Порошенка, популярних у Рівному. Ще який відсоток могли додати організовані п'ятидесятники, які підтримують члена своєї громади, а також низька явка виборців – високомотивовані прийшли, а низькомотивовані ні.

Невеликий розрив між Шакирзяном і Третяком в результаті першого туру виборів привніс у Рівне інтригу: кому насправді вдасться вибороти крісло мера?

Цензор.НЕТ запитав у обидвох кандидатів, за рахунок чого збираються збільшувати свою підтримку у другому турі.

– Наш опонент набрав свою стелю підтримки. Очевидно, ми плануємо об’єднати всі проукраїнські продемократичні сили в підтримку моєї кандидатури. І таким чином здоровий глузд переможе. Адже справді зараз ведеться доволі жорстка боротьба. І наш опонент використовує всі найбрудніші технології для того, щоб спаплюжити мене особисто.

І бувалі рівняни, які пам’ятають всі останні місцеві вибори не пригадують такої брудної кампанії, яка є цьогоріч. Тому, власне, у нас іде, по суті, боротьба добра і зла, світла та темряви. Тому, ми сподіваємось, що рівняни стануть на сторону правди і дадуть мені свою підтримку, – розповів кандидат «ЄС» Олександр Третяк.

Третяк уточнив, що публічно його підтримала партія «Народний рух України». Крім того, зараз ведуться перемовини із командою «Голосу».

А от у штабі Шакирзяна нам надали таку відповідь від його імені:

«Зважаючи на те, що більшість моїх конкурентів представляли потужні парламентські партії, які мали державне фінансування, віп-агітаторів та медіаресурси, вважаю, що ми отримали впевнену перемогу. Будемо продовжувати робити те, що ми робили раніше, – спілкуватися з рівнянами, сприяти у вирішенні проблем, які влада не вирішує десятиліттями, пропонувати конструктивні рішення, мета яких – об'єднати максимум людей, яким небайдужа доля нашого міста».

Крім того, обидва кандидати стверджують, що проти них ведуться дискредитаційні кампанії.

– Через брудні зливні бачки публікують абсолютно недостовірну інформацію про мене. Я є керівником навчального закладу. Вони ж піддають сумніву мене як керівника навчального закладу Рівненська духовна семінарія і академія. Навчальний заклад зареєстрований ще з 1991 року, маємо всі підтверджуючі документи. Вони ж розганяють таку інформацію про нібито неіснуючий заклад…

Потім вони використовують брудну інформацію нібито про мої зв’язки та стосунки з іншими політичними силами та партіями. Хоча я з ними ніколи не мав жодних стосунків, – сказав Третяк.

Він пояснив, що його звинувачують у зв’язках із партією «За майбутнє».

За словами Третяка, його опонент також має свої підконтрольні медіа.

– Перед стартом місцевих виборів командою, яка його веде (адже він є не самостійний гравець, а швидше маріонетка в руках місцевих олігархів), було викуплено місцевий телеканал через який транслюють свої меседжі.

До того ж, весь ефірний час іншого місцевого телеканалу «Рівне 1», за моєю інформацією, був викуплений ними, для того, щоб мене абсолютно не пустити в ефір. Тобто я наразі поза медійним ефіром місцевих телеканалів. За нашою інформацією, було заплачено 2 мільйони гривень для телеканалу, щоб весь ефірний час був відданий для мого опонента, – каже Третяк.

У штабі Віктора Шакирзяна також знайшли, у чому звинуватити опонента:

«Впродовж цієї кампанії проти мене було застосовано увесь арсенал чорного піару – починаючи від відвертих фейків і закінчуючи нічними рейдами тітушок. Місто просто закидали тоннами макулатури з брехнею про мене. Дійшло до замовних соціологічних опитувань і нічних атак на виборців, яким, нібито від мого імені, телефонували о 3-й годині ночі.

Фантазія чорних політтехнологів щодо мене просто переходила всі межі. Однак усі їхні спроби зазнали невдачі, про це свідчить результат першого туру. Щодо другого, то тут нашому опоненту заховатися не вдасться, люди відразу зрозуміють кому вигідно поширювати неправду про мене».

А от які спостереження щодо дискредитації опонентами один одного має головний редактор «Четвертої влади»:

– Якщо судити з медіапростору, то штаб Шакирзяна займається дескридитацією Третяка через ЗМІ, на які має вплив забудовник Роман Курис, який стоїть за Шакирзяном, а також через інші ЗМІ, які можна підкупити. Ось замовний матеріал який поширюють проти Третяка.

Також штаб Шакирзяна використовує ПЦУ для прихованої агітації. З боку Третяка в медіа я не бачив якихось дескридитацій Шакирзяна – він його викликає на дебати через відео, а Шакирзян ніби погоджується, але поки уникає їх і продовжує дискредитацію. Також Шакирзян найактивніше використовує фейсбук-ботів, – розповів Торбіч.

Перепалка між кандидатами триватиме у Рівному щонайменше два тижні. Другий тур виборів міського голови призначили на 22 листопада.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте