«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user roman_shustik
Головлікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру

Українська церква – громада міст і сіл Рівненщини має сказати своє слово  

Ми живемо в історичний час, коли Україна нарешті має шанс збудувати свою помісну православну церкву. Канонічність і право українців на власну церкву підтвердив і Вселенський патріархат. Невдовзі має відбутися об’єднавчий собор та передача Томосу. За останніми повідомленнями це буде вже цього року.

Однак, дуже важливо, щоб церква справді об’єднувала. Стала  простором для взаєморозуміння, поваги, підтримки і прощення, як того передбачають Божі заповіді. Саме взаєморозуміння, а не розбрату. Бо тільки разом ми, українці, сильні. І духовно, і економічно, і геополітично. Це державницька позиція.

Мудро зараз робити перший крок у напрямку тих, хто все ще не готовий підтримати об’єднання. Спілкуванням, обговоренням і переконанням. Навіть, якщо спочатку позиції і бачення різні.

У кожній громаді є свої моральні, культурні авторитети, лідери  думок – люди мистецтва, лікарі, працівники соціальної сфери, громадських об’єднань, бізнесу. Кожен з них може стати послом доброї волі в таких переговорах.

У кожній громаді можна провести зустрічі з духовенством та вірянами, які ще вагаються чи варто підтримувати об’єднання.  Вести діалог кожного разу, коли є можливість. Без образ, без емоцій, а з мудрістю.  

Впевнений –  достукатися можна, зробити світ трохи кращим, а країну більш єдиною. А мудрі люди завжди прислухаються з до думки громади, а не впливу зовнішніх сил.

Україні дуже потрібна своя церква! Маємо зробити все, щоб не змарнувати історичний шанс, і зробити церкву справді об’єднуючою!

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)