«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user dyrektorka
Заступниця головного редактора АЖР «Четверта влада»

У Рівному жінок позбавили партнерської підтримки на пологах. Чому це погано

Написали ми з колегою публікацію про те що у Рівному заборонили партнерські пологи на час карантину і що з цим не так

Якщо коротко – то рівненські чиновники в умовах карантину пішли найпростішим для себе шляхом – заборонами. Незважаючи на потенційні негативні наслідки для здоров'я жінки, дитини та усвідомленого батьківства татів.

При цьому у низці інших міст України пологи з чоловіком дозволені, так само як і в низці європейських країн. А ВООЗ звертає увагу що навіть хворі на коронавірусну інфекцію жінки мають право на вибір партнера для пологів.

Сльози радості та масаж

Я планувала почати цей блог з опису свого досвіду, чим мені допомогла участь чоловіка під час усіх пологів. В мене четверо синів, то поділитися маю чим.

Почала би я розповідь з того, що сказала б що перший син народився у той час, коли партнерські пологи були в новинку, і медики питали чоловіка щось на кшталт чи не боїться втратити свідомість.

Далі розповіла би що в той час мало хто навчав як саме чоловік може допомагати на пологах, тож основне що я отримала від чоловіка на перших пологах – це емоційна підтримка, «принеси-подай», можливість триматися за нього коли геть боляче, слова підтримки та підбадьорення, і сльози радості коли син народився. І це було прекрасно.

Про те як полегшує больові відчуття (мабуть, найбільший біль, який я коли-небудь відчувала) під час переймів масаж спини, можливість «повиснути» на чоловіку я дізналася вже на третіх і четвертих пологах.

В палаті пологового відразу після народження четвертого сина приймаю вітання по телефону, 2010 рік

Деталі моїх спільних з чоловіком пологів мали стати основою цього блогу.

Але після поширення публікації про заборону партнерських пологів, я почитала низку коментарів у кількох рівненських групах у фб на кшталт

«раніше жінки в полі народжували і нічого страшного» (ага, тільки й смертність малюків та породілль у той час була суттєво вищою, ніж зараз, то може не варто той досвід брати за приклад?).

Ось приклади кількох такого типу коментарів:

«Раніше народжували самі. Ніхто і не знав про партнерські пологи. І все було добре, а зараз думай кому допомагати породіллі чи партнеру».

«Головне щоб усі були здорові. А народити жінка і сама зможе».

«Чоловік потрібен для зачаття, а народити жінка зможе, коли поряд буде кваліфікований лікар та мед. персонал».

«Я рожала без поддержки и нормально. Я считаю что папам там не место, они не должны видеть это все».

Складається враження що чимало коментаторів та коментаторок кинулися коментувати, прочитавши лише заголовок, або просто закривши очі на важливу інформацію про те що партнерські пологи – це НЕ забаганка.

«Дослідження свідчать, що під час партнерських пологів буває менше медичних втручань, зокрема кесарських розтинів. Жінка більш стабільна психологічно, у неї менший рівень стресу і пологи відбуваються легше. Діти, які народжуються в партнерських пологах, мають вищі показники за шкалою оцінки життєздатності немовлят», – пояснює експертка.

Тому вважаю за потрібне дати більше інформації про те що дають партнерські пологи. У продовження свого допису пропоную почитати частину публікації УП,Життя про це:

Партнерські пологи проходять краще

Результати досліджень вказують, що якщо жінка має безперервну підтримку з боку довіреної особи, її пологи справді перебігають краще.

Лікарі рідше використовують стимуляцію чи допоміжне обладнання, а жінки народжували швидше і були більш задоволені перебігом пологів.

Діти, народжені під час партнерських пологів чи при постійній підтримці з боку запрошеного фахівця, мають вищий середній бал за шкалою Апгар (шкала оцінки життєздатності немовлят).

Щодо перебування у відділенні інтенсивної допомоги чи грудного вигодовування різниці виявлено не було.

Породіллі потрібна підтримка і захист

Щоби ви не думали, що лише в нас пологи – це травматичний досвід: в австралійському дослідженні виявили, що породіллі були, передусім, травмовані «пріоритетністю бажань медичного персоналу», «залякуванням і брехнею», «нехтуванням загальноприйнятих знань» та «насильством».

Загалом, це означає, що лікарі прагнули вплинути на перебіг пологів, як-то застосувати акушерські щипці чи зробити інші дії, потенційно загрозливі для дитини.

Деякі дії лікарів породіллі вважали сексуальним насильством.

Під час пологів партнери можуть бути спостерігачами, або активними учасниками пологів

Вони можуть підказати породіллі, як дихати, роблять масаж, надають допомогу і підтримку.

Дослідження показали, що жінки відчувають менший біль або краще його витримують, якщо близька людина в цей час тримає їх за руку.

Партнерські пологи – закономірний етап переходу до усвідомленого батьківства

До ролі батька треба перейти поступово. Бути осторонь весь час вагітності – розчарування для обох.

Пройти вагітність разом з дружиною, пройти хороші курси підготовки до пологів і батьківства, цікавитися інформацією про дітей задовго до того, як вони заплачуть чи вперше покакають, разом купити необхідні речі, зібрати сумку в пологовий, і взяти активну участь в пологах, то цей перехід станеться природно і приємно для всіх.


А тепер повернімося до ситуації на Рівненщині. Замість надати можливість жінкам отримати партнерську підтримку в один із найбільш вразливих моментів їхнього життя, чиновники пишуть заборонити партнерську допомогу. Наражаючи цим жінок на більші проблеми при пологах, ніж могли би бути.

І не варто розказувати тут про загрози. Хто хоче – шукає можливості для додаткового захисту (як то засоби захисту для медиків чи тестування на коронавірус породілль), хто не хоче – приймає заборони.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте