Волинська міліція збирає мільйони з громадян та фірм, щоб витратити на себе
ЧЕТВЕРТА ВЛАДА з`ясувала скільки коштів вдалося залучити благодійному фонду «Провопорядок і безпека громадян», що знаходиться у Луцьку. Саме в цей благодійний фонд люди сплачують гроші за безкоштовну довідку про несудимість. Ця довідка, до того ж, не є обов’язковою при виготовленні закордонного паспорта.
Під час спілкування з директором у журналістів питали чи є в них зброя і пропонували написати заяву про отримання матеріальної допомоги.
ПОЧАТОК РОЗСЛІДУВАННЯ ДИВІТЬСЯ ТУТ: Міліція бере з волинян гроші за безкоштовну довідку: розслідування
Після проведення розслідування «Міліція бере з волинян гроші за безкоштовну довідку» з’ясувалося, що громадян змушують платити за безкоштовну довідку і видають це за благодійність.
ЧЕТВЕРТА ВЛАДА вирішила з’ясувати скільки вдалося залучити грошей у міліцейський фонд і на що ці гроші витрачаються.
Щороку мільйони гривень
На перший інформаційний запит директору благодійного фонду відповіді не отримали. Після подання скарги у прокуратуру виявилось, що перший інформаційний запит директор цього фонду Василь Живко нібито не отримав.
На скаргу журналістки у прокуратурі Волинської області відповіли, що поштарка кинула лист до поштової скриньки благодійного фонду «Правопорядок і безпека громадян», а у повідомленні про вручення сама розписалася за директора. За це поштарку позбавили 50% премії за серпень 2013 року. Але якщо поштарка кинула лист у поштову скриньку, то як директор благодійного фонду міг не отримати листа?
На повторний інформаційний запит інформацію надали, щоправда, із запізненням. Відповідь довелося особисто забрати у кабінеті директора фонду Василя Живка. Чоловік сказав, що хотів познайомитися особисто із журналістами. Каже, що йому було цікаво, хто цікавиться благодійним фондом.
Відповідно до ч.2 ст.7 Закону України «Про інформацію», ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.
Директор благодійного фонду «Правопорядок і безпека громадян» Василь Живко надав інформацію про надходження і витрачання коштів.
Отже, у 2012 році у благодійний фонд надійшло - 3 мільйони 507 тисяч 976 гривень. Від юридичних осіб було отримано – 1 мільйон 888 тисяч 675 тисяч гривень. А від фізичних – 1 мільйон 619 тисяч 301 грн.
У звіті зазначено, що кошти витратили на потреби органів та підрозділів УМВС України у Волинській області.
Зокрема, на ремонти, придбання інвентаря, будівельних матеріалів, витрачали й на ремонтно-будівельні роботи, купівлю меблів, канцтоварів та оргтехніки, автозапчастин. Також допомагали ветеранській організації та фізичним особам. На це все витратили 3 мільйони 319 тисяч 080 грн.
За 7 місяців у 2013 році у благодійний фонд надійшло - 1 мільйон 270 тисяч 708 гривень. Зокрема, від юридичних осіб – 531 тисяча 758 гривень. Від фізичних осіб – 738 тисяч 950 гривень.
Кошти використали на потреби органів та підрозділів УМВС України у Волинській області:
- господарські витрати (поточні ремонти, придбання інвентаря, господарське обслуговування приміщень, тощо);
- придбання будівельних матеріалів, проведення ремонтно-будвельних робіт,
- придбання та обслуговування комп’ютерної техніки та спецтехніки
- Придбання автозапчастин ПММ,
- Придбання канцтоварів та оргтехніки,
- благодійна допомога фізичним особам.
- Разом використали – 1 мільйон 225 тисяч 897 гривень, 12 коп.
Директор благодійного фонду перепитав чи журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ мають зброю
Василь Живко запросив журналістів до свого кабінету. З’явилися до нього без попередження.
- Коли був створений благодійний фонд?
- В грудні 2001 року був створений благодійний фонд «Правопорядок і безпека громадян». Почав діяти з 2002 року. Створили благодійний фонд працівники міліції у відставці і деякі підприємці. Основна мета діяльності – надання благодійної допомоги правоохоронним органам через те, що фінансування з державного бюджету дуже обмежене і не вистачає на невідкладні потреби. Джерело надходжень – благодійні внески, спонсорська допомога. Витрачаються кошти за клопотаннями юридичних та фізичних осіб виключно на потреби правоохоронних органів, оскільки ми тут працюємо при міліції.
- Які роботи виконувались на ось ці кілька мільйонів?
- За ці роки збудували дуже багато. От приміщення церкви теж збудували за кошти фонду. Матеріали привозили... Ми знаходимося в тому будинку, де розміщена рада ветеранів, там капітальний ремонт робився за рахунок надходжень. Якщо ви у Луцьку кілька років, то бачили яке страшне було приміщення міліції ззовні. Пам’ятаєте? Воно страшне було… В минулому році центральна частина була зроблена. Цього року була зроблена внутрішня частина фасаду за рахунок тих коштів. Всередині було багато чого зроблено.
- А скільки грошей на будівництво церкви використали? І коли вона була збудована?
- Я то вже не пам’ятаю скільки, бо це давно було. Збудували церкву у 2004 році. В мене вже тих даних немає.
- Скільки у благодійному фонді працює людей?
- В фонді працює 5 чоловік. Я – керівник, головний бухгалтер, бухгалтер-касир. І ще працює одна дівчина інспектором по зв’язках… Ви про неї вже писали. Ще працює з нами викладач навчального пункту (по вивченню матеріальної частини зброї та правил поводження з нею – авт.), де ми в кабінеті з вами сидимо. Ви дозвіл на носіння зброї маєте?
- Ні, ми без зброї зараз.
- Журналістам передбачено це. Журналісти мають право на придбання травматичних засобів. Ось таких, як пістолет Форт, або Макарова (показує на стіну, де є зображення цих пістолетів – авт.) Ви журналісти, тому я й питаю. Для того, щоб отримати дозвіл, треба тут навчання проходити.
- А як у благодійному фонді збирають гроші? Скриньки десь стоять?
- Особистими контактами.
- Тобто ви телефонуєте до когось?
- Я не дзвоню. Я здаю такі листи. Я не в силі… це ж обласний фонд. Йдуть надходження з усіх районів. Якщо з юридичними особами, то ми надаємо їм такі звернення… (показує листа – авт.)
- А з фізичними особами як?
- Ну і з фізичними особами так. Ми звертаємося через громадську приймальню.
- Коли люди виробляють довідку про відсутність судимості, то насправді в громадській приймальні вимагають гроші. Чому? Є якісь домовленості?
- Ось квитанція на 20 гривень. Тут люди пишуть заяву і просять прийняти цей внесок. Кожна особа пише заяву, що це добровільна заява.
- Але я знаю, що 70 гривень люди платять.
- Ну хто скільки може.
- То кожен сам обирає скільки платити?
- Ну звичайно!
- А якщо людина не має змоги заплатити?
- Ну немає то й не має. Це не до мене питання.
- Без заяви мені одного разу пропонували оплатити благодійний внесок! Це було при виготовленні закордонного паспорту.
- Так не повинно бути! Має бути заява, що підтверджує волевиявлення. Я не знаю, як воно там робиться, як відбувається та кухня. Mоже вам навіть краще знайома, ніж мені. Бо до вас підходять люди і скаржаться. Я бачу тільки чисті гроші.
- Хто домовився із працівниками міліції, які видають довідку про несудимість, щоб вони збирали гроші за цю довідку? Як відбулась домовленість?
- Вони не заставляють. Ми ж мусимо шукати якісь шляхи. Звичайно, воно не повинно бути на такому потоку. І має бути заява, хто платить.
- Але ж довідка не є обов’язковою.
- Я в тій кухні не працюю, я нікого не силую. Якщо пишуть, що оплата за послуги, я воюю з ними, повертають гроші назад. Сваримось, б’ємось, щоб такого не було.
Директор журналістам: напишіть заяву, що ви нуждаєтесь і ми вам допоможемо
- А благодійна допомога фізичним особам - це кому?
- Пишуть заяви… От хворіють люди, вмирають люди, так ситуація важка… Дитина народилася, одружуються - в таких випадках надається матеріальна допомога працівникам. Ну і не тільки працівникам.
- То можуть і інші отримувати?
- Навіть ви. От напишіть заяву і доведіть, що ви нуждаєтесь. Ми це винесемо на нараду і вам допоможемо! Але якщо доведете, що ви нуждаєтесь.
- То ви на наступні запити вже будете поштою відповідати?
- Я думаю, що ви не далеко живете, прийдете і знову поговоримо. От бачите, скільки у вас виникло запитань.
Нагадаємо, що як в Луцьку так і в Рівному журналісти неодноразово доводили, що гроші, які збираються в міліцейські благодійні фонди, збираються або під тиском, або через обман громадян. Повна серія публікацій з доказами у проекті Паспортні присоски.
ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулася до одного з найдієвіших благодійних фондів у Рівному БФ «Скарбниця надії». Про цей фонд пишуть у ЗМІ, він постійно звітується у себе на сайті, співпрацює з іншими фондами, з підприємцями і владою. Основна його діяльність - залучення коштів на лікування і дозвілля онкохворих дітей.
Поцікавились скільки цей фонд залучив коштів у 2012 році.
За інформацією заступниці голови БФ «Скарбниця надії» Мар’яни Реви, у 2012 році фонд залучив 870 тисяч гривень.
Отже, якщо вірити директору міліцейського фонду, що кошти збираються добровільно, а не під тиском і шляхом обману громадян, значить громадяни вважають, що міліція більше потребує ніж важкохворі діти. І це попри те, що довіра громадян до міліції, за соціологічними дослідженнями, не перевищує 10%.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти