Росіянину з Почаєва, який закликає танки Путіна, рівняни жертвують гроші

Після затримання його відпустили і чоловік далі жебракує навпроти Майдану Незалежності

Сатана в штанах. Господи, осліпи її - жебрак з Почаєва кляне рівненську поліцейську
Джерело
Стоп-кадр з відео Романа Федоренка

Як вже повідомляла «Четверта влада», сьогодні у Рівному поліція затримала чоловіка, який в центрі Рівного закликав до насильства і казав, що вішатиме українців коли прийдуть танки з Росії. Поліція з'ясувала хто це і склала на нього адмінпротокол за хуліганство. Ми дізнались подробиці.

– Це чоловік 47-го року народження (71 рік – авт). Уродженець Росії. Наразі зареєстрований у Почаєві, – розповідає речниця Патрульної поліції Рівненщини Оксана Юрченко.

Оксана Юрченко розповіла, що на цього чоловіка вже вдруге складають адмінпротокол

– Поводився неадекватно. Патрульні завезли його до міського відділку поліції, де на нього склали адмінпротокол за дрібне хуліганство (від 51 до 119 гривень штрафу – авт.). Він не мав при собі документів, лише літературу релігійного змісту. Встановили його особу по базі, бо вже були подібні випадки його поведінки в Дубенському районі, де на нього вже складали такий само протокол.

На двох коротких відео видно лексику і поведінку чоловіка.

Чоловік кляв, ображав і зрештою повернувся і нагнувся, щоб показати дупу. Стоп-кадр з відео Романа Федоренка

Ми також поспілкувалися зі свідком такої поведінки почаївського русофіла рівнянином Романом Федоренком.

Рівнянин Роман Федоренко звернув увагу, що чоловік жебракує з портретом російського царя і запитав у нього чому. Фото з фейсбук-сторінки Романа

– Іду вранці з дитиною, дивлюся, сидить такий собі благообразний чоловік. Думаю, що це він тримає в руках, ікону якусь чи що? Придивляюся – зображення російського царя Миколи Другого, – розповідає Роман.

– Я підходжу до цього чоловіка і питаю, а що це значить що ви тримаєте зображення Миколи Другого. Він починає казати, що скоро приїде Путін, танки, будуть стріляти, будуть вішати хохлів. Тут, типу, Київська Русь...

Я бачу що він неадекватний і почав знімати його. Він кидався до мене, хрестив, «сатану виганяв». Я завів дитину в табір і повернувся, а перед цим викликав поліцію, – каже Роман.

– Поліцейські швидко приїхали, і він вже до них почав чіплятися і обзивати. Почали його затримувати. Там ще поруч стояв чоловік, такого кримінально-спортивного вигляду, російською мовою каже що ви його забираєте.

Поліцейські мовчать, а я кажу, що він агітує за Росію і війну.

А він до старого, теж російською, «Нічево, нічево, старік, всьо будєт нармальна. Ти нє пєрєживай». А мені каже «А с табой, актівіст, ми єщьо встрєтімся. Я тєбя запомню».

Роман поїхав з поліцією і написав заяву. Каже, що в чоловіка знайшли пачку грошей, очевидно тих, які він нажебрав.

– Мені розказали що він належить до якоїсь секти при Московському патріархаті. Його випустили і він вже далі там сидить, а люди продовжують йому кидати гроші.

Уроженець Росії, який називає українців зрадниками, продовжує збирати кошти у Рівному

За публічні заклики до агресивної війни або до розв'язування воєнного конфлікту Кримінальний кодекс України передбачає виправні роботи, арешт до 6-ти місяців або позбавлення волі до 3-х років.

Також Кримінальний кодекс передбачає покарання за приниження національної честі та гідності та за умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Однак в українських реаліях доволі складно застосувати ці норми до 71 річного чоловіка з неадекватною поведінкою. Інформації чи перевіряли чоловіка на предмет обліку в психдиспансері у поліції немає.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте